PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy instalacji Kunena



Klara
13-04-2009, 17:08
Witam!

Potrzebuję dodać forum do strony, miałam ochotę na Kunena, ale wyskakuje błąd:


omponent Instaluj: DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'Kunena Forum', 'option=com_kunena', 0, 0, 'option=com_kunena', 'Kunena Forum', 'com_kunena', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '', 1 )
SQL = INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'Kunena Forum', 'option=com_kunena', 0, 0, 'option=com_kunena', 'Kunena Forum', 'com_kunena', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '', 1 )
Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: /home/quickjob/public_html/tmp/install_49e3450786229/kunena.xml to /home/quickjob/public_html/administrator/components/com_kunena/kunena.xml
Komponent Instaluj: Nie można skopiować pliku instalacyjnego.
Error Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, orderingI w sumie nie mam pojęcia co oznacza, ani jak go obejść.
tak tak- jestem właściwie laikiem :)

Możecie mi z tym pomóc?

Albo poleć inne rozwiązanie nt posiadania forum?

Próbowałam z Agorą- też był problem z instalacją.
Z ccboard instalacja wyszła, ale pomimo wgrania polskiego języka dalje mam po ang i do tego w firefoxie nie pokazuje się okno do logowania...
A forum jest potrzebne...

ppilus
13-04-2009, 21:25
Zacząłbym od sprawdzenia praw dostępu do katalogów.
Zanim rozpoczniesz warto zapoznać się z tą lekturą: http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/30/51/
w szczególności http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/

mariopan
23-07-2009, 10:54
U mnie też się dało zainstalować com_kunena_v1.5.4_stable_PL.zip
Problemem był PHP timeout period from 30
Więc przyspieszyłem instalację, utworzyłem na serwerze w katalogu Joomli, tam wgrałem rozpakowany komponent kunena, przy instalacji wybrałem instaluj z katalogu podając ścieżkę do katalogu inst. Instalacja pomyślna w ciągu sekundy. To jest to :)
Czasami warto nie męczyć się z czymś na siłę tylko odczekać jeden dzień a pomysł sam przyjdzie :)