PDA

Zobacz pełną wersję : Fireboard i allvideos



wafcio
22-04-2009, 23:26
Jak zmusić do współpracy allvideos w fireboard, bo w artykułach działa dobrze, a w postach na forum już nie?

benio07
23-04-2009, 20:20
Zaktualizuj do najnowszej wersji Kunena będziesz miał możliwość dodawania wideo z róznych źródeł bezproblemowo wykorzystując funkcjonalność tego forum .

wafcio
25-04-2009, 13:14
ok, ale z tego co szukałem to kunena nie jest przetłumaczona na polski, a ja nie mam obecnie czasu, żeby samemu ją tłumaczyć.

seba.adm
25-04-2009, 13:18
Witam

>>Tutaj<< (http://www.joomlapl.com/) znajdziesz polskie wersje komponentu kunena, zarówno dla wersji 1.0.x jak również 1.5.x
Pozdrawiam :)

wafcio
25-04-2009, 22:09
kunena pod joomle 1.5 już po zainstalowaniu pokazuje błędy php. Ale ok, odswieżyłem panel administratora. Zmieniłem w menu fireboard na kunena i znowu zamiast forum zobaczyłem jakieś tabelki z błędami.

benio07
26-04-2009, 12:50
Przyczyną może być niedokończona instalacja Kunena lub ograniczenie serwera odnośnie wielkości pliku spróbuj instalowac z katalogu na serwerze .

wafcio
26-04-2009, 13:13
Trochę więcej szczegółów:

- w czasie procesu instalacji wyskakuje mi cos takiego:


Fatal error: Call to a member function setQuery() on a non-object in /home/.../administrator/components/com_kunena/install/kunena.special.upgrade.1.0.5.php on line 28
Upgrading "com_kunena" (Version: 1.0.5 / Version Date: 2008-12-01 / Install Date: 2009-04-25 / Build: 855 / Version Name: Redwood)

Version: 1.0.5 (Version Date: 2008-12-1, Build: 855, Version Name: Redwood)

- a po wejściu z menu na forum kunena pojawia mi się strona o nastepującym kodzie html:

<table border=1><tr> <th>variable</th> <th>value</th> </tr><tr><td>$0</td><td>"<table border=1><tr> <th>key</th> <th>value</th> </tr><tr><td>$file</td><td>"/home/.../components/com_kunena/lib/kunena.debug.php"</td></tr><tr><td>$line</td><td>"42"</td></tr><tr><td>$function</td><td>"debug_callstackinfo"</td></tr><tr><td>[args]</td><td>Nested Array</td></tr></table>"</td></tr><tr><td>$1</td><td>"<table border=1><tr> <th>key</th> <th>value</th> </tr><tr><td>$file</td><td>"/home/.../components/com_kunena/lib/kunena.debug.php"</td></tr><tr><td>$line</td><td>"64"</td></tr><tr><td>$function</td><td>"trigger_dberror"</td></tr><tr><td>[args]</td><td>Nested Array</td></tr></table>"</td></tr><tr><td>$2</td><td>"<table border=1><tr> <th>key</th> <th>value</th> </tr><tr><td>$file</td><td>"/home/.../components/com_kunena/kunena.php"</td></tr><tr><td>$line</td><td>"404"</td></tr><tr><td>$function</td><td>"check_dberror"</td></tr><tr><td>[args]</td><td>Nested Array</td></tr></table>"</td></tr><tr><td>$3</td><td>"<table border=1><tr> <th>key</th> <th>value</th> </tr><tr><td>$file</td><td>"/home/.../libraries/joomla/application/component/helper.php"</td></tr><tr><td>$line</td><td>"162"</td></tr><tr><td>[args]</td><td>Nested Array</td></tr><tr><td>$function</td><td>"require_once"</td></tr></table>"</td></tr><tr><td>$4</td><td>"<table border=1><tr> <th>key</th> <th>value</th> </tr><tr><td>$file</td><td>"/home/.../includes/application.php"</td></tr><tr><td>$line</td><td>"124"</td></tr><tr><td>$function</td><td>"renderComponent"</td></tr><tr><td>$class</td><td>"JComponentHelper"</td></tr><tr><td>$type</td><td>"->"</td></tr><tr><td>[args]</td><td>Nested Array</td></tr></table>"</td></tr><tr><td>$5</td><td>"<table border=1><tr> <th>key</th> <th>value</th> </tr><tr><td>$file</td><td>"/home/.../index.php"</td></tr><tr><td>$line</td><td>"68"</td></tr><tr><td>$function</td><td>"dispatch"</td></tr><tr><td>$class</td><td>"JSite"</td></tr><tr><td>$type</td><td>"->"</td></tr><tr><td>[args]</td><td>Nested Array</td></tr></table>"</td></tr></table> <!-- Version Info -->

