PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka galeria - większe zdjęcia



Figiello
11-04-2009, 16:59
Zainstalowałem sobie do joomla 1.5.10 Phoca Gallery oraz joom gallery, której nie umiem za bardzo ustawić po wszystko jest po angielsku, choć na stronie po polsku.

Choć o to, że mam zdjęcia katalogu, który chcę wrzucić na stronkę i korzystając z tych galerii zdjcia są mniejsze niż normalnie, co powoduje, że katalog staje się nieczytelny.:(

papugam
11-04-2009, 21:27
1. zainstaluj inne galerie i sprawdź czy tam bardziej odpowiada Ci wielkość:
http://extensions.joomla.org/extensions/photos-&-images/photo-gallery
http://extensions.joomla.org/extensions/photos-&-images/photo-flash-gallery

2. W joomgallery możesz ustawić wielkość zdjęcia np w pop-upie. Lub też wielkość na stronie. Wystarczy pogrzebać i popatrzeć a przetłumacznie 20 czy 30 wyrazów z opcji aby wiedzieć co jest grane to chyba nie problem (www.ling.pl)
3. Jak strasznie zależy Ci na mega wielkiej rozdzielczości to daj mały plik do galerii i daj gdzieś pobierz w oryginalnej wielkości i niech ludzie ściągną.

Figiello
12-04-2009, 09:09
Nie żadne 20 czy 30 wyrazów tylko przetłumaczenie całości, bo jestem tam masa opcji do wyboru, stanowi dla mnie problem, bo na przetłumaczenie tego musiałbym poświęcić masę czasu. Myślałem, że wystarczy gdzieś zmienić cyferki przy rozdzielczości na większe i będzie gotowe, coś tam pozmieniałem, ale efektów brak. Może ktoś z Was zmieniał wielkość wyświetlanych zdjęć w joom gallery?

zwiastun
12-04-2009, 09:39
W zasobach joomla.pl znajdziesz poprzednika - PonyGallery z pełnym tłumaczeniem. Zrób sobie lokalnie witrynę na Joomla 1.0, zainstaluj Pony Gallery i będziesz się mógl łatwo zorientować, co znaczą poszczególne opcje.
Wielkośc wyświetlanych fotografii ustalasz w konfiguracji komponentu.

papugam
12-04-2009, 20:08
Dokładnie zresztą bez przesady z tymi cyferkami. Mi się udało strona www.zakliczyninfo.pl (galeria i stare fotografie). Powiększone miniatury pod spodem i zdjęcie ponad. Aby to ustawisz wchodzisz w joomgalery w konfiguracje Detal View/motiongallery i tam masz coś takiego Width of the motion bar szerokość zdjęcia a poniżej parametry sa do miniaturek pod spodem wysokośc menu pos spodem i potem max wyskość i max szerokośc tej miniatury.
Posłuchajcie Zwiastuna to jest guru. Instalować lokalnie i testujesz. Pony gallery jest identyczna co joomgallery tylko po polsku. A jak nie to próba i sprawdzam co zmieni. Niestety innej rady nie ma bo spolszczenia pewnie szybko nie bedzie.
pozdrawia
Michał

benio07
13-04-2009, 17:23
W JoomGallery rozmiar zdjęcia ustawiasz w Coniguration Manager General Setings zakładka Image Procesing Ustawiasz Resizing na yes oraz Max Width and Height . Możesz również ustawić rozmiar miniaturek w tej samej zakładce

wigi
16-04-2009, 11:00
W JoomGallery rozmiar zdjęcia ustawiasz w Coniguration Manager General Setings zakładka Image Procesing Ustawiasz Resizing na yes oraz Max Width and Height . Możesz również ustawić rozmiar miniaturek w tej samej zakładce

Witam.
A dlczego mimo, że zmieniam rozmiar zdjęcia na 500 pix, wyświetla maksymalnie tylko 400 pix? Mogę jakoś znieść to ograniczenie?
Dodam, że szablon spokojnie zmieściłby zdjęcie nawet 600 pix.

benio07
16-04-2009, 13:31
Podaj wartość w px np 500 bez px ta wartośc jest domyślna jako px i sprawdź czy zapisuje ci zmiany pod joomla 1.5 wystepuje problem na niektórych serwerach z możliwością zapisania ustawień można to obejść dodając taki wpis w php.ini

[suhosin]
suhosin.post.max_vars=300
suhosin.request.max_vars=300
Tak ogulnie suhoshin to moduł serwera domyślna wartość to 200 i trzeba zwiekszyc ta wartość np 300
Po zmianach w pliku php.ini konieczny restart serwera

wigi
16-04-2009, 13:53
Podaj wartość w px np 500 bez px ta wartośc jest domyślna jako px i sprawdź czy zapisuje ci zmiany pod joomla 1.5 wystepuje problem na niektórych serwerach z możliwością zapisania ustawień można to obejść dodając taki wpis w php.ini

