PDA

Zobacz pełną wersję : DocMan problem z upoadem dużych plików



kleik
10-04-2009, 20:46
Witam, zacznę może od tego że Docman działa i wszystko jest ok,ale...przy uploadzie plików powyżej 16MB wyskakuje mi coś takiego:
Warning: require_once(/home/hist/kultura1/public_html) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/hist/kultura1/public_html/components/com_docman/includes_frontend/upload.php on line 67

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/hist/kultura1/public_html' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/hist/kultura1/public_html/components/com_docman/includes_frontend/upload.php on line 67


Ustawienia w konfiguracji globalnej mam takie:
czas sesji 15minut
maksymalny rozmiar wczytywanych plików: 0(czyli bez ograniczenia?)
Ograniczenie wczytywanie: nie
jeżli o ustawienia DocMana to:
Mam na 50 Mb, ale
przy zmianie tej opcji wyskoczyło mi:
OSTRZEŻENIE: Nowe ustawienia zostały zapisane, ale określenie maksymalnego rozmiaru plików do wczytania przekracza rozmiar określony w ustawieniach PHP na serwerze: 16M
A ikona informacji pokazuje mi, że opcja wczytywania plików jest ograniczona przez zmieną upload_max_filesize w ustawienich PHP na 16M
a i plik configuration.php: jest Zapisywalny
Gdziemogę zmienić by uloadować większe pliki?
Czy mam się zwrócić z tym do administratora mojego serwera??

zwiastun
10-04-2009, 20:49
No przecież masz jasno określone!

kleik
10-04-2009, 20:54
No przecież masz jasno określone!
a mógłbyś powiedzieć gdzei zmienić te ustawienia i jaki to jest plik php? ( configuration.php?) i gdzie go znaleźć?

zwiastun
10-04-2009, 21:07
Mógłbym, ale wcześniej wolałbym, żebyś co nieco dowiedzial się o konfigurowaniu serwera, bo nic na ten temat nie wiesz! A wypadałoby coś wiedzieć!

kleik
10-04-2009, 21:53
Poczytałem trochę na ten temat na stronie demo joomla pl
http://www.demo.joomla.pl/content/view/30/26/1/3/
ale nie znalażłem tam danych które pomogłyby rozwiązać ten problem co prawda podają tam interesujacą mnei zmienią:
"upload_max_file_size"
ale nigdzei nie mogę znaleźc gdzei to zmienić?
Może podałbyś chociaz adres jakeiś strony kóra rozjaśniłaby mi to bardziej??

czy mam po prostu dopisać do pliku
htaccess.txt
zmienną
upload_max_file_size=50M
ale przecież mam niby okrślone na 16m
a nie widze takiego zapisu w tym pliku
w configuration.php
tez nic niei widzę takiego

a php.ini nie mogę znaleźć nie ma go??

kleik
12-04-2009, 23:11
Hej zwiastun pomógłbyś bo nie mogę sobie z tym problemem poradzić, a oprócz pomysłow z postu zawartego powyżej nic mi do głowy nie przychodzi...