PDA

Zobacz pełną wersję : Wrzut Joomla na serwer Home



irec
14-04-2009, 14:17
Witam,
Piszę do Was z prośbą o pomoc. Szukam informacji na temat - jak skopiować/wrzucić gotową już strone z dysku (którą stworzyłem na wirtualnym serwerze Apache) na serwer działający na Home.pl?
Jestem początkujący i szukam informacji na ten temat. Jezeli nei chce sie nikomu opisywac w jaki sposób to zrobić to prosze chociaz o jakies namiary na stronki gdzie są takie rzeczy wytlumaczone.
Pozdro

Bazyl
14-04-2009, 14:33
http://www.joomla.pl/content/view/404/1/

idek
14-04-2009, 14:35
spróbuj wszystkie pliki ze stronki wrzucic na home.pl, potem wrzuc baze do bazy na home.pl, zmien ustwaienia do bazy i link strony w confuguration.php i jak wszystk poszło dobrze, to powinno chodzic, a jak nie to napisz na czym się wyłożyłeś :)

(podpowiedź: żeby wgrać baze musisz ją najpier wyeksportować u siebie z kompa (phpmyadmin) a potem w phpmyadmin na home.pl zaimportowac baze)

edit: oo... albo zrobić jak radzi bazyl (http://forum.joomla.pl/member.php?u=14086) ;)

ppilus
14-04-2009, 14:45
Jak napisał @bazyl. Przy pomocy JoomlaPack najszybciej i nie napracujesz się przy tym.

Bazyl
14-04-2009, 14:47
@idek: :p:D

irec
14-04-2009, 18:20
Mhmmm no dobra. Bede probowal na dniach.
Dzieki Panowie. :D

pdgk
15-04-2009, 16:07
Podepnę się pod temat bo mam podobny problem

Najpierw spróbowałem przez joomlapack. wrzuciłem kopię + kickstart i instalacja nie poszła - wyskoczyło "Could not open CHANGELOG.php for writing" (nie doszukałem się pomocy w rozwiązaniu problemu więc spróbowałem inaczej:
wyeksportowałem bazę z xampp i importowałem w phpmyadmin na serwerze, przezuciłem pliki strony na serwer i zmieniłem configuration.php. Pojawił się problem taki że nie mogę się zalogować do panelu administratora, a na stronie głownej wyświetlają się błędy:
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/portfoli/public_html/projek-t/configuration.php:3) in /home/portfoli/public_html/projek-t/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/portfoli/public_html/projek-t/configuration.php:3) in /home/portfoli/public_html/projek-t/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/portfoli/public_html/projek-t/configuration.php:3) in /home/portfoli/public_html/projek-t/libraries/joomla/session/session.php on line 426

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/portfoli/public_html/projek-t/configuration.php:3) in /home/portfoli/public_html/projek-t/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44

Próbowałem uzyskać pomoc ze strony webd.pl ale nie odpowiadają na moje pytania
Będę bardzo wdzięczny za jaką kolwiek pomoc lub naprowadzenie na rozwiąznie problemu

zwiastun
15-04-2009, 16:32
Zobacz, czy w pliku configuration.php nie masz na początku jakichś znakow (spacje i tabulatory to też znaki :)

pdgk
15-04-2009, 17:02
configuration php wygląda normalnie.
Ale zrobiłem coś dziwniejszego. Zainstalowałem na nowo joomle na serwerze, zapisałem nowy configurtion php. Do swiezej instalki probowałem wrzycić język pl ale nie da rady wypisuje warning. failed to move package czy jakoś tak. Z bezsilności wyczyściłem bazę danych i importowałem plik bazy z xampa z goowej strony. Co ciekawe zaczęła nawet jako tako działać. Więc wywalam wszystko jaeszcze raz i bede próbował na nowo cały serwis przenieść i uruchomić.
Jeszcze jedno pytanie - jeśli prubując zainstalować z kopi joomlapack wyskakuje info "Could not open CHANGELOG.php for writing" - to znaczy ze trzeba było przed spakowaniem zmienic w TC atrybuty tego pliku?
Dzięki za info