PDA

Zobacz pełną wersję : Sposob na dziwne kolory tla w TinyMCE



cys_ek
17-06-2006, 21:21
UWAGA... nie jest to sposob taki, ktory by zalatwial sprawe w 100% ale lepsze to niz edytor w ktorym nie widac co sie pisze...

Problem pojawia sie dlatego, ze edytor wykorzystuje styl BODY z templates/szablon/css/template_css.css Idealnie byloby gdyby ktos znalazl w TinyMCE tag <body> i dodal w nim style="background-color : white;".

Rozwiazanie:
Z templates/szablon/css/template_css.css wyciac ze stylu BODY background-color: i wstawic go w templates/szablon/index.php w tagu body jako style="tutaj wkleic".

Zalaczniki to przykladowe widoki jak moze wygladac skopany edytor

nexus246
17-06-2006, 22:05
Rozwiązanie zaprojektowane przez twórców - w parametrach mambota przy "Template CSS classes" kliknąć w "no". W katalogu css szablonu umiescić plik editor_content.css z oczekiwanym stylem body dla edytora oraz z listą klas które chcemy udostępnić userowi w edytorze.

DragonWorld
21-10-2009, 18:02
Dzięki. Ale to nie wyczerpuje problemu. Ja mam problem z literkami. Nie robią mi się odstępy poprawne. W załączniku przykład co mi się dzieje. Prosze o szybką pomoc !!!(mam jednak nadzieję że to tylko odpowiednie ustawienie pliku template.css)

Rozwiązanie:

Wystarczy wyedytować plik ze ścieżki "templates/system/editor.css". W nim jest znacznik body w którym możemy ustawić nie tylko tło TinyMC ale również np. wysokość linijek (powninniśmy skasować taka linijkę lub wpisać auto inaczej przy zmianie wielkości teksty nachodzą na siebie !!!!!)
Są tam również WSZYSTKIE ustawienia okna edytora np. style i czcionki domyślne.

Dodatkowo nie musimy się martwić o ścieżki szblonu css itp. bo edycji podlega DOMYŚLNY szablon...