PDA

Zobacz pełną wersję : Display Errors



big_krzysiek
19-04-2009, 15:46
witam!

jaka komenda w pliku .htaccess wylaczyc wyswietlanie bledow..?

instaluje joomle 1.5.10 na serwerze 1000gp hostingu ovh ...i jest niezgodnosc:

Ustawienie (Wyświetlanie błędów[Display Errors]: )
Zalecane (Wyłączone )
Bieżące (Włączone)

mialem ten sam problem kiedys (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21742&highlight=display+errors) przy joomli 1.5.7, ale dzieki (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21713) dkint-owi udalo sie go rozwiazac, ale juz po zainstalowaniu joomli.

zwiastun
19-04-2009, 16:47
Jak_zmienić ustawienia PHP za pomocą .htaccess (http://wiki.joomla.pl/Jak_zmieni%C4%87_ustawienia_PHP_za_pomoc%C4%85_.ht access%3F)

isobiano
19-04-2009, 16:52
identyczny problem trafił sie i mi ale po dodaniu:

#Wyświetlaj błędy
php_flag display_errors off


nadal mam na czerwono właczone

Jakiś inny sposób jeszcze jest ?

big_krzysiek
19-04-2009, 21:16
nie obraz sie zwiastun...ale to nie "trybi"..to jest sposob dodania do php.ini...na ovh wpis ten nie ma znaczenia w .htaccess ....

big_krzysiek
19-04-2009, 21:18
kombinowalem kilka wpisow w .htaccess i globals.php i nic.....
moze ktos, kto spotkal sie z tym problemem podrzuci jakies rozwiazanie.....

zwiastun
19-04-2009, 21:34
To nie jest sposób zmiany w php.ini tylko w .htaccess. A to, czy trybi na ovh to inna kwestia. Być może musisz zmienić przez lokalne php.ini albo nie jesteś w stanie w ogóle dokonać takiej zmiany. To nie jest tak, że jeśli coś można w ogóle, to można wszędzie, o czym doskonale wiesz.

http://us2.php.net/manual/en/configuration.changes.php
PS. A swoją drogą, raportowanie błędów można chyba wyłączyć w konfiguracji Joomla! - w opcjach serwera.
no i spróbuj jeszcze ustawienia:
php_flag display_errors 0

big_krzysiek
19-04-2009, 21:49
mozna...korzystajac z watku, ktory podalem powyzej...
ale nie chcialbym stosowac polsrodkow...i poczuc niedosyt wiedzy...
napisze do administracji ovh i po otrzymaniu info odezwe sie....

big_krzysiek
20-04-2009, 10:03
odpowiedz firmy hostingowej:

Witam,

Na serwerach wirtulanych możliwe są zmiany w php opisane w tym przewodniku:

http://pomoc.ovh.pl/KonfiguracjaPhp

Niestety nie można zmienić ustawień dla display_errors.

zwiastun
20-04-2009, 11:34
I miałbym się za co obrażać? :)

kpl
11-12-2009, 22:57
Mam podobny kłopot..
po analizie tych wpisów niewiele (właściwie nic) nie udało się zdziałać.
Instalowałem 1.5.15
Zwiastun, podałeś link gdzie są wprost linie do zamieszczenia w pliku htaccess.txt (ja mam plik bez kropki z przodu!)
Przerwałem instalację, zmodyfikowałem plik dodając linię z display errors, wysłałem na serwer, ponowiłem w kroku 2 instalatora ponowne sprawdzenie i bez zmian - dalej to samo. Skopiowałem wszystkie linie do pliku i to samo.
Wczytując się dalej o możliwości wyłączenia z poziomu joomli dokończyłem instalację, wchodzę na zaplecze i nie widzę w ustawieniach serwera możliwości wyłączenia display errors.
Nie bardzo rozumiem anglo pomoce..:(
Wątek jest z wiosny tego roku, może w poprzednich wersjach joomli było nieco inaczej..
Czy konieczna jest interwencja ze strony właściciela serwera? (nazwa.pl)

