PDA

Zobacz pełną wersję : Zarzadzanie uzytkownikami - modul



damian33
20-04-2009, 12:32
Mam pytanie czy istnieje jakis modul dla Joomla 1.5.x do zarzadzania grupami uzytkownikow? Chodzi mi o to aby mozna bylo przydzielic np. redaktorowi prawo automatycznego publikowania artykulow bez koniecznosci potwierdzania przez administratora.

zwiastun
20-04-2009, 12:35
A Waść użył np. wyszukiwarki? I czy był w Centralnym Katalogu Rozszerzeń?

damian33
20-04-2009, 14:03
Oczywiscie ze uzylem wczesniej wyszukiwarki ale nie udalo mi sie nic znalezc. Natomiast w centrum rozrzezen na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,113/Itemid,66/) znalazlem tylko jedn ewentualnie pasujacy modul MyContent 1.5-p (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,605/Itemid,66/)lecz z opisu tam zawartego nie bardzo wynika iz mozna za jego pomoca ustawic pozadane przeze mnie uprawnienia dla uzytkownikow.
Liczylem poprostu iz ktos uzywa czegos podobnego i moze mi pomoc.

zwiastun
20-04-2009, 14:47
Najpierw dwie kwestie:
- Witryna joomla.pl to nie jest centralny katalog rozszerzeń.
- Na forum co rusz temat jest poruszany.
Nie dlatego, że nie chcę pomóc, ale jeśli nie potrafisz zadać takiego pytania wyszukiwarce, by otrzymać w odpowiedzi posty poruszające kwestię uprawnień w Joomla!, jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie jest centralny katalog rozszerzeń Joomla, to może jest jeszcze za wcześnie na kombinowanie z prawami użytkowników?
Zwłaszcza że
- szukasz "modułu", a słowo moduł ma w Joomla! swoiste znaczenie,
- pytasz o rzecz, która jest w standardzie Joomla! załatwiona!

damian33
20-04-2009, 20:17
Faktycznie zwiastun musze sie zgodzic co do uwagi:

- szukasz "modułu", a słowo moduł ma w Joomla! swoiste znaczeniePowinienem pytac o komponent, przyznaje moj blad.

Co do czesci

- pytasz o rzecz, która jest w standardzie Joomla! załatwiona! znalazlem w innym watku (niestety szukalem ponownie aby podac dla przykladu ale nie moge znalezc) odpowiedz iz w joomla domyslnie ustawiony jest brak automatycznej publikacji.

Zgadzam sie jednak z opiniami znalezionymi na forum ze jestes zlosliwy (przyklad min. w tym watku: michaelsaint (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=23331&highlight=prawa+u%C5%BCytkownik%C3%B3w)). Mozna zarowno pilnowac poziomu forum jak i byc pomocnym poczatkujacym uzytkownika, stawiajacym swoje pierwsze kroki z CMS. Czy to naprawde tak wielkie przewinienie iz pomylilem modul z komponentem, lub zadalem swoje pytanie ktore dla Ciebie wydaje sie byc banalne, a dla mnie istotne (podejrzewam iz dla wielu forumowiczow rowniez).

A to to juz uwazam za gruba przesade

...jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie jest centralny katalog rozszerzeń Joomla, to może jest jeszcze za wcześnie na kombinowanie z prawami użytkowników?Przeciez wystarczylo o tym napisac. Skorzystal bym ja i wielu innych ktorzy moze tez nie wiedza. Natomiast co do mojej wiedzy to faktycznie o CMS-ach wiem niewiele, a to dlatego iz dopiero zaczynam. Kazdy kiedys byl poczatkujacym. Natomiast uwazam iz do rzeczy o ktora spytalem nie potrzebuje bieglej znajomosci administracji Joomla, mialem nadzieje nauczyc sie tego w trakcie pracy nad tworzeniem czegos bardzo prostego a nie profesjonalnej witryny.

W koncu profesjonalisci i "zawodowcy" nie korzystaja z pomocy takiego forum, a raczej jest ono (przynajmniej powinno byc) dla poczatkujacych.

zwiastun
20-04-2009, 21:56
9 godzin temu zadałeś pytanie i jak na razie odpowiedział Ci zwiastun. Wyciągnij wnioski, idź i nie pluj więcej!

