PDA

Zobacz pełną wersję : joomla "nie widzi" JCE editor



odzio
21-04-2009, 10:59
Witam,
mam następujący problem: zainstalowałem JCE editor 1.5.2 (zarówno administrator component jak i plugin) i niby wszystko OK: instalacja przebiegła poprawnie, JCE pokazuje się na liście dostępnych edytorów, ustawiony jest jako domyślny itp.
Sęk w tym że jak chcę edytować jakikolwiek artykuł, to pokazuje mi się stary edytor - tak jakby Joomla w ogóle nie widziała JCE. Czyli niby mam JCE, ale nie mogę z niego korzystać.
Miał ktoś podobny problem? Z góry dziękuję za za wszelkie przemyślenia w tym temacie.

PeFik
21-04-2009, 12:54
1) jaki edytor masz ustawiony w polu użytkownik (czyli Ty) ?
być może masz na sztywno TinyMCE 2.0

odzio
21-04-2009, 13:42
Było dokładnie tak, jak piszesz - zmieniłem i jest OK, wielkie dzięki!

suchy1
04-08-2009, 20:09
Witam,

Nie będę tworzył nowego posta. Mam najnowszy JCE komponent i plugin. W użytkowniku wybrałem JCE 154. Jak wchodzę do artykułu, nie mam żadnego edytora. Sprawdzalem na wszystkich przegladarkach, wyczyscilem pamiec podreczna, cookies. Zainstalowałem ponownie, bez zmian. czy ktos jest w stanie mi pomóc ?

Pozdrawiam

KYCu
04-08-2009, 22:24
W konfiguracji ustaw JCE jako domyślny edytor, dodatkowo w ustawieniach swojego konta (użytkownika) wybierz JCE.

big_krzysiek
04-08-2009, 22:39
byc moze jest to wina szablonu ktorego uzywasz...
zobacz na domyslnym z joomli...
jesli bedzie....poszukaj na forum o inicjacji edytora w templatce...

suchy1
04-08-2009, 22:55
problem jest ze wszystkimi edytorami. Za chwile wrzuce jeszcze raz szablon - zaplecza Khepri (http://lewi.com.pl/administrator/index.php?option=com_templates&task=edit&cid%5B%5D=khepri&client=1) i zobacze co sie bedzie dzialo. Ktos ma jeszcze jakis pomysl w czym moze byc problem ?. Mowimy o zapleczu i edytorze JCE 154

---edycja

na drugim komputerze JCE sie wyswietla. Na moim stacjonarnym nie. W czym moze byc problem. Przeciez to nie wymaga flasha czy cos. Sprawdzalem to na operze, firefox i IE 8- taki sam efekt. Cookies wyczyszczone..

Jdwind
06-09-2009, 01:03
Czasem JCE "głupiał" przy włączonym AdBlocku - wyłącz go na swojej stronie. Druga sprawa - spróbuj wyłączyć Tiny w pluginach zostawiając sam JCE. Zobacz co wtedy.
Edit: ups, trochę się obudziłem z odpowiedzią.

KYCu
06-09-2009, 01:07
@suchy1, skoro na innym działa ok, to ja bym sprawdził komputer jakimś programem antyvir lub zabrał się za gruntowe czyszczenie systemu na Twoim stacjonarnym. A nawet zachęcam! :).

Jdwind
06-09-2009, 11:01
To podstawowa sprawa :) Ale ciekawe co mu się pokaże, jak wyłączy Tiny w Dodatkach. Zresztą jak się instaluje np. JCE to po co trzymać jeszcze włączony Tiny?

adakus
07-09-2009, 22:18
Mam taki problem z edytorem JCE 154. Zmieniłem ścieżkę dostępu do mediów (wczytuje nie z "images/stories" tylko bezpośrednio z "images"), zmieniłem to w ustawieniach (Tiny normalnie wgrywa). Po tym zabiegu edytor JCE nadal pokazuje mi starą ścieżkę dostępu i nie mogę wgrać żadnych zdjęć do artykułów z nowej ścieżki.
Wchodzę do ustawień JCE, i naciskam JCE Configuration co wyświetla mi komunikat "Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny".

Nie wiem jak to rozwiązać, dlatego proszę o radę.

varg
24-03-2010, 15:14
Heja

Mam ten sam problem- z tym edytorem-wyłaczyłem tiny , i teraz nie wiadać żadnego edytora....:(

zwiastun
24-03-2010, 18:27
A dlaczego JCE 1.5.4?