moje
11-12-2009, 23:06
1. Bo nazwę pliku "htaccess.txt" trzeba zmienić na ".htaccess"- na forum przewinęło się to więcej jak kilka razu i na wiki też można o tym poczytać.
2. To o wyświetlaniu błędów można robić po instalacji.
2a. A jeśli dopisujesz to do pliku htaccess, który jest standardowo w Joomla, to najpierw w konfiguracji globalnej Joomla trzeba włączyć twz. proste adresy lub podmienić standardowy plik htaccess Joomla, na własny, zawierający tylko kod wyłączający wyświetlanie błędów.

kpl
11-12-2009, 23:16
1. było wiem, próba zmiany z poziomu Win (dołożenie kropki) powoduje wyśw komunikatu o podanie nazwy pliku
2. po instalacji to wiem, zainstalowałem, wgrałem templatkę...ale w ustawieniach nie widzę
2a nie bardzo rozumiem, jestem w globalnej config i nie widzę tego; a plik htaccess to tylko linia z display errors? taki plik na serwer wrzucić?

kpl
11-12-2009, 23:22
chyba źle patrzyłem, w global config zakładka server jest error reporting
ustawiłem na brak, i tyle?
skąd mam wiedzieć że teraz jest ok?
a plik htaccess da się zrobić z kropką ale wprost na serwerze

moje
11-12-2009, 23:24
1. Explorator windows'owy nie pozwala na takie rzeczy ale total comander pozwala.
2. W ustawieniach czego, nie widzisz czego?
3. Chyba trzeba kupić okulary. Nie wiem jaki właśnie masz plik htaccess właśnie masz i co w nim jest. Tak na serwer (katalog z Joomla).

EDIT:

1 cd. Na serwerze też można.
Co ma raportowanie błędów do prostych adresów- czegoś co jest powiązane z htaccess?

kpl
11-12-2009, 23:31
Twój pkt 2 dotyczył komunikatów błędów i tak odpisałem
pkt 2a prostych adresów i tu napisałem że nie wiem o co chodzi..
z całym szacunkiem ale Ty pomieszałeś

plik zmieniłem na serwerze, moze nie zdążyłeś doczytać ale jak mam sprawdzić że jest ok? co do display errors oczywiście?

Dzięki bo jestem już trochę mądrzejszy..

Przeczytałem jeszcze raz wpisy i wdało się zamieszanie przez skróty myślowe, wybacz.
chodziło mi o to że po instalacji nie widziałem w ustawieniach serwera możliwości wyłączenia raportów błędów. Po prostu nie dopatrzyłem a było w zakładce server..
Plik htaccess jest oryginalny ale dodałem do niego linie z opisu jaki dał zwiastun

zwiastun
11-12-2009, 23:35
No to jeszcze spójrz co masz na zapleczu w zakładce Pomoc!

moje
11-12-2009, 23:40
No tak, najlepiej napisać, że ktoś namieszał.

Jeśli używasz pliku htaccess tylko z kodem, który wyłącza wyświetlanie błędów, to jest ok, jeli dopisałeś go do standardowego pliku Joomla, to najpierw trzeba włączyć tzw. prost adresy w konfiguracji globalnej.

Tak moja wypowiedz dotyczyła wyświetlania błędów (display errors), a Ty w pewnym momencie piszesz o raportowaniu błędów (error reporting)- ja nic takiego nie pisałem.

kpl
11-12-2009, 23:46
Pytanie nadal otwarte:
czy ustawienie od strony zaplecza w joomli w global config, error raporting na "brak" załatwia sprawę kłopotu podczas instalacji (krok 2 display errors)?

