PDA

Zobacz pełną wersję : szara ramka wokół swf w IE6



whd
18-06-2006, 15:11
Witam.

Mam problem z wyświetlaniem animacji flash w IE6. Wrzucam je do artykułu statycznego (testowalem wysiwyg i ręcznie). Po zaladowaniu arta animacja jest odtwarzana poprawnie ale po najechaniu na nią jest otaczana szarą ramką i pojawia się hint o treśći "Naciśnij spacje aby używać tego elementu". Trzeba wcisnac spacje lub kliknąć, wtedy znika ramka i można używac buttonów z animacji... i tak przy każdym odświeżeniu strony. Pracuje na templatce Madeyourweb ale sprawdzałem na pozostałych które zaisntalowały się z joomla i jest tak samo. Problemu nie ma z Opera ani Mozilla. Chciałem zapytac jak to ominąć ?

stone
18-06-2006, 21:19
Wydaje mi się że coś w konfiguracji twojego IE, może dać link do takiej strony
?

whd
18-06-2006, 21:27
Też nad tym myślałem, dawałem koledze linka, ale u niego ten sam problem. Strone mam narazie u siebie na kompie postawiona na Krasnalu, więc linka bede mógł dać dopiero, gdy wrzuce ja gdzieś na public, no chyba, że ktoś z forumowiczów ma hamachi? ;]

igen
02-10-2006, 11:50
Problem polega na tym, ze MS nie moze obslugiwac juz dotychczasowej metody osoadzania flashy w kodzie html, dlatego masz te szara ramke. Mozna te niedogodnosc obejsc soadzajac flasha stosujac javascript. polecam programik flashrelease, ktory automatycznie wprowadza niezbedne modyfikacje http://www.flashrelease.com/

Pozdrawiam