PDA

Zobacz pełną wersję : SecurityImage jak uruchomic, zaktywowac?



kizug
17-04-2009, 00:26
Witam, mam atak spamu na moja poczte admina, z wlasnego serwera, dokladnie mowiac, cos nie tak w komponencie adsmanager, poniewaz ciagle dostaje wiadomosci o temacie
"nowe oglosz" yehyeheygyegtxzc
cos w tym stylu, postanowilem zainstwalowac, SecurityImages 5.1.1
i mam malutki problem, otoz zainstalowalem, spojrzalem na pacze, i gdy chce je zainstalowac, przerzucic w ftp na server, to w sumie pliki z paczy sa starsze od tych ktore sa w pakiecie securityimages 5.1.1
wszystko ladnie mi sie zainstalowal, i gdy biore "check system"
wyskakuje mi ponizszy komunikat, sprawdzalem w panelu controlnym, ale nie widze tam opcji:
"use securityimages = true" moze nie dojrzalem, natmiost wszedlem w zkladke pluginy, i uruchomilem, uaktywnilem "securityimage" jednak mam ten sam komunikat.. prosze o pomoc, bo ten spam nie daje mi zycia!


Check that you did activate Joomla patches in control panel
SecurityImages patches for Joomla! are not active, is it your choice? Did you forget to deploy the patches? if no go to control panel and set "use securityImages = true"

kizug
17-04-2009, 09:53
ludzie pomocy!? bo spam zyc mi nie daje.

kizug
17-04-2009, 11:07
zrobilem backupa, zainstalowalem patrze, do joomli 1.5.9, i wciaz mam to samo, w zakladce, system wlaczylem securityimage, i wciaz ten sam komunikat, pomocy!

ppilus
17-04-2009, 11:27
Czemu do 1.5.9 ? aktualne wydanie to 1.5.10

kizug
17-04-2009, 12:09
korzystam z joomli 1.5.9, seciurityimage, sciagnalem do 1.5.9.

trzepiz
17-04-2009, 13:28
http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=99617&postcount=3

kizug
17-04-2009, 16:00
dziekuje za link, ale u mnie wszystko jest ok, do punktu nr 4, problem pojawia sie przy nastepnym,
5. Sprawdzam poprawność poprzez Component>SI>Check Your System - Wszystko OK


wszystko jest ok, oprocz jednego komunikatu na samym dole:

Check that you did activate Joomla patches in control panel
SecurityImages patches for Joomla! are not active, is it your choice? Did you forget to deploy the patches? if no go to control panel and set "use securityImages = true"


sprawdzilem, w system - SI , jest wlaczone na tak, uruchumione, aktywne, a mimo wszystko posiadam powyzszy komunikat, czyli posiadam,ale nie działa, bo jest nieuruchumione.

kizug
17-04-2009, 19:15
mhmm, no wiec tak!:)
zrobilem aktualizacje joomli z 1.5.9 do 1.5.10, zainstalowalem patche do 1.5.10 od IS, ale, nadal mam ten sam problem, na dole pojawia sie komunikat, ze nie wlaczylem, nie uruchomilem patchy, jak to zrobic?:>

kizug
17-04-2009, 19:18
ha, udalo się!
znalazlem, mhmm, dziekuje za pomoc, a przynajmniej za naprowadzenie, coz..
wystarczylo wejsc w panel kontrolny, w konfiguracja, i nacisnac, "zapisz"

trzepiz
17-04-2009, 19:23
to troszkę kłamiesz :)


w zakladce, system wlaczylem securityimage, i wciaz ten sam komunikat, pomocy!

OK, you did save the global configuration with "use securityImages = true" and hit SAVE after applying the patches


co w wolnym tłumaczeniu znaczy to co zrobiłeś .. a SAVE jest szczególnie wyróżnione w Komponencie :) więc jak mogłeś o tym zapomnieć :)

kizug
17-04-2009, 19:55
nie klamie, za kazdym razem, gdy sprawdzalem system- byl aktywny, wystarczylo wejsc, do panelu administracyjnego i tam kliknac save, ale niewazne, moglbys mi podsunac mysl, jak przestawic na jezyk polski, przerzucilem patche, i latke z jezykiem,ale gdy wchodze w ustawienia, widze, ze jest tylko angielski

kizug
17-04-2009, 20:00
tak sie jeszcze zastanawiam, dlaczego przy rejestracji, logowaniu, nie pojawia mi sie obrazek, do przepisania, mam zainstalowane CB, jako modul logowania i pewnie rejestracji, nie dziala to razem?

kizug
18-04-2009, 00:01
mhmmmmm?