PDA

Zobacz pełną wersję : pod IE6 znika styl prawego menu



wuwu_ag
15-04-2009, 23:46
Witam,
zauważyłam coś dziwnego (mam joomle 1.5.9). Pod mozilla, ie7 z menu bocznym nie ma zadnych problemow, menu prawe pojawiaja sie normalnie i funkcjonuja. pod IE6 okazuje sie ze menu robi sie biale, literki tez, czasem pojawia sie jedna kolorowa belka, potem znika, ogolnie jakis zamet. Czy ktoś spotkał się z taką zagadką? Będę wdzięczna za sugestie.
pozdrawiam
Ania

zwiastun
16-04-2009, 00:38
Sieć pełna jest artykułów na temat durnoty w MSIE. Albo musisz dostosować szablon do wyświetlania w tej przeglądarce, albo dać sobie święty spokój, uznając, że nowsze wersje mają mniej byków.

ppilus
16-04-2009, 08:08
Użyj komentarza warunkowego w którym wczytasz style dla IE6.
Jak podaje ranking.pl z IE w ver. 6 korzysta ok 20% użytkowników (nie wiem co ich do tego zmusza i czy są tego świadomi) więc póki co warto chyba poświęcić chwilę i dopracować szablon.
Jak napisał @zwiastun bez problemu znajdziesz tego typu informacje w sieci.

wuwu_ag
18-04-2009, 19:59
Ppilus, dziekuję za radę. Napisz mi tylko proszę, czy dobrze rozumiem. W katalogach templatki mam templete.css, ie7.css i ie6.css. W dwóch ostatnich jest tylko kilka wpisów dotyczących img, ul, table. Czy mam dokleić tam całą resztę styli templatki z pliku template.css? W pliku html jest natomiast coś takiego:

<!--[if lte IE 6]>
<link href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/ie6.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
<![endif]-->

<!--[if lte IE 7]>
<link href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/ie7.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
<![endif]-->

Czy o tym odwołaniu pisałeś? Ono jest a ie6 nadal tańczy.
Pozdrawiam,
Ania

zwiastun
18-04-2009, 20:36
Tak to jest sposób umieszczający arkusze dla IE za pomocą komentarza warunkowego. To że jest odwołanie, nie znaczy, ze w arkuszu dla IE są odpowiednie rozwiązania

wuwu_ag
18-04-2009, 20:48
Zwiastunie, co w takim razie należy dopisać w templatce dla ie6 aby ta przegladarka widziala prawe menu. Czy powinnam przekleić wszytkie style do ie6.css? Ciekawym jest to, że znika tylko prawe menu a lewe nie. Jeśli byłbyś tak miły i znalazł chwilę to poproszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Ania

ppilus
19-04-2009, 15:01
Gdyby wystarczyło przepisać zawartość i miało to zależeć od nazwy pliku byłoby zbyt pięknie.
W pliku tym dopisujesz klasy jakie ma obsługiwać tylko IE6.
Wystarczy poczytać http://www.google.pl/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&channel=s&hl=pl&q=komentarze+warunkowe&lr=&btnG=Szukaj+w+Google

wuwu_ag
19-04-2009, 20:05
Ok, dziękuję za wskazówki, poczytam i mam nadzieję, że jakoś sobie z tym fantem poradzę (ach czego się nie robi dla tych 20% obywateli..).
Pozdrawiam
Ania