PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka problemów graficznych w templatce Mittwoch pod IE 6



Glass
22-04-2009, 22:52
Witajcie! Mam mały problem w zasadzie kosmetyczny, ale znacząco szpeci wygląd strony. Nie miałem wcześniej do czynienia z programowaniem w PHP, raczej programuję w C++ ISO/ANSI i ewentualnie pod platformę .NET w nieco już starszym i mniej używanym CLI. Znam się trochę na webmasteringu, CSS itp...

Przejdę od razu do rzeczy:

http://www.witrynaprobna.yoyo.pl

Strona się trochę rozklekotała (pod IE 6 oczywiście, bo to badziewie sprawia o ból głowy najtwardszych użytkowników internetu). Więc kilka ważnych zastrzeżeń (wg. priorytetu):

1) Menu ma okrojoną grafikę (każdy button) w porównaniu z IE 7, czy Firefoxem;

2) Grafika o tle gradientowym nie ładuje się, np. strzałka w dół czy czerwona gwiazdka na stronie głównej;

3) Strona ma dokładnie 1 rząd pixeli za dużo (można ją przewijać);

4) Animacje są mało płynne (tną trochę u mnie, nie wiem jak u was);

5) Czcionka ma inną wielkość :/;

No i to by było na tyle. Na dole strony jest odnośnik do niemieckiego Designera, a że niemiecki jest dla mnie barierą nie do pokonania to support mi niewiele mówi, o ile w ogóle tam jest.

Moje pytanie dręczące wszechświat: Dlaczego ludzie korzystają z IE 6 skoro sprawia tak wiele problemów? No ale cóż ja biedny na to poradzę.

Mam nadzieję, że mój problem nie odbije się falą krytyki, typu: "Zbanuj go, bo nie zna się na tym". Liczę na pomoc. Możecie mówić fachowym językiem. Może uda mi się go rozszyfrować.