PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena - szerokość



n3w.mod3l
11-04-2009, 14:39
Witam serdecznie

Mały problem z forum Kunena - po zainstalowaniu wygląda tak:

http://autonomia.nazwa.pl/gsm/forum

Wie ktoś jak rozszerzyć je na całą stronę (jest to gdzieś w opcjach czy trzeba bawić się css'em??).

Pozdrawiam i z góry thx

P.S. Wesołych świąt

idek
11-04-2009, 15:17
CSS -> wiersz 177 -> #maincolumn

n3w.mod3l
11-04-2009, 15:57
Chodzi o plik css edytowalny z panelu Kunena?? Nie znajduje mi tam w ogóle pozycji #maincolumn.

177 }
178 #Kunena select, #Kunena select:focus, #Kunena select:hover {


Edit: Oki (chodziło o główny .css) - metoda z jednej strony działa (forum jest szersze) ale z drugiej wywraca jednocześnie całą stronę do góry nogami. Jakieś inne pomysły??

Edit: Dobra - dla zainteresowanych 134 linijka kunena.forum.css (#kunena #kunena tab)

smootny
01-06-2009, 00:27
Dobra - dla zainteresowanych 134 linijka kunena.forum.css (#kunena #kunena tab)
i co tam dokładnie wpisałes ????



#Kunena #Kunena_tab {
margin:0;
top:0;
}

eastbamo
27-01-2011, 02:27
Witam, mnie już ta Kunena zaraz o zawał doprawi :D

Znalazłem wartości Kunena_tab i też mam ustawione TOP i MARGIN na 0, a dalej mam ściśnięte forum, czy może ktoś wie co zrobić, żeby forum było rozciągnięte na całość ?
Oto adres mojego forum - http://www.rower.slupsk.pl/forum.html , moja skórka to BJ! Venus, może to skórka sprawia problem... Szczerze już nie mam pojęcia. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

alex51
27-01-2011, 08:07
Zapoznaj sie z poradnikiem o Kunenie, dostępnym na wiki (http://wiki.joomla.pl/index.php/Kunena/Spis_tre%C5%9Bci), znajdziesz tam w "Rozwiązywaniu problemów" taką informację:

Ważne!
Warunkiem poprawnego wyświetlania Forum na całej szerokości witryny jest poprawność szablonu Joomla!, a w nim zaimplementowana funkcja ukrywania pasków z modułami towarzyszącymi (ukrywanie kolumn) (http://wiki.joomla.pl/index.php/Ukrywanie_kolumn).

ppilus
27-01-2011, 11:24
Układowi jaki masz obecnie na stronie Kunena nie jest w żaden sposób winna.
Nie wiem na ile modyfikowałeś szablon ale ... masz tak:
- szerokość "strony" dla niektórych elementów (np. #inner2) 976px a dla innych 960 px (np. #inner)
- #BJ_MainBody podzielone na dwie kolumny: #BJ_Right_Col i #BJ_Left_Col
Kunena wyświetlana jest w #BJ_Right_Col, które to ma ustawioną sztywną szerokość 740px. Już taki zapis powoduje, że forum nie jest na całej szerokości strony. Poza tym #BJ_Left_Col powinna być w tym czasie warunkowo ukrywana a nie tak jak w tej chwili wyświetlana (z tym, że bez zawartości) ze stałą szerokością 202px.
To tyle diagnozy na szybko :) Pozdrawiam.

eastbamo
28-01-2011, 00:56
Ok, po części zrozumiałem, lecz nie wiem zbytnio którego kodu użyć, by poprawnie wyświetlało się forum. Nie jestem zbytnio jakiś najlepszy w tej dziedzinie, dlatego bardzo proszę o pomoc.
Wiem, że nie chcecie wystawiać niczego kawa na ławę, ale jeśli by mi ktoś pomógł chociaż po części byłbym bardzo wdzięczny.

Chociaż jakieś wskazówki ? pozdro :)

ppilus
28-01-2011, 01:13
Wcale nie dlatego, że ktoś nie chce. Czasem by postawić "słuszną diagnozę" dobrze byłoby mieć dostęp do serwisu.
Musisz poświęcić trochę czasu i poczytać o ukrywaniu kolumn na http://wiki.joomla.pl/index.php/Ukrywanie_kolumn
oraz poszperać na forum. Temat nie jest nowy i był wielokrotnie poruszany.

eastbamo
30-01-2011, 05:15
Ok, już wiem co psuje wszystko.

W pliku layout.css w szablonie BJ! Venus znajduje się wpis:

#BJ_Main{
float:left;
width:480px;
margin:10px 0 0 10px;
padding:0 10px

Po zmianie wartości width na większą, forum przybiera normalną strukturę i wygląd, tylko jeżeli zmienię tą wartość to na innych podstronach #BJ_Main też się zmienia.

