PDA

Zobacz pełną wersję : Serwer www.mojanzawa.pl w lokalizacji X-Files wymaga nazwy użytkownika i hasła.



halohalo.pl
22-04-2009, 19:32
Zrobiłem backup serwisu po przygodzie z Total Comanderem.
Joomla 1.0.13 UTF-8, serwer home.pl
wchodzę na: www.mojanazwa.pl/administrator (http://www.mojanazwa.pl/administrator) i wyskakuje coś takiego:
Serwer www.mojanazwa.pl (http://www.mojanazwa.pl) w lokalizacji X-Files wymaga nazwy użytkownika i hasła.
Ostrzeżenie: ten serwer żąda wysłania Twojej nazwy użytkownika i hasła w niezabezpieczony sposób (podstawowe uwierzytelnienie bez bezpiecznego połączenia).
wcześniej miałem ukryty katalog, myślałem , ze to to ale nic sie nie dzieje
po wpisaniu loginu i haseł.
Zmieniałem ukryty katalog, hasła, w końcu usunąłem ukryty katalog i też nic.
zmieniłem hasło do admina ręcznie w bazie danych i też nic.:mad:
Błąd który wyskakuje po anulowaniu formularza:
401 Autorization Required

This server could not verify that you are autorized to access the document you requested.
Co za licho?

Dylek
22-04-2009, 20:23
.htaccess w tym katalogu?

halohalo.pl
22-04-2009, 20:47
.htaccess w tym katalogu?

Hym, jeden .htaccess w katalogu głównym, drugi w podkatalogu gdzie znajduje się joomla, oba z różnymi datami. Ten pierwszy to chyba pozostałość po starym statycznym serwisie

Dylek
22-04-2009, 21:07
Mialem na mysli .htaccess w katalogu /administrator - to wlasnie w nim wpisy rzadza dostepem do niego - zasugerowalem sie tym co napisales, ze wymaga hasla.

halohalo.pl
22-04-2009, 21:49
Mialem na mysli .htaccess w katalogu /administrator - to wlasnie w nim wpisy rzadza dostepem do niego - zasugerowalem sie tym co napisales, ze wymaga hasla.

Dziwne mam w nim coś takiego:
AuthName "X-Files"
Access allow all groups Red

A właściwie w dwóch , bo teraz widzę, że jeden katalog Administrator jest w katalogu głównym a drugi identyczny w katalogu z Joomlą... czy tak ma być bo zaglądam na drugi serwer gdzie mam joomlę i tam Administrator jest w katalogu joomli a plik .htaccess wygląda jak powinien i wszystko działa ok a też przywracałem serwis z kopi.

halohalo.pl
22-04-2009, 22:45
Ok, po problemie.
To jednak kwestia konfiguracji ukrytego katalogu na serwerze w którym jest też opcja podania nazwy grupy.
Dzieki na zwrócenie uwagi na plik.hatccess