PDA

Zobacz pełną wersję : Rhuk Milkyway / strona główna / pierwszy news w jednej kolumnie



zszalbot
11-04-2009, 15:31
Witam,

Próbuję zrozumieć jaki parametr odpowiada za to, że pierwszy news na stronie głównej (np. Joomla! Community Portal z przykładowych danych) w szablonie Rhuk Milkyway rozciąga się na całą kolumnę, a następne są wyświetlane w dwóch kolumnach.

Gdy doda się nowy artykuł, to on trafia jako pierwszy na całą kolumnę, a ten, który wcześniej był pierwszy spada do jednej z kolumn. Jak zdefiniować zawartość strony głównej? Np. Chciałbym z lewej mieć krótki wpis o serwisie, w środku ostatnie artykułu, a z prawej menu. Z menu już sobie poradziłem, ale mam problem z układem strony głównej. To znaczy nie umiem sobie poradzić z układem, za który odpowiada <jdoc:include type="component" />. Gdzie można zdefiniować sposób wyświetlania treści przez ten moduł?

Z góry serdecznie dziękuję!

Bazyl
11-04-2009, 15:36
Parametry pozycji menu strony głównej.

zszalbot
11-04-2009, 16:08
Parametry pozycji menu strony głównej.

Serdecznie dziękuję za podpowiedź. Tylko nie do końca rozumiem :(, ale to typowe dla mnie. Jestem w menu Front Page Manager. Klikam sobie wpis Joomla Community Portal, ale nie wiem czego szukać. Nie widzę tu opcji, która mogłaby za to odpowiadać. Patrzę na parametry podstawowe i rozszerzone. Czy mógłbym prosić o jakąś dodatkową podpowiedź? :)

Dziękuję!

Zbigniew Szalbot
www.fairtrade.net.pl

Bazyl
11-04-2009, 16:21
Menus | main menu | home |
Jeśli menu item type to: Front Page Blog Layout, wówczas po prawej stronie masz | parameters (basic)|

Osobiście wolę po naszemu ;-)))

zszalbot
11-04-2009, 16:32
Menus | main menu | home |
Jeśli menu item type to: Front Page Blog Layout, wówczas po prawej stronie masz | parameters (basic)|

Osobiście wolę po naszemu ;-)))

Świetnie - już jestem w domu :) Dziękuję, bardzo dziękuję!

Zbyszek