PDA

Zobacz pełną wersję : overlib problem



webmario
17-06-2006, 20:40
Witam, chciałbym aby wyskakujące okienko z tekstem pojawiało mi się po najechaniu kursorem na obrazek w tekście, a nie na textlink. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić, może ktoś pomoże?

Rybik
17-06-2006, 22:04
nie bardzo lapie :/ chcesz miec okienko z tekstem (jakim tekstem ? alternate text dla obrazu ? czy long description ?) po najechaniu na obrazek (jaki obrazek ? mosimage ? img ?) a nie na textlink (co to jest textlink ? caption - podpis pod mosimagem ?)

more data :)

webmario
18-06-2006, 00:13
tzn. w dodatek Overlib pozwala wstawiać objaśnienia do tekstu artykułów na stronach serwisu. Objaśnienia pokazują się w wyskakujących okienkach po najechaniu myszą nad opisany jego znacznikiem fragment tekstu.
Żeby wstawić opis w tekście artykułu trzeba wpisać w odpowiednie miejsce znacznik:

{overlib linktext="text" text="text"}

Mi zależy na tym, żeby zazmiast tego linktext="text" był obrazek,np mosimage lub wstawiony z edytora JCE, Czyli konkretnie najeżdzam kursorem nad obrazek i wyskakuje mi małe okienko z jakimś tam textem

Próbowałem wstawić obrazek do patrz wyżej na czerwono ale mi wyszło coś takiego:

http://zamachy.info/qwert.png

i obrazek mi nie wyskakuje, ale pewnie to źle zrobiłem, jak ktoś wie co należy zrobić, to proszę o pomoc