Bazyl
20-04-2009, 22:03
To wcześniej pominę, ale tu:


W koncu profesjonalisci i "zawodowcy" nie korzystaja z pomocy takiego forum, a raczej jest ono (przynajmniej powinno byc) dla poczatkujacych.

już nie zdzierżyłem:mad:

A na ubitą ziemię zapraszam...:D

ppilus
20-04-2009, 22:22
W koncu profesjonalisci i "zawodowcy" nie korzystaja z pomocy takiego forum, a raczej jest ono (przynajmniej powinno byc) dla poczatkujacych.
a początkujący korzystają ze stopki @zwiastuna i http://wiki.joomla.pl/Nowicjusze

damian33
20-04-2009, 23:53
Po pierwsze "przepraszam" zawodowca i profesjonaliste ktory oczywiscie wszystko wie bazyla. Najwyrazniej poczul sie urazony.
Nie rozumiem o jakim pluciu mowa. Czyzby nie spodobaly sie moje uwagi. Nie znajduje w nich nic obrazliwego wiec o co chodzi.

9 godzin temu zadałeś pytanie i jak na razie odpowiedział Ci zwiastunCzy to co bylo dotychczas mozna nazwac odpowiedzia??
A co sie tyczy panow bazyla i ppilusa to wyglada mi to na nabijanie postow a nie rzeczowy glos w dyskusji. Bo coz oprocz kpiny tam jest (przeglad kilkunastu postow bazyla potwierdza moje spostrzezenia, wiekszosc to kpina lub upomnienia, zadnych konkretnych odpowiedzi, a mozna rowniez spotkac w przypadku bazyla post pod postem - temat: Phoca Gallery - nie mogę uaktualnić - pewnie o edycji wlasnych postow nie slyszal a poucza innych no i okazuje sie ze czegos nie wie i prosi o pomoc).

Nie obrazcie sie panowie ale tez nie zdzierzylem

Podsumowujac. Osiem postow z tego wyszlo (dziewiec wliczajac tego) a odpowiedzi na zadane pytanie brak. A mogly byc przeciez tylko dwa tzn. moje pytanie i ewentualna odpowiedz kogos kto ja zna.

zwiastun
21-04-2009, 00:07
Chłopie, zapoznaj się z prawami użytkowników Joomla!, nie będziesz dawać powodów do takiego traktowania! Ciebie to może bawić, mnie nie bawi, co więcej, zajmuje mi czas czytanie pytań i odpowiadanie na pytania, które na tym forum nie powinny padać - nie dlatego że głupie, tylko dlatego, ze są na nie odpowiedzi w udostępnionych Ci za frico materiałach!

Prawa użytkowników Joomla! (http://wiki.joomla.pl/Prawa_u%C5%BCytkownik%C3%B3w_Joomla)!

damian33
21-04-2009, 00:37
Dla wyjasnienia. Ani mnie to bawi ani smieszy. Daleki jestem od tego.
I nie to zebym sie czepial ale pod tym linkiem niczego niestety nie ma, a strone sam wczesniej juz znalazlem tylko z odpowiedzia na moje pytanie gorzej.

Sam juz doszedlem do tego ze trzeba nadac uprawnienia "wydawca" ale co z tego skoro artykul pojawia sie ze statusem "Opublikowany - Oczekuje" w dalszym ciagu musze dokonac potwierdzenia w PA.
No ale pewnie i w tym przypadku trudno bedzie na pomoc liczyc?

zwiastun
21-04-2009, 00:40
Artykuł opublikowany przez wydawcę jest opublikowany. Na nic nie oczekuje. Możliwe, że masz jakąś różnicę związaną z ustawieniem czasu. Przyjrzyj się dokładnie parametrom publikacji - może tu jest jakiś problem.

PS. I daruj sobie z łaski swojej wszelkie uwagi dotyczące forum! Urośniesz trochę to sobie ponarzekasz, jeśli będziesz mieć powody. Na razie Ty dajesz powody do narzekania!

Bazyl
21-04-2009, 00:44
Ci niewdzięczni i zarozumiali podsunęli Ci miejsce, gdzie możesz użyć swojej wiedzy, dla dobra ogółu.

Wchodzisz w to? (http://wiki.joomla.pl/Prawa_u%C5%BCytkownik%C3%B3w_Joomla!)

zwiastun
21-04-2009, 00:50
Nie wiem, co chciałeś osiągnąć, ale spójrz na ten link (poprawiony)

damian33
21-04-2009, 00:58
Pozostawiajac docinki na boku do czasu publikacji rowniez doszedlem sam i zostawiam tylko date usuwajac godzine utworzenia ktora faktycznie sie troche rozmija z biezącym czasem. Rowniez nic to nie daje. Dalej musze w PA skorygowac te dane aby artykul zostal opublikowany. Jeszcze nad tym posiedze ale to juz jutro.

Artykul z poprawionego linka znam ale przyznaje sie ze nie dokladnie go przeczytalem. Po ponownym zapoznaniu sie znalazlem w nim odpowiedz na swoje pytanie.