PDA

Zobacz pełną wersję : Załączniki do artykułów



zszalbot
14-04-2009, 19:36
Witam,

Szukam możliwości dodawania załączników do artykułów (np. plików PDF, Word, itp.). Zgodnie z jedną z sugestii na tym forum (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=14906&highlight=za%C5%82%C4%85czniki), zainstalowałem komponent attachments 1.3.4. Mam z nim jednak dwa problemy:

1/ W samym artykule nie widzę ikonki pozwalające dodać załącznik. Jest wprwawdzie menu Komponenty \ Article Attachments, ale jest to trochę dziwne, by załączniki dodawać w innym miejscu niż pisany artykuł (słowem kłopot dla mniej wprawnych użytkowników).

2/ Dodałem załącznik do napisanego artykułu, ale nie widzę tego załącznika w wyświetlonym artykule (nie widać żadnej ikonki pozwalającej pobrać załącznik). Czy ktoś miał ten sam problem i może zasugerować jak go rozwiązać?

Czy istnieje jakieś bardziej przyjazne dla użytkownika rozwiązanie (dające możliwość dołączania plików do artykułu z poziomu edytora)?

Z góry dziękuję!

idek
14-04-2009, 19:47
może coś tutaj Ci pomoże:
http://blog.elimu.pl/?p=201

zszalbot
14-04-2009, 20:35
może coś tutaj Ci pomoże:
http://blog.elimu.pl/?p=201

Hej bardzo dziękuję. No, niestety nie pomogło :( Ale już sobie poradziłem... przeczytałem INSTALL... :) No i dowiedziałem się, że po instalacji trzeba jeszcze uaktywnić dodatki... Przepraszam za zaśmiecanie forum...

Dziękuję za pomoc!

idek
14-04-2009, 21:05
hehe, najwazniejsze, że sam sobie pomogłeś... jednak czasem opłaca się czytać instrukcje dostarczane przez developera ;)

dzika-malina
26-04-2009, 13:35
Mam wersję joomla 1.5.9 i mam problem z attachments 1.3.4, zainstalowałam, aktywowałam dodatki, ale nie działa - nie widać tego załącznika w wyświetlonym artykule, w panelu administrowania również, nie widać też żadnej ikonki pozwalającej pobrać załącznik.
Będę wdzięczna za pomoc!!

dzika-malina GG 1485096

zomb
27-04-2009, 15:20
Przyłacze sie do pytania.
Zainstalowałem zgodnie z instrukcją.
Aktywowałem wszystkie na liście pluginów.

Pod artykułami pokazał mi sie guzik dodawania załaczników ale dodania załącznika nie jest w żaden sposób sygnalizowane i nie wyświetla on na stronie z artykułem.
Gdzie on powinien się wyświetlić?

wotik
16-08-2009, 15:25
Witam

Także przyłączam się do pytania. Zachowałem kolejność instalacji, wszystkie komponenty włączone, a nie działa... :-(. Czy komuś udało się ten problem rozwiązać...?

wcilor
31-03-2010, 12:15
Że taqk odświeżę temat. Naprawdę nikomu nie udało się rozwiązać powyższego problemu? Nie widać dodanych załączników podczas edycji artykułu. Mam to samo i nie umiem sobie z tym poradzić. Wszystko zainstalowane zgodnie z instrukcją i wszystko aktywne. Pozdrawiam

pakomax
09-07-2010, 18:49
Jesli macie spolszczony komponent to należy wejść:
Komponenty >> Załączniki >> Preferencje

Konfiguracja

1pozycja) Dla kogo załączniki mają być widoczne? wybrać WSZYSCY
3pozycja)Załączniki będą domyślnie opublikowane?wybrać TAK

beny10
15-03-2011, 09:43
Witam
A jak zrobić, aby załączniki pokazywały sie dopiero po naciśnięciu przycisku WIĘCEJ i wyświetleniu całości artylułu?

wiki_3
20-08-2011, 21:54
Odświeżam temat, czy może ktoś rozwiązał problem opisany w poście #5. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki pozdrawiam

oskarox
29-11-2011, 20:36
Witam

Odpowiedzią na problem który miałem sam czyli nie wiedziałem jak zrobić by załącznik pojawiał się dopiero po kliknieciu przycisku "wiecej" jest : :D:D wpisanie w ustawieniach komponentu a dokladnie w pozycji : "Ukryj załączniki dla" nalezy wpisać frontpage. Wtedy załącznik pojawi się po wcisnięciu przycisku "więcej". Sam wstawiałem posta na ten temat lecz nie uzyskałem odpowidzi i zostałem odesłany do lektory. Rozwiązanie znalazłem tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=hGSTy9BfSWc . Mam nadzieje ze pomogłem :)

Pozdrawiam

wiki_3
29-11-2011, 22:15
Dziękuję bardzo za zainteresowanie:) Zaraz sprawdzę czy zadziała, pozdrawiam

oskarox
30-11-2011, 14:10
Siema

Przetestowałem to i w sumie nie działa to tak jak powinno ;p przegladając strone głowna zgadza się nie widać tego ale klikając np w menu w przyposcmy gry to juz tam się pojawiają . To po kliknięciu więcej widać czerowny napis dodaj załącznik a tego chciałem uniknąć. Chciałem zebym możliwość ododania pliku była tylko z poziomu edytora a nie takze na stronie.. Jak coś wymyślisz daj znać

Pozdrawiam

zwiastun
30-11-2011, 14:20
@oskarox - nadal prawdopodobnie nie doczytałeś objaśnień poszczególnych opcji.
Ponadto przesadzasz ze swoimi wymaganiami. Jeśli chcesz, by coś dokładnie było takie, jak Ty to sobie wyobrażasz, dział zleceń, kilka tysięcy w zanadrzu (albo kilkanaście) i będziesz mieć, co chcesz.
Przeszkadza Ci ikona Dodaj załącznik, to pogrzeb w plikach i usuń ją z miejsc, w których Ci nie pasuje.
Komponent działa wyśmienicie, tak jak powinien, wedle założeń.