PDA

Zobacz pełną wersję : Components unwriteable; błąd 404



kkera
14-04-2009, 16:12
Wczoraj zainstalowałem na kompie xampp, zrobiłem wszystko tak jak na pomocniczych filmikach z tej strony i wszystko powinno hulać, ale jest jeden problem.

W oknie administratora w sekcji help/system info/directory permissions mam components zaznaczone jako unwriteable i brak pojęcia jak to zmienić. Druga sprawa to załadowanie nowej templatki z jednej ze stron polecanych przez Was kończy się błędem 404 po kliknęciu na "Preview", co przypuszczam jest spowodowane ustawieniem components jako unwriteable.

Szukałem informacji na ten temat, ale wszystkie odnoszą się do problemu unwriteable components na zewnętrznych serwerach. Postanowiłem zainstalować serwer na swoim kompie, pobawić się na własnym podwórku i dopiero potem przenieść się na płatny hosting.

Za pomoc dziękuję!

edit: Jeszcze jednym problemem jest brak możliwości połączenia się z localhostem. Pojawi się JFTP::connect: Could not connect to host "localhost" on port 21.

Wpisałem host - localhost, port 21, nazwa użytkownika i hasło podane przy instalacji. Podobnie jak wcześniej szukałem w necie, ale nie znalazłem informacji, które pozwoliłyby mi na rozwiązanie problemu.