PDA

Zobacz pełną wersję : Zmienne Globalne nie dzialaja w pliku dodanym przez IFRAME



Tadek888
21-04-2009, 00:36
Zmienne Globalne nie dzialaja w pliku dodanym przez IFRAME

Jest ta metoda dla mnie konieczna. Dlatego tak glupio wyszlo z tym iframe ale jak zrobic aby w pliku body.php dzialaly zmienne globalne z joomli 1.0.15 stable.

Bardzo prosze o pomoc !!!!!!!!!!!!! :o

hesar
21-04-2009, 10:39
hmm - iframe z samego zalozenia to zewnetrzna strona www (tylko jakby includowana) wiec nie powinny zmienne dzialac w niej (byloby to duze zagrozenie dla bezpieczenstwa (zalozmy ze inkludujesz strone np. moja na swojej stronie przez iframe i teraz ja na swojej stronie mam dostep do twoich zmiennych - niewazne czy globalnych czy nie) chyba nie do konca fajne by to bylo :))
http://forum.php.pl/lofiversion/index.php/t35924.html
tu masz opisane rozwiazanie z przekazaniem zmiennym bezposrednio do ramki metoda get (mozna rowniez zastosowac metode post)
mozesz w ten sposob poprobowac przekazania paramaetrow

Tadek888
21-04-2009, 11:59
Ok rozumiem ale teraz jak wykonac stronke z mp3 playerem tak aby sie nie odswiezala czesci w ktorej on sie znajduje a strona miala byc w iframe aby mogla zawartosc sie zmieniac. Bardzo prosze o sygestie. Po prostu nie chce aby muzyka startowala zawsze od nowa jak odswieze stronke ;]

hesar
21-04-2009, 12:04
hmm - nie rozumiem
odswiezenie strony to jest zawsze zaladowanie jej od nowa (lacznie z wszytskimi tego wadami i zaletami) wiec dlaczego chcesz zablokowac uruchamianie od nowa playera?
no i po co ci ten iframe????

Tadek888
21-04-2009, 12:09
Jesli wrzuce cala stronke w i frame to tylko zawartosc i frame bedzie sie odswiezala a mp3player bedzie w index.php. Czyli czesci ktorej nie trzeba odswiezac. Wiec nie bedzie sie mjuzik resetowal. Juz tak robilem ale nie z joomla....

Tadek888
21-04-2009, 18:00
Jeszcze raz chodzi mi ze jesli ktos przeglada stronke i klika na odnosniki to one sie przeladowuja w i frame. Wtedy moj mp3 gra bez przerw.

Czy moze ktos podac jakis prosty tutoria przekazywania globalnych do mojej stronki w iframe "body.php" ?