[suhosin]
suhosin.post.max_vars=300
suhosin.request.max_vars=300
Oj, słowo "pix" użyłem tylko tutaj, żeby nikt nie miał wątpliwości, że chodzi mi o pikksele. Równą i mniejszą wartość niż 400 wyświetla ładnie, ale powyżej 400 nie chce.
Możesz krótko napisać, co ten wpis dokładnie robi, co to za parametry?

benio07
16-04-2009, 14:28
Zmieniasz tylko wtedy gdy masz problem z zapisaniem zmian mozesz prześledzić ten watek na tym forum
http://www.forum.en.joomgallery.net/index.php?topic=245.0 (http://www.forum.en.joomgallery.net/index.php?topic=245.0)
Zmień też wartość w zakładce Detail View -> Motiongallery

wigi
16-04-2009, 16:26
A czy możesz opisać, w jaki sposób odnaleźć i edytować plik php.ini na serwerze? Szukałem i nie znalazłem.
Mam wykupiony hosting w az.pl i coś mi się wydaje, że nie będę miał dostępu do php.ini, jedynie administrator całego serwera.

nemo
16-04-2009, 19:34
Sa firmy, ktore daja swoim klientom dostep do php.ini, sa tez takie, ktore tego nie robia (ale jestem odkrywczy) ;] Skoro nie widzisz pliku php.ini poprzez widok FTP, ani tez w panelu zarzadzania kontem, to pozostaje Ci napisac do obslugi technicznej hostingu.

ppilus
16-04-2009, 19:42
Nie koniecznie od razu pisać :)
php.ini możesz sobie sam wgrać, jak każdy inny plik.

wigi
16-04-2009, 20:31
Nie koniecznie od razu pisać :)
php.ini możesz sobie sam wgrać, jak każdy inny plik.
Ano też wyczytałem o tym w pomocy mojej firmy hostingowej (az,pl) i wrzuciłem plik php.ini dokładnie taki jak w tym wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=22810).
Tylko skąd mam wiedzieć, czy działa mój php.ini, czy ten z głównego serwera az.pl?

Po paru godzinach na koniec pliku dopisałem:
[suhosin]
suhosin.post.max_vars=300
suhosin.request.max_vars=300

i nic, ale nie mam pewności, czy ten mój nowy plik php.ini wogóle działa.

ppilus
16-04-2009, 20:34
Z pomocą przychodzi Joomla! :) Menu główne -> Pomoc -> Informacje o systemie
Zmień w php.ini i odczytaj w inf. o syst. czy się zmieniło czy nie :)

benio07
17-04-2009, 11:43
Zmiany w php.ini są możliwe po restarcie serwera

ppilus
17-04-2009, 12:01
@benio07 nie koniecznie.

benio07
17-04-2009, 12:16
O ile mi wiadomo php.ini jest wczytywane przy starcie serwera na samym początku i jak chcesz uzyskać pożadane zmiany powinieneś tą czynność wykonać lub poprośić admina o restart serwera .

wigi
19-04-2009, 14:58
Na razie nic się nie zmieniło.
Jednak ciągle mnie zastanawia, że mogę zmienić szerokośc zdjęcia na dowolną wartość poniżej 400, a powyżej już nie. Przecież to chyba nie wina parametrów w pliku php.ini.

benio07
21-04-2009, 18:05
Podaj link do strony i zmień jeszcze ustawienia w Detail View -> Motiongallery
Width of the motion bar: wartość podać w px

wigi
21-04-2009, 20:20
Podaj link do strony i zmień jeszcze ustawienia w Detail View -> Motiongallery
Width of the motion bar: wartość podać w px
Przecież ten parametr dotyczy jedynie paska miniaturek i nie ma wpływu na wielkość wyświetlanego obrazka, więc jego zmiana nic nie da.
Ale przez przypadek doszedłem co było nie tak. Okazuje się, że zmieniałem wielkość wyświetlanego obrazka po załadowaniu zdjęć i potem JoomGallery nie potrafił juz zwiększyć wielkośći obrazka, a ajedynie zmniejszyć. Gdy załadaowałem nowe obrazki po wcześniejszym ustawianiu porządanej wielkości wszysko zagrało.
Z tego wniosek, że JG nie potrafi zwiększyć wyświetlanych obrazków po ich załadowaniu. Nie wiem czy tak było we wcześniejszych wersjach, ale trochę to upierdliwe, bo jeśli dorobię się dużej galerii zdjęć, to jeśli po pewnym czasie będę chciał, żeby wyświetlane zdjęcia były większe, to będę musiał od nowa uploadować wszystkie zdjęcia.
Jedyne wyjście jakie widzę, to przed wrzuczaniem zdjęć do galerii ustawić wielkość zdjęć większą niż aktualnie będzie potrzeba, a po zaladowaniu zminiejszyć do właściwego rozmiaru. Potem w razie potrzeby będzie można powiększyć wyświetlane zdjecia.

peti1963
01-05-2009, 00:34
[quote=Figiello;112056]Zainstalowałem sobie do joomla 1.5.10 Phoca Gallery oraz joom gallery, której nie umiem za bardzo ustawić po wszystko jest po angielsku, choć na stronie po polsku.

W czym problem, mam wszystko po polsku :)