PDA

Zobacz pełną wersję : strona generuje dziwne adresy /index.php/pol/ezinfo/images/stories/



maxym
19-04-2009, 20:51
* Na początku myślałem że problem ma związek z zainstalowaniem komponentu alphacontent - komponent ten usunąłem a problem pozostał.

Gdy otwieram joomle 1.5.10 czasami wszystkie linki otwierają się dobrze zdarza się jednak czasem taka sytuacja że joomla zaczyna generować je w dziwny sposób np.

adresmojejstrony/index.php/pol/ezinfo/images/stories/

- strona wtedy nie wyświetla templatki cała się rozwala.
Czy ktoś wie gdzie może być problem, co zrobić, co może powodować dodawanie takich dodatków do adresu ?



Oto przykładowe linki pod jakim można otwierać niektóre linki z menu :

adresmojejstrony/index.php/pol/content/download/127/511/file/images/M_images/components/com_fireboard/template/default/images/polish/icons/

adresmojejstrony/index.php/templates/beez/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=8&Itemid=37

adresmojejstrony/index.php/pol/content/view/full/73/month/4/year/images/images/stories/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=8&Itemid=37

adresmojejstrony/index.php/templates/beez/index.php?option=com_bookmarks&Itemid=60


Gdy chce otworzyć forum kunena generowany jest np taki link:
/index.php/pol/content/view/full/73/month/5/year/galeria/com_joomgallery/img_thumbnails/_koncerty_18/poezja_20/index.php?option=com_kunena&Itemid=57


okazuje się że adres :
/index.php/pol/content/view/full/73/month/5/year/galeria/com_joomgallery/img_thumbnails/_koncerty_18/poezja_20/
jest całkowicie z kosmosu (przez coś uśilnie jest dodawany do tego który ma być otwarty czyli po prostu
/index.php?option=com_kunena&Itemid=57

idek
20-04-2009, 11:21
a poczytaj moze coś tutaj http://wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

wg. mnie, choc mam o tym niewielkie jeszcze pojęcie, chodzi o przepisywanie linków, używasz albo jakiegoś dziwnego komponentu do SEF, albo Joomla sie wysypuje dziwnie, lub jakiś komponent narzuca jej takie linki (niekoniecznie od SEF)..

zatem spróbuj moze wyłaczyć proste linki, lub pobawić sie tam nieco z ustawieniami, no chyba że masz jakiś komponencik, to poczytaj o jego poprawnych ustawieniach