PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie userów Joomla<->phpbb by Przemo i aktualizacje tych wersji



prezes
18-06-2006, 18:22
Witam
Obecnie mam stale aktualizowane:
joomla 1.09
phpbb by Przemo 1.12.5
forum w podkatalogu joomli"/forum", dwie bazy danych (jos_, phpbb_; zamierzam połączyć w jedną)
Do tej pory logowanie jest tylko na forum, mam wielu userów, a na joomli logowanie jest wyłączone (tylko "admin", nie ma userów)

Przerzuciłem tysiące kilobajtów, przegrzebując fora i ściągając pliki i nie wiem, jakie rozwiązanie ostatecznie wybrać.
Zależy mi na połączeniu joomli i przema tak, by userzy logowali się w obydwu serwisach (by ktoś się pod kogoś nie podszywał tym samym nickiem itp.). Nie chcę integrować serwisów, jeśli chodzi o wspólną grafikę, chodzi tylko o logowanie. Wymarzony efekt to taki, że ktoś wchodzi na joomlę i po przejściu na przema jest już zalogowany i odwrotnie. Zadowolę się też, jeśli user będzie się musiał logować i na joomli i na przemie, ale żeby miał ten sam nick i hasło z wspólnej rejestracji.

I tak: z jednej strony jest beta rozwiązaniewww.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=20480, którego się boję, bo nie chcę zrobić sobie problemów (odstarsza słowo "beta" i nie mogę doczekać się nowej wersji, a niektórzy mówili o pojawiających się błędach), z drugiej strony jest joomla_przemo_1_0_4beta (też niestety "beta"), gdzie musiałbym zamienić tabele jos_ na mos_.

I nie wiem - co mi będzie właściwie służyło? Najważniejsze pytanie: mogę czekać, aż osoby lepiej się znające na tych mostach wydadzą wersje stabilne (kodu lub wspomnianego pomostu), ale nie wiem - kiedy mniej więcej pojawi się coś pewnego (tygodnie, miesiące?).
Jest jeszcze trzecia sprawa: aktualizacje - czy będę mógł swobodnie aktualizować joomlę i przemo wg. standardowych zaleceń i czy wówczas coś się nie popsuje?

Być może nudzę, bo temat był wielokrotnie wałkowany wszędzie, ale nadal nie wiem, jak rozwiązać moją sprawę. Jeśli ktoś zechce mi poradzić, co wybrać, albo powie, kiedy mniej więcej można spodziewać się stabilnej wersji jakiegoś pomostu, kodu itp. będę wdzięczny.

stone
18-06-2006, 20:07
Witam
Po pierwsze temat który podałeś na przemo.org i tutaj na forum to ten sam projekt. Po prostu tam też odpowiadam na pytnia.

Beta odnosi się przede wszystkim do faktu iż w chwili obecnej integracja jest w postaci plików które trzeba napisac, a docelowo ma byc komponent. Natomiast funkcjonalność jest już praktycznie prawidłow. Występują błędy że nie loguje jednocześnie ale jeszcze nie wiem czemu tak się dzieje.

Obecnie jest integrcja na 1.0.8pl i 1.12.5

czekam na 1.0.9pl i wtedy uaktualnie

prezes
18-06-2006, 23:49
Aha, dzięki! Miałem do Ciebie na privie zagadać, ale tak chyba zrobiłem lepiej pod względem dydaktycznym.
Wiem, że to głupie pytanie, ale czy możesz podać tu link, gdzie znajduje się aktualna wersja integracji?

stone
19-06-2006, 18:19
www.stone.webd.pl/przemo (http://www.stone.webd.pl/przemo)
że o moim podpisie nie wspomne

prezes
19-06-2006, 21:27
no fakt podpis :D rzeczywiście zadałem Ci niezłe pytanie