PDA

Zobacz pełną wersję : Źródło pochodzenia użytkownika



grzegorz21
20-04-2009, 20:51
Witam
Poszukuje dodatku dzięki któremu można wyselekcjonować zarejestrowanych użytkowników którzy zarejestrowali się z konkretnej reklamy.

Rozumiem, że takie statystyki mam z google analityk (korzystam z nich, badając skuteczność reklam).

Lecz szuka dodatku który umożliwi sortowanie zarejestrowanych użytkowników ze względu na źródło z którego trafili na stronę.

(Podobną funkcje wykorzystuje open inviter i para inviter)

Wie ktoś jak rozwiązać problem.
Mogę wynagrodzić finansowo albo pomóc w joomli.

Pozdrawiam
Grzegorz

juzio5
20-04-2009, 21:00
polecam google analitics, jest tam coś takiego jak cel - pokombinuj, bo na 99% o to właśnie Ci chodzi

trzepiz
20-04-2009, 21:04
niestety "CEL" w GA - chyba da się ustawić tylko 2 szt. dla danej domeny :/

grzegorz21
21-04-2009, 10:04
Nie Nie Nie. Na google analitic bardzo dobrze się znam, cele stosuje itd.

Ale potrzebuje czegoś całkiem innego.

Potrzebuje wyselekcjonować tylko tych zarejestrowanych użytkowników którzy zarejestrowali się z konkretnej reklamy.

Nie potrzebne mi statystyki. Tylko wyselekcjonowanie zarejestrowanych użytkowników.

Pozdrawiam
Grzegorz

hesar
21-04-2009, 10:30
ale chcesz badac uzytkownikow pod katem referera?

najprosciej byloby chyba zrobic wlasny skrypcik (niekoniecznie jako modul czy komponent) ktory rejestrowal byl goscia wchodzacego na strone z konkretnego referera, pozniej nalezaloby zbadac czy ten gosc wykonal rejestracje (jesli od razu to najprosciej rejestrujac ip oraz gdzie zostal przekazany) jesli pozniej to przez ustawienie u niego ciacha
pozniej po wykonaniu rejestracji mozna ustawic np dodatkowe pole w tabeli #_users ktore bedzie ci wiazac konkretnego usera z konkretnym wesjciem z reklamy - a pozniej mozesz osbie juz sortowac i grupowac jak ci sie zywnie podoba

grzegorz21
21-04-2009, 21:54
Super,
Właśnie na tym mi zależy, potrafiłbyś stworzyć taki skrypt?

hesar
21-04-2009, 22:01
to nie jest skomplikowana sprawa oczywiscie :)
niestety z braku czasu nie podejme sie na pewno
mysle ze znajdziesz tu na forum kogos kto ci cos takiego napisze za pare zlotowek a moze i nawet za free jako wprawke programistyczna

grzegorz21
21-04-2009, 22:04
Ponawiam prośbę, proszę o kontakt na PM.

Pozdrawiam
Grzegorz

barman2004
18-01-2010, 23:41
Poszukuje osoby ktora pomoze wkleic wygenerowany kod do google Analitics.
Wygenerowałem taki kod do strony wada-serca.pl jest to strona informujaca o zbiorce na operacje serca malego Maciusia jedna osoba zrobila ja za darmo i mamy z nia problem nie mozna tam wlozyc zadnego licznika juz 2 razy probowal go wstawic i nie dziala :(:(...
Od dnia 13.01.2010r zostala rozpoczeta opolnopolska akcja informacyjan o tej zbiorce i nie wiemy nawet czy jest skuteczna bo brakuje nam licznika :(.
Ten wygenerowany kod po wklejeniu bedzie pokazywal ile osob z jakiego rejonu bylo na stronie. - co ulatwi nam dalszy rozgłos tej zbiórki.
mam ta strone zciagnieta n a
komputer spakowana i nie wiem jak ten kod wkleic:(.
Bardzo prosze o pilna pomoc w tej kwestji
pozdrawiam
Bartlomiej H.
gg:4821812

hesar
18-01-2010, 23:50
hmm
to nie jest skomplikowane
znajdujesz w glownym katalogu strony plik index (najprawdopodbniej z rozszerzeniem php lub html), otwierasz go w dowolnym edytorze, zjezdzasz na sam koniec (na koncu powinien byc znacznik </body>) i przed niego wklejasz caly kod ze storny google
pozniej zapisujesz ten plik z powrotem na serwer
UWAGA: po odswiezeniu strony i kliknieciu prawym -> pokaz zrodlo strony
powinno byc widac ten wklejony kawalek kodu
pozniej wchodzisz na konto google do ktroego podpiete jest analytics i aktywujesz je
i to tyle

grzegorz21
19-01-2010, 11:52
http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-analytics/6170

zainstaluj i po prostu wpisz identyfikator z google analitics do pluginu

Pamiętaj, że ga aktualizuje dane co 24h, zawsze o 0:00