Teraz takie pytanko, czy można w pliku layout.css zrobić instrukcję warunkową do adresu http://rower.slupsk.pl/forum/... (... - to podstrony forum) ?? A w tej instrukcji uwzględnić warunkową szerokość właśnie indeksu #BJ_Main.

Czy ktoś mógłby mnie nakierować jak to zrobić? Chyba, że widzicie inny łatwiejszy sposób. Pozdrawiam.


___________
Dodane: 04:48

Warunek należy wstawić jednak w index.php szablonu.

Nowy styl w css utworzę sobie sam, lecz mam pytanie jak napisać warunek tego typu:
Jeżeli strona posiada adres " http://www.rower.slupsk.pl/forum/... " następuje zmiana stylu z BJ_main na bj_main_forum (bj_main_forum - nowo dodany styl)

Poprzez instrukcję opisaną na wiki nie mogę dokonać zmiany w szablonie, ponieważ musiałbym zmieniać jego całą strukturę...

eastbamo
04-02-2011, 01:05
no dobra poradziłem sobie jakoś

u góry dałem zmienną: $bj_forum = ("/forum.html");

a w body wstawiłem:

<?php if ($bj_forum == ($_SERVER['REQUEST_URI']))

{
echo '<div id="BJ_Right_Col_forum">
<div id="BJ_Main_Top_Round_forum"><div class="left"></div><div class="right"></div></div>
<div class="clearer"><!-- --></div>
<div id="BJ_Main_forum">
<?php if($top){?>
<div id="BJ_Top">
<jdoc:include type="modules" name="top" style="raw" />
</div>
<div class="clearer"><!-- --></div>
<?php }?>';
}




else

{
echo '<div id="BJ_Right_Col">
<div id="BJ_Main_Top_Round"><div class="left"></div><div class="right"></div></div>
<div class="clearer"><!-- --></div>

<div id="BJ_Main">
<?php if($top){?>
<div id="BJ_Top">
<jdoc:include type="modules" name="top" style="raw" />
</div>
<div class="clearer"><!-- --></div>
<?php }?>';
}



?>


Działa to jedynie pod stroną www.rower.slupsk.pl/forum.html, tak jest w zmiennej.
Jak widać w kodzie powstawiałem odnośniki do nowych stylii z indexem _forum.
Wszystko działa jak należy, tylko teraz mam problem.
Jak zdefiniować zmienną, aby wszystko działało na stronie /forum.html oraz we wszystkich katalogach w www.rower.slupsk.pl/forum...

Może ktoś ma jakiś pomysł? Ja już się szczerze poddaje...

Bardzo proszę specjalistów o pomoc. Pozdrawiam.

Gall Anonim
04-02-2011, 11:20
Kolego - za chwilę wyjdzie z tego encyklopedia - ułatw sobie
1.Ściągnij obecną templakę via ftp na local
2.Przemianuj nazwę katalogu templaki na jakąkolwiek inną
3. Wyedytuj plik templateDetails.xml i w pisz nową nazwę katalogu templaki = j.w
4. Z-zipuj przerobioną templakę
5.Zainstaluj na joomla
6.Zmień dowolne parametry tak jak to Robiłeś

Edit: Oki (chodziło o główny .css) - metoda z jednej strony działa (forum jest szersze) ale z drugiej wywraca jednocześnie całą stronę do góry nogami. Jakieś inne pomysły??
w nowej templace
7. Przypisz ją tylko dla forum
8. A starą domyślną zostaw domyślną
Po zabawie

eastbamo
13-03-2011, 03:14
Gallu, a po prostu nie można jakoś zdefiniować wartości tak, by brała wszystkie pliki z katalogu forum ?
Mam wartość $all_forum, w niej chcę umieścić definicję, która będzie definiowała wszystkie pliki i foldery ze środka katalogu forum/ .
Tylko jak ująć wartość, żeby brała wszystko z pod danego katalogu ?

$all_forum = ("/forum/*");

takie coś nie działa, może wie ktoś o co mi chodzi? Jeżeli tego się dowiem, będzie po problemie (nigdzie nie mogę znaleźć takiego czegoś). Pozdrawiam.

Onegar
13-03-2011, 03:22
Witam serdecznie

Mały problem z forum Kunena - po zainstalowaniu wygląda tak:

http://autonomia.nazwa.pl/gsm/forum

Wie ktoś jak rozszerzyć je na całą stronę (jest to gdzieś w opcjach czy trzeba bawić się css'em??).

