PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stroną główną



anturu
21-04-2009, 12:42
Słuchajcie, jak mogę zmienić ilość kolumn na stronie głównej? Ok, teorię znam, tyle że mi to jakoś nie działa... Chyba dlatego, że po wgraniu przykładowych danych nie mogąc ich później wywalić z automatu "wyczyściłem" wszystko - skasowałem też wszystkie pozycje (włącznie z tą "startową") z Main Menu :/ Teraz strona jest już na bardzo zaawansowanym etapie i nie mogę sobie pozwolić na reinstalkę... Utworzyłem w menu głównym pozycję Strona Startowa (Articles > Na startowej), zaznaczyłem ją jako domyślną, typ ustawiony na Przegląd - Strona startowa, a w parametrach odpowiednio zmieniłem liczbę kolumn (na jedną)... I nie działa, niezależnie od tego, jakiej templatki użyję :/

Co mam zrobić, żeby strona startowa wyświetlała mi się w jednej kolumnie???

zwiastun
21-04-2009, 12:48
Skoro dopiero zaczynasz, to po co takie wygibasy?
Odinstaluj i zainstaluj bez przykładowych danych.

anturu
21-04-2009, 12:54
No właśnie nie zaczynam... Nad tą stroną spędziłem kilkadziesiąt godzin bez mała, do tego praca współautorów... Jak to teraz przeinstaluję, w naszym projekcie zrobi się nie tylko kilkudniowy (co najmniej) zastój, ale i opóźnienie, gonią nas terminy...

Czy jest jakaś możliwość ustawienia tych kolumn BEZ potrzeby reinstalacji J!?

zwiastun
21-04-2009, 12:58
Opowiadasz, nawet jeśli jest pół tony materiałów to nowa instalacja dla osób znających się na rzeczy, zajmie 1-2 godziny.
Z opisu problemu można co najwyżej wróżyć. Pooglądaj tabelę jos_menu przechowujacą parametry pozycji i znajdź przyczynę.

anturu
21-04-2009, 13:18
Ta, jasne... Nie wiem, czy w 2 godzinach zmieściłbym nawet przy największym pośpiechu wprowadzanie od nowa wszystkich sekcji i kategorii... A to przecież kropla w morzu w porównaniu z resztą włożonej pracy...

Dobra, coś już wykombinuję - najwyżej obejdę problem naokoło... Dzięki za radę!

stasio
21-04-2009, 13:35
Nad tą stroną spędziłem kilkadziesiąt godzin bez mała, do tego praca współautorów...
heh ja siedzę nad joomla już parę lat (od 2006) i nadal sie przyłapuje na tym ze czegoś nie wiem :)

zwiastun
21-04-2009, 13:43
A co dane Ci w bazie coś zeżarło? Przerzucenie do nowej instalacji ze starej bazy 5 czy 10 tabel z danymi to paręnaście minut pracy.