PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc



indego
16-04-2009, 18:37
Od 2 dniu staram się pojąć jak powiązać ze sobą moduły menu (i czy jest to mozliwe).
Utworzyłem górne menu i chcę aby po kliknięciu na jednej z jego pozycji, pojawiało się inne menu po lewej stronie. Przykładowo: w gornym menu mam pozycje Zdjecia i po kliknieciu na niej pojawia mi sie jakis artykuł i po lewej stronie pojawia się menu z zawartościa: kolorowe, czarnobiale itp., Ale gdy klikne w gornym menu na inna pozycje np. Kontakt, to chciałbym zeby lewe menu (kolorowe, czarnobiale, itp) juz sie nie pojawiało. Czy jest to mozliwe i jak tak to w jaki sposob to uczynić?
Przepraszam za glupie pytania, ale przeczytalem juz chyba wszystkie mozliwe poradniki i chyba jestem za glupi zeby je pojac.
Z gory dziekuje za pomoc.

Bazyl
16-04-2009, 18:46
Jest możliwe.
Na każdej stronie możesz mieć inne menu.

Czytałeś coś o J!?

edit:

chyba jestem za glupi zeby je pojac

Nie przesadzaj, przeczytaj jeszcze raz, i jeszcze, i jeszcze...

indego
16-04-2009, 18:57
Troche czytalem, ale jak widac chyba troche za malo. No nic, zabieram sie za dalsze czytanie. Jesli ktos zauwazy lecacego przez okno laptopa, to bede ja. Pozdrawiam.

trzepiz
16-04-2009, 19:08
z takim podejsciem nie dalego zajedziesz .. >

Jak coś nie idzie tak jak byś chciał .. odpocznij .. dzień przerwy dobrze zrobi ..

Ja czasem siedze nad czyms 10h .. i nic. Po weekendzie siadam ponownie do tego samego tematu i w 10 min zrobione .. :)

I Czytaj, czytaj, czytaj .. :)

ppilus
16-04-2009, 19:27
Każde menu jest odrębnym modułem a moduły mają tą magiczną właściwość, że można im ustawić przy jakich pozycja menu mają się wyświetlać (przypisanie menu). Proste prawda ?

indego
16-04-2009, 19:53
No teraz proste :). Bardzo Ci dziekuje ppilus.
To nie zawsze jest tak, że komuś sie nie chce doczytać. Ja siedze na tym od wczoraj i powoli zaczalem tracic nadzieje. Sam jestem zwolennikiem tego, aby probowac do wszystkiego dojsc samodzielnie, ale przychodza takie momenty ze potrzebne jest lekkie naprowadzenie i problem sie rozwiazuje w mgnieniu oka. Osobiście uwazam ze forum własnie do tego służy, zeby wymieniać sie doswiadczeniem. Dzisiaj jestem noobem, za pewien czas pomagam innym, w koncu kazdy sie od kogos uczył, kazdy tutaj byl poczatkujacym i zadawal glupie pytania. Wiem ze to moze meczyc, odpowiadac ktorys raz z koleji na ten sam temat, ale odpowiedz na takie pytanie nie zajmie wiecej czasu niz napisanie posta, ktory nie pomoze w rozwiazaniu problemu.
No i nie zapominajmy o cytacie z joomla.pl:

"Joomla! to więcej niż tylko program. To ludzie - wspólnota Joomla!. To programiści, projektanci, administratorzy serwisów, autorzy zawartości i - najważniejsze - końcowi użytkownicy. Wszyscy razem udzielamy sobie pomocy, wspieramy się nawzajem oraz wspieramy rozwój naszego oprogramowania."

Pozdrawiam.

Bazyl
16-04-2009, 20:07
Chyba właśnie tego doświadczyłeś?