PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Języka



evelange
16-04-2009, 01:11
Witam wszystkich, mam pewien problem z instalacją Języka do najnowszej wersji Joomla 1.5.10

Instalacja CMS poszła gładko, ściągnełem również: kompletny pakiet językowy. Jego pliki uploadowałem przez FTP. Jednak mam problem, mianowicie nic nie jest przetłumaczone.

Załączam tutaj screena, bardzo bym prosił o odpowiedź co zrobiłem źle, lub co jeszcze muszę uczynić.

Z góry dziękuje

http://img2.imageshack.us/img2/186/jezyk.th.jpg (http://img2.imageshack.us/my.php?image=jezyk.jpg)

ppilus
16-04-2009, 08:12
Zmień w parametrach użytkownika Back-end Language na Polish.

evelange
16-04-2009, 12:39
Zmień w parametrach użytkownika Back-end Language na Polish.

Witam, zmieniłem back-end, zarówno jak i front-end na Polish i niestety panel administratora nadal jest w języku angielskim.

Jeżeli macie jakieś pomysły proszę o pomoc.

ppilus
16-04-2009, 13:04
Czemu pliki językowe kopiowałeś przez ftp ?
Paczkę językową instaluje się jak każde inne rozszerzenie dla Joomla!
Może spróbuj po prostu ją zainstalować.

evelange
16-04-2009, 13:09
Przepraszam, że post pod postem, ale znacznie mi zalezy aby rozwiazac ten problem [gdy ktos odpisze prosze o usuniecie posta]

Problem jest oczywiscie nadal, jednak sadze ze tkwi w tym iz niewykorzystalem wcale pliku "install.xml" ktory jest w paczce ze spolszczeniem.

Bardzo bym prosil o wyjasnienie gdzie mam go dodac w katalogu ftp, oraz co zrobic aby poprawnie zainstalowac.

Dziekuje za wszelka chec pomocy


@Dobrze, już usunalem pliki z folderu administrator/language. Rozumiem ze nie mam ich wrzucac przez ftp.
Prosze zatem tak lopatologicznie napisac co mam gdzie kliknac aby bylo juz dobrze :)




@@@@@@@@@@@@@
Pan "ppilus" pomógł mi w prywatnej wiadomości.

Dla ludzi którzy mają taki sam problem jak ja. Nie wrzucajcie tego przez php.
Instalacja rozszerzeń > Package > Wybierz > plik rar który sciagneliscie [nierozpakowywac] > instaluj.

extension
25-04-2009, 20:23
Witam,

Mam problem również z instalacją języka.

Zainstalowałem Joomla 1.5.10 [Wohmamni]

Wszystko poszło pomyślnie. Następnie chciałem zainstalować język polski
http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,705/Itemid,66/

No więc otwieram stronkę z nim i tam pisze że trzeba wybrać w menu Extension -> Install/Uninstall

I teraz pytanie - gdzie jest to menu extension?? Przeszukałem całą joomle i nigdzie go nie ma.

seba.adm
25-04-2009, 20:29
Przecież w linku który podałeś masz napisane jak zainstalować:

Instalacja w 1.5.10: standardowo - po zalogowaniu się na zapleczu wybierz z menu Extension -> Install/Uninstall {Rozszerzenia - Instalator], przejdź do sekcji -> Upload Package File [Wczytaj paczkę] , wskaż na dysku swojego komputera pakiet instalacyjny, a następnie naciśnij Upload File & Install [Wczytaj plik i instaluj].

extension
25-04-2009, 20:33
Ale nigdzie nie ma menu nazwanego "Extension". Jest wiele innych nazw ale Extension nigdzie nie ma.
Mniemam że zaplecze to to pierwsze co widzę po zalogowaniu? "Control Panel"? Jeśli tak to tym bardziej nigdzie nie widzę tam żadnego "Extension"

seba.adm
25-04-2009, 20:42
Menu Extensions nawet widać na załączonym obrazku w pierwszym poście tego tematu.
Po zalogowaniu się na zaplecze Na górze masz :

Site Menu Content Components Extensions Tools Help

extension
25-04-2009, 20:55
Ok, znalazłem wszystko i ogarnąłem, ale nadal jest problem. Wchodzę w extensions, wybieram ten pakiet do instalacji, klikam Upload File & Install i coś tam sobie młóci joomla a po chwili wywala mnie z powrotem do menu extensions nic sobie nie robiąc z instalacji, nie wyświetla żadnego potwierzenia ani innej informacji czy to o instalacji czy to o jakimś błędzie. sprawdziłem potem w languages i nadal jest tam tylko angielski.

---
Dobrze że można tu edytować. Co za syf ludzie robią, okazało się że ze wszystkim tak mam, cokolwiek instaluję to na joomli jest bez odzewu. Instalowałem ją przez preinstalator na stronie gdzie mam serwer, może źle się coś zainstalowało czy coś... zaraz ręcznie wszystko wgram.

seba.adm
25-04-2009, 21:14
Spróbuj może instalacji plików języka przez ftp, zgodnie z instrukcją >>Tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start/Joomla!_po_polsku). Choć @ppilus odradzał tej metody instalacji.

ppilus
26-04-2009, 20:54
Spróbuj może instalacji plików języka przez ftp, zgodnie z instrukcją >>Tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start/Joomla%21_po_polsku). Choć @ppilus odradzał tej metody instalacji.
Nie chodzi o odradzanie. Pakiet językowy został przygotowany w taki a nie inny sposób by było go łatwo instalować, by poprawnie działał i nie było setek pytań (tak mi się wydaje) gdzie jakie pliki kopiować. I za to chwała oraz podziękowania autorom paczki z polskim językiem.
Skoro setkom czy tysiącom użytkowników J! udaje się bez problemu zainstalować i działa to po co kombinować.
Skoro @extension nie widział menu Extensions to może też nie zauważył komunikatu o powodzeniu bądź nie instalacji pakietu :)

extension
26-04-2009, 21:06
Wszystko poszło gładko. Porządnie ręcznie zainstalowałem joomle, samemu zgrałem pliki i poszło.

Obeszłem się gotowcem na serwerze - jak ma coś być porządnie to trzeba to zrobić samemu :D