PDA

Zobacz pełną wersję : Moduły nie tylko na stronie głownej



robert051
17-06-2006, 18:40
Jak zrobić żeby moduł (np. logowania) był dostępny nawet jeśli kliknę w jaką kolwie strone.
Jeśli to niezrozumiałe to napisze na przykładzie.
Wchodzę na podstronę pociągi i chce się na niej zalogować. Ale nie mam dostępnego tego mudułu.

Aha jeśli by ktoś chciał zobaczyć oco chodzi to zapraszam pod adres www.lokomotywa.oz.pl i wejdzie na jaką kolwieg podstrone i zauwaźcie ze moduły znikają a ja che je tam mić.

Jak to naprawić?
pozd. Robert

zwiastun
17-06-2006, 18:53
Jak zrobić? Po prostu przeczytać przynajmniej poradnik Pierwsze kroki, a na forum wrócić, jak dojrzejesz do zadawania pytań, tzn. zdobędziesz przynajmniej podstawy wiedzy o Joomli

robert051
18-06-2006, 09:46
a podasz dokładniejsze namiary bo nie moge znaleźć

Rybik
18-06-2006, 18:44
parametry modulu decyduja o tym gdzie ma byc wyswietlany

robert051
19-06-2006, 10:49
a mnie wszystkie moduły nikną po wejściu na pod stronę

Rybik
19-06-2006, 13:49
poczytasz sobie o parametrach modulow, czy tak bedziesz w kolko o tym samym ? www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) dzialdla administratorow, ekrany pomocy, manager modulow

robert051
19-06-2006, 14:24
no to cytuje z tej strony co mi podallęś

Umieść na stronach | w pozycjach menu [Pages] : Lista stron, na których możesz wyświetlać moduł. Możesz zaznaczyć wszystkie strony, jedną lub niektóre. Użyj klawisza SHIFT lub CTRL, aby zaznaczyć więcej niż jedną stronę.
Uwaga:
Ta opcja nie jest dostępna dla modułów w panelu administracyjnym.

Rybik
19-06-2006, 15:08
No wlasnie o to chodzi ...
Jezeli masz w menu glownym "Start, Galeria, Pliki, Kontakt, Szukaj" to np dla modulu wyszukiwarki np publikowanego w prawej kolumnie zaznaczasz w parametrach tegoz modulu ze chcesz zeby byl wyswietlany dla "podstron": "Start, Galeria, Pliki, Kontakt, Nieprzypisane" w ten sposob modul szukajki bedzie widzoczny na wszystkich "podstronach" z tego menu, poza komponentem wyszukiwarki (bo po co modul poprawej skoro w oknie glownym komponent szukajki) rowniz bedzie widoczny dla wszystkich "podstron" ktore nie maja swojego linka w zadnym menu.

I w ten sposob kazdemu modulowi przypisujesz, kiedy go widac a kiedy nie - zaznaczajac mu w parametrach linki z menu.