PDA

Zobacz pełną wersję : template gopip_ferien



elchoice
17-06-2006, 17:28
witam, prosze o pomoc w modyfikacji glownego srodkowego panelu - jest on tak waski ze mi sie zaden tekst nie miesci ;/
Probowalem juz grzebac w plikach ale nie moge znaleźć - prosze o pomoc
pozdrawiam

kondorek
17-06-2006, 18:02
wejdz do pliku template_css szablonu (taka powina byc prawdopodobnie nazwa)
tam znajdz taka klase
.main i dodaj do niej
width:500px;
zwiekszy sie wtedy szerokosc srodkowej kolumny o 500px.

Robie to na szybko w cssviewerze firefoxa,i nie wiem jak po takim zabiegu bedzie wygladal szablon w IE.
Poczatek juz masz teraz kombinuj:)
Bo gore i dol bedziesz musial rowniez proporcionalnie powiekszyc

elchoice
17-06-2006, 18:10
wejdz do pliku template_css szablonu (taka powina byc prawdopodobnie nazwa)
tam znajdz taka klase i dodaj do niej
width:500px;
zwiekszy sie wtedy szerokosc srodkowej kolumny o 500px.

Robie to na szybko w cssviewerze firefoxa,i nie wiem jak po takim zabiegu bedzie wygladal szablon w IE.
Poczatek juz masz teraz kombinuj:)
Bo gore i dol bedziesz musial rowniez proporcionalnie powiekszyc

hm... no dodalem i powiem ci ze po powiekszeniu gory i dolu caly txt sie rozjechal w cholere ;/ moglbys zerkanc na kod u mnie jakbym Ci podal stronke?

kondorek
17-06-2006, 18:16
stronke podaj, wtedy moze inni ktos jeszcze Ci pomoze

ja narazie musze uciekac po zone

jesli do mojego powrotu nikt nic nie wymysli( w co watpie) to pokominuje cos z tym.
i odezwe sie do Ciebie

elchoice
17-06-2006, 18:19
stronke podaj, wtedy moze inni ktos jeszcze Ci pomoze

ja narazie musze uciekac po zone

jesli do mojego powrotu nikt nic nie wymysli( w co watpie) to pokominuje cos z tym.
i odezwe sie do Ciebie
ok, dziekuje
a to adres: http://gosc.ath.cx/~piter (http://nask.shacknet.nu/%7Epiter)

login root, haslo: lapq22

zwiastun
17-06-2006, 19:58
Ja - że się nie znam na pralkach automatcznych - to w nich nie grzebię. A podpowiedź Kondorka jest niewątpliwie fachową radą, udzieloną po przeanalizowaniu Twojego szablonu. Po co wybierać szablon do kitu i naprawiać. Nie ma dobrych?

elchoice
17-06-2006, 20:00
Dzięki Zwiastun, tylko ja musze to jakoś zrobić. Jak wpisalem to co mi powiedział Kondorek to się rozjechalo całkowicie, dopisalem hight takze i nie pomoglo - moglbys mi pomoc?

Rybik
17-06-2006, 21:34
a poprzedniego templaka ci nie pomagalem dostosowywac ? bo adres znajomy ...

elchoice
17-06-2006, 21:38
tak zgadza sie ;) dobrze kojarzysz :)

poprzedni będzie wykorzystany ale na innym serwerze, bedzie strona informacyjno-edukacyjna dla pewnego projektu ;)

a ta ma byc strona oficjalna :)

kondorek
17-06-2006, 22:52
jak wpisalem to co mi powiedział Kondorek to się rozjechalo całkowicie, dopisalem hight takze i nie pomoglo - moglbys mi pomoc?

elchoice, nie wiem co Ci sie mam tam rozjezdzac, pokaz screena, skoro tak sie dzieje.
Mowilem Ci, zebys dopisal do klasy . main wlasna zdefiniowana szerokosc,skoro ta jest dla Ciebie za waska.
jak juz pisalem na poczatku, nie wnikalem w ten kod, ale zdefiniowalem w Web Designerze szerokosc dla klasy . main i nic sie nie rozjezdzalo ("rozjechala sie" srodkowa kolumna na zadana szerokosc)
Ba teraz nawet sciagnalem ta templatke i spojrzalem na nia pod IE (oczywiscie po zmianie szerokosci) i nic sie nie rozjezdza nawet tam:).

Wiec daj tego screena, bo jak narazie to albo sie nie rozumiemy, albo moja (ewentualnie twoja) przegladarka cos przeinacza:)
Pisalem ze

gore i dol bedziesz musial rowniez proporcionalnie powiekszyc poniewaz zwiekszenie szerokosci w klasie .main poszerza tylko czesc srodkowa strony, a reszte musisz tak jakby do niej "dociagnac".
W Twoim przypadku pozostaje tylko dociagniecie paska mieniacego sie nazwa klasy .patchbg i poszerzenie obrazka w divie header i tyle.
Powinno dzialac, ale zaznaczam, ze powinno.

ja widze tylko jeden sposob na rozwiazanie problemu, daj screena, ewentualnie zmien templatke :)

elchoice
19-06-2006, 17:14
OK, dzięki Kondorek :))
sprawa się rozwiązała gdy odczytałem PRIV'a :))
pozdr

elchoice
19-06-2006, 17:16
nie bede zakladal nastepnego tematu, zapytam tutaj

w Mozilli mam wszystkie litery wyswietlane poprawnie
a w IE są krzaki tam gzie są "ą", "ś" etc.

Czy można to jakośnaprawić? i jeśli tak to jak?