Jak to sprawdzić teraz czy nie ma kłopotu? Pamiętam w joomli 1.0.x po logowaniu się od zaplecza był komunikat cały czas

moje
11-12-2009, 23:52
1. Nie załatwia sprawy.
2. w Joomla 1.5.x jest zakładka pomoc i tam należy szukać co jest na zielono, a co na czerwono itp.

kpl
11-12-2009, 23:52
reasumując:
plik htaccess z samą zawartością:
php_flag display_errors off

wystarczy?


a wyłączanie w poziomu zaplecza - nie widzę zatem..
nie widzę też ustawień do krótkich adresów.. może za słabe okulary mam.. szukam w ustawieniach globalnych

moje
11-12-2009, 23:53
Szukajka na www.wiki.joomla.pl + proste adresy lub + konfiguracja globalna ;)

kpl
11-12-2009, 23:58
w pomoc > ustawienia PHP mam:

Wyświetlaj informacje o błędach: Włączone

plik .htaccess.txt ma całość co było w paczce plus całość zawartości z podpowiedzi zwiastuna.. i taki plik jest na serwerze..:(

moje
12-12-2009, 00:00
Masz ".htaccess" czy ".htaccess.txt"? Poprawne jest to pierwsze- pisałem wcześniej.

big_krzysiek
12-12-2009, 00:08
zeby plik zadzialal musi miec nazwe .htaccess

kpl
12-12-2009, 00:12
no zobacz...
mam (miałem bo już poprawiłem) .txt
brak tego txt traktowałem jako skrót myślowy.. ale w paczce był z txt

skasowałem txt na serwerze i mam tak:
Local Valus: Off
Master Valus: On

odczytane z Pomoc > Informacje > Informacje o PHP

a w Informacje > Ustawienia PHP mam:

Wyświetlaj informacje o błędach: Wyłączone

plik na serwerze:
.htaccess z zawartością jw

Teraz to chyba dobrze.. mam nadzieję

"Moje" dzięki za pomoc..
big_krzysiek też dzięki - w końcu też walczyłeś

zwiastun
12-12-2009, 00:19
1. To, czy da się wyłączyć wyświetlanie błędów za pomocą pliku .htaccess zależy od konfiguracji serwera.
## Wylaczenie wyswietlania bledów
php_flag display_errors off
Jeśli się nie da, trzeba się skontaktować z administratorem serwera.

2. Ustawienie poziomu raportowania błędów w konfiguracji witryny i wyłączenie opcji display_errors w php to nie to samo. Pierwsze dotyczy ustawień serwera Apache, drugie ustawień PHP.

Gdy PHP uruchomiony jest w trybie FastCGI, zmiana niektórych ustawień może być dokonywana za pomocą lokalnych plików php.ini, a nie pliku .htaccess (oczywiście, znów, o ile w ogóle zezwalają na to ustawienia serwera).

PS Wszystkich odpowiadających uprzejmie proszę o rozważanie, czy zgłaszany problem rzeczywiście należy do podstaw obsługi Joomla!. O ile wymóg samodzielnego poznania podstaw Joomla! może usprawiedliwiać niezbyt przyjazne traktowanie użytkowników, którzy ten wymóg wyraźnie lekceważą, to w przypadku złożonych problemów, a niepowtarzajacych się ustawicznie, wszelka nieprzyjazność jest złem! Kwestie konfiguracji serwera, PHP i wiele innych (także proste nieproste adresy) należą do trudniejszych!

kpl
12-12-2009, 00:38
widzę że trochę zamieszania wprowadziłem..
komunikaty w Pomoc > Informacje mam jw
plik na serwerze (.htaccess - dokładnie taka nazwa) ma zawartość jaka była w paczce plus całość z podpowiedzi Twojej zwiastun
(w tym
## Wylaczenie wyswietlania bledów
php_flag display_errors off
)
mam nadzieję że teraz dobrze..

dzięki jeszcze raz

zwiastun
12-12-2009, 00:46
To nad dyrektywą (z dwoma krzyżykami, to tylko niekonieczny komentarz). :)