PDA

Zobacz pełną wersję : Trzy moduły obok siebie - rozmieszczenie



andre123
11-04-2009, 09:56
Witam,
będę bardzo wdzieczny za odpowiedz jak rozmieścić na stronie w joomla, moduły obok siebie w pozycji poziomej. czy jest to mozliwe?

bardzo dziekuje z gory za odpowiedz,

milych świąt zycze!

zwiastun
11-04-2009, 10:30
1. Poszukać szablonu, w którym są trzy moduły i podejrzeć, jak to się robi
2. Proste rozwiązanie
styl pozycji modułów w szablonie ustawić na horz - osadza moduły w komórkach poziomej tabeli . Bedą trzy moduły będą trzy komórki tabeli.

andre123
14-04-2009, 11:04
Dzięki Zwiastun za sugestie. siadlem dzisiaj przy tym ale nie moge tego rozgryzc jak zrobic by moduly umieszczane np w User1 ,umieszczane byly obok siebie (ich szerokosc pozwala na umieszczenie ich obok siebie bo maja po 150px). caly czas ustawia je pionowo jeden pod drugim.

szablon z ktorego korzystam to ja_purity, a fragment jego index.php wyglada tak:

<!-- BEGIN: BOTTOM SPOTLIGHT -->
<div id="ja-botslwrap">
<div id="ja-botsl" class="clearfix">

<?php if( $this->countModules('user1') ): ?>
<div class="ja-box<?php echo $botsl['user1']['class']; ?>" style="width: <?php echo $botsl['user1']['width']; ?>;">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>

<?php if( $this->countModules('user2') ): ?>
<div class="ja-box<?php echo $botsl['user2']['class']; ?>" style="width: <?php echo $botsl['user2']['width']; ?>;">
<jdoc:include type="modules" name="user2" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>

<?php if( $this->countModules('top') ): ?>
<div class="ja-box<?php echo $botsl['top']['class']; ?>" style="width: <?php echo $botsl['top']['width']; ?>;">
<jdoc:include type="modules" name="top" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>

<?php if( $this->countModules('user5') ): ?>
<div class="ja-box<?php echo $botsl['user5']['class']; ?>" style="width: <?php echo $botsl['user5']['width']; ?>;">
<jdoc:include type="modules" name="user5" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>

</div>
</div>
<!-- END: BOTTOM SPOTLIGHT -->


zmienialem juz style na horz ale to nie wystarcza i jestem tego swiadomy ze cos jeszcze musze zrobic...
pozdr, i z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

zwiastun
14-04-2009, 11:52
A po coś tu tego tyle nasadził?
W jednej pozycji modułów umieszczasz (na zapleczu Joomla! a nie w szablonie) trzy moduły. W szablonie natomiast piszesz np.:

<jdoc:include type="modules" name="user1" style="horz" />

Ja nie mówię, że to dobre rozwiązanie. Bo dobre nie jest. Ale najprostsze!

andre123
14-04-2009, 14:19
hej,
tak tez zrobilem, ale to nie pomaga.
ZAWSZE ustawia moduly jeden pod drugim (w zapleczu dodaje np. 2 lub 3 moduly w pozycji user1, zas w index.php szablonu dodaje horz przy style odnoszacym sie do user1). cos robie nie tak?

btw, w joomla 1.x bylo cos takiego jak wstawiacz modulow do tresci artykulów (modulebot) , czy jest cos takiego dostepne pod j1.5 ?

ppilus
14-04-2009, 14:42
a propos btw :) np. Module in content
http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/embed-&-include

andre123
14-04-2009, 14:50
dziękuje serdecznie za odpowiedz :)

zszalbot
23-04-2009, 12:46
A po coś tu tego tyle nasadził?
W jednej pozycji modułów umieszczasz (na zapleczu Joomla! a nie w szablonie) trzy moduły. W szablonie natomiast piszesz np.:

<jdoc:include type="modules" name="user1" style="horz" />

Ja nie mówię, że to dobre rozwiązanie. Bo dobre nie jest. Ale najprostsze!

