PDA

Zobacz pełną wersję : Wykorzystywanie elementu w wielu kategoriach



zszalbot
14-04-2009, 21:04
Witam,

Proszę o podpowiedź. Tworzę sobie strony w wybranej kategorii i one się ładnie pokazują w menu bazującym na tej kategorii. Oprócz tego w tej kategorii (niech np. nazywa się Kim jesteśmy) powinienem umieścić link do strony kontaktowej z formularzem. Jednak strona kontaktowa ma inną kategorię (Kontakt). Na wszelki wypadek przykład :)

Kim jesteśmy:

O nas

Nasza wizja

Rada nadzorcza Fundacji

Kontakt -> powinien być tylko linkiem do Kontakt > Formularz

Kontakt:

Dane adresowe

Formularz

Jak to zrobić? Bo jak tworzę nowy artykuł w kategorii Kim jesteśmy, to nie mam możliwości ustawienia jego URL-a tak, by wskazywał na Kontakt > Formularz.

W parametrach rozszerzonych jest coś takiego jak Klucz. Wkleiłem do niego adres formularza kontaktowego, ale tytuł strony nadal wskazywał na Kim jestesmy > Kontakt.

Z góry dziękuję za podpowiedź. Krzyczcie, jeśli to nie jest jasne. Jestem specjalistą od gmatwania prostych spraw...

Dziękuję!

Bazyl
14-04-2009, 21:07
Formularz to Twój jest czy J! pozycja menu?

big_krzysiek
14-04-2009, 21:09
??
nie wiem czy dobrze zrozumialem...ale dodajesz w menu "kim jestesmy" pozycje "kontakt" ktora jest linkiem do "formularza"

zszalbot
14-04-2009, 22:46
Formularz to Twój jest czy J! pozycja menu?

Witam - akurat w tym przypadku to jest J! - pozycja menu. Przydałby się sposób zlinkowania do tego formularza, choć interesowałaby mnie ogólna zasada w jaki sposób takie rzeczy robić. Dziękuję!

zszalbot
14-04-2009, 22:53
??
nie wiem czy dobrze zrozumialem...ale dodajesz w menu "kim jestesmy" pozycje "kontakt" ktora jest linkiem do "formularza"

Witam - może ja się źle zabrałem za zrobienie tego menu, ale jako typ menu mam Articles > Kategoria / Przegląd. Czyli moje menu to jest jeden link Kim jesteśmy, który powoduje wyświetlenie zestawy artykułów w kategorii Kim jesteśmy. Stronka nie jest jeszcze live, wiec nie mam jak tego pokazać. Niemniej kiedy dodaję artykuł to nie mam możliwości zmiany linku, żeby zamiast do artykułu, to prowadził do strony z formularzem. Może jednak powinienem menu zrobić inaczej? Jeśli macie jakieś sugestie, to naprawdę z góry bardzo dziękuję.

W każdym razie ten pomysł z artykułami jako rodzajem submenu pasuje mi do tego, co przyjaciele chcą mieć. Z drugiej strony, gdyby można utworzyć menu "Kim jesteśmy" od razu z submenu zawierającym poszczególne linki (w miejsce obecnych artykułów) to pewnie byłoby jeszcze lepiej...

Dziękuję!

big_krzysiek
14-04-2009, 22:55
pa-menu-nazwa menu w ktorym ma byc link-utworz-
lacze wewnetrzne-wpinacz-jego parametry/adres formularza
lub
lacze zewnetrzne-tytul w menu-lacze do formularza-wyswietlane w tym samym oknie

o to chodzilo?

zwiastun
14-04-2009, 22:57
Coś Ci Panowie pokrętnie tłumaczą:
1. W komponencie Kontakty tworzysz kategorię, np. Firma (wydawca)
2. W tym samym komponencie tworzysz kontakt do Misia Puchatka ze wszelkimi danymi, a w parametrach ustalasz, któe z nich mają się wyświetlać na stronie (ale lepiej zrobić to globalnie dla wszystkich kontaktów).
3. Tworzysz gdzie chcesz pozycję menu, dla której wybierasz typy: łacze wewnętrzne -> Kontakty ->Kontakt i wskazujesz kontakt Miś Puchatek.
4. Dodatkowo Misia możesz połączyć np. z głownym adminem witryny albo innym użytkownikiem.

big_krzysiek
14-04-2009, 23:06
:-)
tak..jesli jest to standardowy komponent kontakty z instalki joomli...

bo z wypowiedzi nie wiem, czy tak jest , czy jest cos dogranego...

jesli standardowy @zszalbot patrz post wyzej...