PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyrównaniem



gu_staw
12-04-2009, 10:09
Witam
POsiadam stronkę http://lksvictoria.strefa.pl/index.php
Mam problem z wyrównaniem tekstu w artykułach tzn. Jak pisze w szablonie wyrównuje sobie tekst do środka zmieniam czcionkę robie podgląd i jest wszystko ok. zapisuję a na stronie i tak zmienia czcionkę i przesówa do prawej. Jak to zmienić? Podejrzewam że to może być problem z szablonami css mojej templatki. Nie wiem jak to zmienic?

zwiastun
12-04-2009, 10:34
Raczej nie - w głównym pliku szablonu. Używasz tam zdeprecjonowanych już atrybutów (div align="center"). Zgodnie z zasadami kaskady, są to reguły ważniejsze od ustalonych w arkuszu stylów, bo definiują wyświetlanie konkretnego elementu.

gu_staw
12-04-2009, 13:02
hmmm to jak to zmienic?

gu_staw
12-04-2009, 13:04
Jak zrobić tak ze to co napisze w formularzu tzn. jakiś teks o odpowiedniej czcionce wyrównaniu i kolorze będzie tak samo widoczne w artykule?

zwiastun
12-04-2009, 13:18
Mimo, że to święta i pewno wesołe, od pewnych zasad obowiązujących na forum nie odstępujemy.
Albo korzystasz z szablonu napisanego przez osobę, która wie, na czym to polega, i wówczas nie masz takiego problemu, albo...
... albo masz problem, ale przecież nie musisz robić czegoś, czego nie potrafisz!
Podstawy tworzenia szablonów dla Joomla 1.0 znajdziesz w mojej stopce. Mimo że to materiały dotyczące wersji 1.0., to zasady korzystania z CSS są takie same.
Dobrze widzę? W stopce strony jest: Design by: Piotr Czaja & Andrzej Żelazko
Niech Piotr Czaja & Andrzej Żelazko zrobią dobrze, co swoim nazwiskiem podpisują (choć mam nieodparte wrażenie, że to nie oni robili!)