<div class="fbfooter">
Installed version: Kunena 1.0.5 | 2008-12-01 | 855 [ Redwood ] | php 5.2.6 | mysql 5.1.29-rc-log</div>
<!-- /Version Info -->
<br />
<b>Fatal error</b>: Call to a member function stderr() on a non-object in <b>/home/.../components/com_kunena/lib/kunena.debug.php</b> on line <b>56</b><br />

alex51
13-05-2009, 16:19
Jak zmusić do współpracy allvideos w fireboard, bo w artykułach działa dobrze, a w postach na forum już nie?

Koledzy zasugerowali przejscie na kunenę, co w ich mniemaniu miało załatwić problem zgłoszony przez wafcia. Niestety potwierdzam fakt niepełnej współpracy bota allvideos również z kuneną.
Wpis w artykule uruchamiający odtwarzacz pliku mp3, znajdujacego się na zdalnym serwerze działa prawidłowo, natomiast identyczny wpis wprowadzony w poście forum kunena nie powoduje uruchomienia odtwarzania tegoż pliku.

Edit.
Jakimś rozwiązaniem problemu odtwarzania plików mp3 w treści postów forum kunena może być zastosowanie opcji Video - Media player.

plik.mp3
Uzyskamy wtedy w treści postu odtwarzacz znany z Windows Media Playera.
W miejscu wpisu plik.mp3 można podać ścieżkę do miejsca przechowywania własnych plików na serwerze, lub adres zewnętrznego serwera.

wafcio
17-05-2009, 00:21
ok jakimś trafem udało już mi się zainstalować forum kunena i nie ma błędów tuż po instalacji. Pojawił się jednak problem dotyczący integracji kunena z cb 1.2 RC 2. Jeśli w ustawieniach kunena mam wybrany komponent community builder to pojawia się błąd:

Warning: require_once(.../administrator/components/com_comprofiler/library/cb/cb.tabs.php) [function.require-once (http://lsotrojca.pl/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in .../administrator/components/com_comprofiler/plugin.foundation.php on line 91

Fatal error: require_once() [function.require (http://lsotrojca.pl/function.require)]: Failed opening required '.../administrator/components/com_comprofiler/library/cb/cb.tabs.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in .../administrator/components/com_comprofiler/plugin.foundation.php on line 91

alex51
17-05-2009, 08:05
Komunikat wskazuje na plik, który próbuje dołączyć, ale on nie istnieje, lub nie ma do niego odpowiednich praw lub podana ścieżka dostępu jest nieprawidłowa.
Możliwe, ze miałeś błąd w instalacji Community Buildera. Sprawdź przez FTP czy poszukiwany plik: plugin.foundation.php masz na serwerze w podanej ścieżce z komunikatu błędu. Gdyby go tam nie było lub był, ale pod inną nazwą, to spróbuj wgrać oryginalny z paczki instalacyjnej CB 1.2.
Czy przypadkiem w Twoim programie FTP nie masz ustawionego kopiowania plików na serwer z opcją zmiany liter na małe?

wafcio
17-05-2009, 10:52
szukałem w paczce instalacyjnej pliku cb.tabs.php (Community Builder 1.2) jednak nie ma tam takiego pliku.