PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena a baza danych



n3w.mod3l
15-04-2009, 19:23
Witam

Małe pytanko - właśnie bawię się konfiguracją Kuneny i nurtuje mnie jedna rzecz. Do jakiej bazy danych trafiaj wszystko związane z forum (posty itp.)??

Skoro nigdzie się tego nie ustala w panelu konfiguracji domyślam się, że całość forum ląduje do tej samej bazy danych pod która podpięta jest cała strona Joomli.

Jeżeli tak jest to czy to dobre/bezpieczne/stabilne rozwiązanie?? Czy może lepiej podpiąć stronę pod phpBB z nową bazą??

PS. Nie za wiele w życiu z bazami danych miałem doświadczenia - prosiłbym po prostu o waszą opinię w tym temacie.

Pozdrawiam

trzepiz
15-04-2009, 20:36
Kunena tworzy w bazie danych nowe tabele, w których trzyma swoje dane.

Czy postawienie phpBB będzie bezpieczniejsze ? - nie sądzę ..

Uważam natomiast, że jak masz wszystko w jednym miejscu - robisz jeden backup .. Jak bedziesz miał osobne bazy od wszystkiego - będziesz musiał pamiętać o kopiach zapasowych każdej osobnej rzeczy ..

Reasumując .. - Kunena to dobre rozwiązanie .. a sądząc po pytaniu, że o backupach nie myślałeś odpowiem :

"Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy i tych, którzy Zaczną je robić"

tak, czy inaczej .. myślę, że trochę ci to rozjaśni temat .. :)

n3w.mod3l
16-04-2009, 16:26
Dzięki wielkie za info. Nie tyle nie zamierzałem, co przygoda z Joomlą mi się nie dawno zaczęła i jak narazie nie zagłębiałem się po prostu w temat beckupów. Wierzę, że warto :)