PDA

Zobacz pełną wersję : dwie domeny - jedna joomla.



bart_bln
18-04-2009, 12:22
Witam i z góry przepraszam, jeśli powtarzam czyjś temat. Niestety nie udało mi się takowego odszukać.

Otóż pytanie moje brzmi: jak zrobić, aby jedna joomla działała z dwoma domenami. W momencie przejścia z jednej domeny wyświetla się strona
http://www.domena1.pl/index.php
i to samo wyświetlało się po wejściu przez http://www.domena2.pl/index.php
z tym, że adresy muszą działać niezależnie.
Tzn. domena1 i domena2 nie powinny zamieniać się między sobą [nie przekierowanie z jednej na drugą]

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Bartek

keran
18-04-2009, 13:13
a slyszałeś o 'duplicate content'?

bart_bln
18-04-2009, 13:18
nie bardzo. Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

keran
18-04-2009, 13:31
To jest ban od googla za powielanie tych samych treści na różnych domenach. Poszukaj sobie w google.

bart_bln
18-04-2009, 14:09
acha.
ale mi nie chodzi o powielenie tej samej treści.

Dwie domeny/adresy podpięte pod to samo.
To jest równoznaczne?

xfm
18-04-2009, 16:47
Może i ci nie chodzi o powielanie, ale wlasnie taki efekt osiagniesz korzystajac jednoczesnie z dwoch domen, czego google bardzo "nie lubi" i napewno w wynikach wyszukiawania wysoko nie zajdziesz.

bart_bln
18-04-2009, 22:55
oki, rozumiem w takim razie :) dziękuję w takim razie za informację. Mimo wszystko jednak, muszę dowiedzieć się jak to zrobić :)
Z góry dziękuję za pomoc oraz dziękuję za dotychczasową.
Pozdrawiam
bartek

PS. A jeśli jedną domenę linkowałbym do jednej kategorii w joomli, a drugą do innej, to wtedy też jest to tak klasyfikowane?

hesar
21-04-2009, 10:58
a jak chcesz linkowac domene do kategorii? domena to domena a link to link

za duzo kombinujesz :/

najlepiej zrob sobie jedna dobra instalacje na jednej domenie a druga wykorzystaj jako zaplecze i ew. mozesz nakarmic ja czescia tresci za pomoca rss feed ale glowna czesc powinna wspierac ta wzaniejsza domene

bart_bln
21-04-2009, 14:31
domena rozumiejąc adres, który mogę przypisać do jakiegoś miejsca w internecie. W tym wypadku do strony na joomli.

Tak jakby dwie główne domeny do jednej instalacji :)
Ma ktoś pomysł?
Pozdrawiam

kondorek
21-04-2009, 15:02
Nie uda Ci się raczej podpiąć dwóch domen pod jedną instalację, chociażby z tego względu że w configuration.php masz wpisaną nazwę domeny (1 dnej domeny)

Na upartego możesz zrobić dokładnie identyczne dwie kopię Joomli podpiąć je każdą pod jedną z domen i uzywać dla obu jednej bazy danych.
Jedyną różnicą w obu instalacjach będzie plik configuration.php, gdzie wpiszezz w odpowiednie miejsca nazwy swoich domen

trzepiz
21-04-2009, 15:18
Możesz używać 2 domen .. na jednej jest cała instalacja a druga to tylko przekierowanie do pierwszej ..

czyli jak ktos wpisze taki adres to zostanie skierowany na twoją macierzystą domene .. ( i nie dostaniesz za to zadnego bana od google )

hesar
21-04-2009, 18:04
nie rob tak jak sobie wymysliles bo to jest zuo (przynajmniej wg pana wielkie G )
dokladnie tak jak napisal keran mozna dostac za cos takiego bana a filtr jest niemal pewny
zrob lepiej permanentnego redirecta na jedna glowna domene lub zastosuj pomocnicza domene jako zaplecze

bart_bln
23-04-2009, 14:31
ja wiem, że to jest zło :) muszę jednak mieć odpowiedź na to pytanie, jak to zrobić :) W tym wypadku nie interesuje mnie ban od Googla. Tak więc ponawiam pytanie: czy da się to zrobić:
pkt1. Na jednej instalacji joomla
pkt2. Żeby domeny działały niezależnie
pkt3. Czy to jest w ogóle możliwe? ;)
Pozdrawiam

hesar
23-04-2009, 14:35
oczywiscie ze sie da
zakladasz dwie domeny na jednym hostingu i ustawiasz je obie na jeden katalog na serwerze
dla kazdej domeny ten folder bedzie domyslnym
przynajmniej teoretyzcnie powinno to zadzialac :)

bart_bln
14-05-2009, 13:58
okej :) dziękuję wszystkim za pomoc :)
Pozdrawiam serdecznie :)