PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz logowania do backendu na stronie głównej



zszalbot
20-04-2009, 19:42
Witam,

Chciałbym dodać formularz logowania (wyświetlany na stronie głównej), który zaloguje administratora do backendu. Ten, który przygotowałem (moduł logowanie) sprawia, że frontend otwiera się w trybie do edycji. Jednak ja chciałbym, żeby osoba mająca uprawnienia do backendu została do niego zalogowana (wiem, że wystarczy wpisać URL/administrator), ale użytkownicy chcieliby mieć ten formularz na stronie głównej). W opcjach modułu logowania nie widzę nic, co umożliwiałoby takie ustawienie. Czy istnieje jakiś odpowiedni moduł, który ma taką funkcjonalność?

Z góry dziękuję za informacje!

ppilus
20-04-2009, 20:06
Wg mnie nie jest to dobrą praktyką. Po co użytkownikom dostęp do PA ?

zszalbot
20-04-2009, 20:17
Wg mnie nie jest to dobrą praktyką. Po co użytkownikom dostęp do PA ?

Pełna zgoda - chodzi o osoby z uprawnieniami do backendu (pisanie i edycja artykułów). Nie wszyscy z nich to osoby biegłe w necie, dlatego pojawiła się sugestia, by ten formularz logowania dostępny na URL/administrator miały od razu na stronie głównej. Ja tez nie jestem fanem takiego rozwiazania. W końcu zapamiętanie linku /administrator nie jest wielkim problemem (podobnie jak dodanie do ulubionych).

ppilus
20-04-2009, 20:52
Tak bez kombinowania wstaw im na stronie jakąć ikonkę (link) po kliknięciu której zostaną przekierowani na stronę z logowaniem do PA i po sprawie.