Niestety dodanie stylu "horz" nic nie zmienia (borykam się z podobnym problemem). Czy może chodzić o to, że taki styl nie jest zdefiniowany a plikach css (w motywie ja_purity)?

Dziękuję!

zwiastun
23-04-2009, 13:02
???
Nic nie trzeba definiować! Jedynie w pliku głównym szablonu określić styl pozycji modułów.
Oczywiście, musi to być w miejscu, gdzie się trzy moduły poziomo zmieszczą!

Joomla 1.0: Umieszczanie modułów (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/559/46/)
Jomla 1.5 Ramka modułu (http://wiki.joomla.pl/Ramka_modu%C5%82u)

kondorek
23-04-2009, 13:18
ja bym to zrobił tak

w szablonie w miejscu , gdzie maja być trzy poziomo ustawione moduły


<div class="floatbox">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
</div>następnie dla tych 3 modułów w pozycji user1 dajesz w Module Class Suffix np: -left
w ten sposób dostaniesz 3 moduły każdy w divie

moduletable-left

teraz w css dajesz


.floatbox {
overflow:hidden;
}
/*dla iE6*/
* html .floatbox {
width:100%;
}
div.moduletable-left {
float:left;
width:150px;
itp
}
tak to powinno mniej więcej wzglądać

zszalbot
23-04-2009, 13:23
???
Nic nie trzeba definiować! Jedynie w pliku głównym szablonu określić styl pozycji modułów.
Oczywiście, musi to być w miejscu, gdzie się trzy moduły poziomo zmieszczą!

Joomla 1.0: Umieszczanie modułów (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/559/46/)
Jomla 1.5 Ramka modułu (http://wiki.joomla.pl/Ramka_modu%C5%82u)

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź! U mnie jest tak w index.php


<div id="search">
<jdoc:include type="modules" name="user4" tyle="horz" />
</div>


Natomiast na zapleczu mam dodane wyszukiwanie na pozycji user4 oraz ikonę RSS na tej samej pozycji. Na stronie są wyświetlane pionowo (to znaczy tak naprawdę nie są, bo drugi w kolejności element nie mieści się i go nie widać).

zwiastun
23-04-2009, 13:26
tyle?
Ale to pewno nie to!
@Kondorek podpowiedział rozwiązanie - sprawdza się pod warunkiem, ze jeśli założymy, że mają być trzy moduły to będą 3, a nie dwa lub jeden (żeby jakoś sensownie wyglądało - oczywiście, można przyjąć, że będą 2)

zszalbot
27-04-2009, 17:57
ja bym to zrobił tak

w szablonie w miejscu , gdzie maja być trzy poziomo ustawione moduły


<div class="floatbox">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
</div>następnie dla tych 3 modułów w pozycji user1 dajesz w Module Class Suffix np: -left
w ten sposób dostaniesz 3 moduły każdy w divie

moduletable-left

teraz w css dajesz


.floatbox {
overflow:hidden;
}
/*dla iE6*/
* html .floatbox {
width:100%;
}
div.moduletable-left {
float:left;
width:150px;
itp
}
tak to powinno mniej więcej wzglądać

Serdecznie dziękuję! Rzeczywiście działa! :)

rossa
16-11-2010, 21:31
Witam. Mam sądzę podobny problem ale to co w tym wątku wyczytałem nie bardzo nakreśla mi rozwiązanie mojego. Więc wcześniej miałem na stronie ustawione 3 moduły zaraz pod bannerem górnym. Kiedy je wyłączyłem by zamienić je na 3 moduły wyświetlające informacje z money.pl wyświetlają się pod sobą a nie jak wcześniej obok siebie. Oczywiście ustawiam je na user2 i kolejność np. 1,2,3 i nadal są pod sobą może ktoś podpowie co robię nie tak?

Serdecznie dzięki z góry.