Pozdrawiam i z góry thx

P.S. Wesołych świąt


proponowałbym uaktualnić link bo ten nie działa. Chyba że temat już nieaktualny,ale to raczej zadanie dla moderatora :)

alex51
13-03-2011, 08:53
Kolego @Onegar, temat jest faktycznie mocno nieaktualny, bo od czasu napisania tego postu minęło 23 miesiące, więc jaki sens ma Twoja archeologia? Prawdopodobnie kolega @n3w.mod3l nie działa już pod w/w adresem, więc nie wiem jakie w tym temacie widzisz zadanie dla moderatora?
Pozdrawiam jako "prawie sąsiada" (Kamień Pomorski pozdrawia Kołobrzeg :))

Onegar
13-03-2011, 12:55
zadanie chociażby zamknięcie tematu lub zaktualizowanie nowego adresu :) (Kołobrzeg pozdrawia Kamień Pomorski :))

a_m
13-03-2011, 13:22
@Onegar, może najpierw popraw swój link ze zlecenia :> (dolny śląsk pozdrawia pomorze)

zwiastun
13-03-2011, 13:24
Wątki zamykamy tutaj nie dlatego, że zostały wyczerpane (bo nie sposób byłoby to ogarnąć), a jedynie w sytuacjach, gdy ktoś z moderatorów uzna, że trzeba np. zakończyć niepotrzebną dyskusję. Nie oczekuję również od moderatorów uaktualniania linków, zwłaszcza do stron stwarzających problemy.
@Onegar: Ponieważ to nie pierwsza Twoja uwaga dotycząca porządków na forum, to chętnie powierzymy Ci w przyszłości rolę moderatora. Zobaczysz, jak łatwo postulować.
Oczywiście masz prawo o zgłaszania uwag, sugestii, propozycji, krytyk. Nie wydaje mi się jednak zbyt taktownym czynienie takich uwag przez świeżo zarejestrowanego uczestnika - w gości przyjść i meble oraz gospodarzy ustawiać chyba niezbyt wypada.

Onegar
13-03-2011, 14:00
Wątki zamykamy tutaj nie dlatego, że zostały wyczerpane (bo nie sposób byłoby to ogarnąć), a jedynie w sytuacjach, gdy ktoś z moderatorów uzna, że trzeba np. zakończyć niepotrzebną dyskusję. Nie oczekuję również od moderatorów uaktualniania linków, zwłaszcza do stron stwarzających problemy.
@Onegar: Ponieważ to nie pierwsza Twoja uwaga dotycząca porządków na forum, to chętnie powierzymy Ci w przyszłości rolę moderatora. Zobaczysz, jak łatwo postulować.
Oczywiście masz prawo o zgłaszania uwag, sugestii, propozycji, krytyk. Nie wydaje mi się jednak zbyt taktownym czynienie takich uwag przez świeżo zarejestrowanego uczestnika - w gości przyjść i meble oraz gospodarzy ustawiać chyba niezbyt wypada.


2.Każdy jest odpowiedzialny za to co pisze na forum
swoje zdanie podtrzymuję bo uważam,że każdy nawet świeży użytkownik ma prawo wypowiedzenia się.Prowadziłem fora wiem jaki to chleb powszedni a czy dostanę prawa moda czy nie powinieneś zapytać się o moje zdanie,no chyba że rozdajesz uprawnienia na lewo i prawo :) kto krytykuje wypowiada się i ma swoje zdanie.

alex51
13-03-2011, 19:20
Kolego @Onegar, obyś kiedyś nie żałował swojego niezbyt fortunnego otwarcia na naszym forum, chyba, że o Joomla! wiesz już wszystko. Nie wróżę Ci u nas kariery po takim wejściu.

zwiastun
13-03-2011, 20:26
No cóż - powszechne zjawisko d***kracji: niektórzy myślą, że skoro mają prawo do krytyki to wszystko im wolno.
Także pluć na gospodarzy po wejściu w podwoje. Obaj wiem, że ielu lat nie wystarczy, by usunąć słomę z butów (nie obrażając tych, którym słoma tam włazi w związku z codzienną pracą)

hizel
13-03-2011, 22:21
Pozwolę przyłączyć się do tematu bo mam problem z ukryciem prawej kolumny. Uznałem że jak wyłączę prawą kolumnę przy forum, to szerokość forum będzie dla mnie wystarczające. Każdy moduł wyświetlanym w pozycji right wyłączyłem gdy wyświetlane jest forum i to działa mi poprawnie, ale problem jest bo jednocześnie moduły w pozycji right przestały się też wyświetlać po wciśnięciu "czytaj więcej" czyli jak artykuł wyświetlany jest w całości. Sprawdzałem czy na innych templetkach jest tak samo i na każdej a sprawdzałem kilka efekt jest ten sam. W czym może być problem, jak to poprawić?
Joomla w wersji 1.5.22, Kunena 1.6.0.