PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją joomla



wilczek
23-04-2009, 13:12
Witam
Jestem tu po raz pierwszy bo mam problem z zainstalowaniem joomla na serwerze. Zrobiłam już jakiś czas temu kilka serwisów opartych o joomla (1.0.11 stable) i mambo, więc totalnym laikiem nie jestem, ale ...
teraz zupełnie nie wiem o co chodzi..
Mam taką wersję instalacyjną:

pl-PL.joomla1510-admin-site

zawiera ona pliki i katalogi:

-admin (775)
- site (775)
- install.xml (664)

Wrzucam to na serwer do katalogu powiedzmy "xxx"

I postępuje tak jak wczesniej, tzn wchodze w przegladarkę
pod adres www.mojastrona.pl/xxx

wczesniej odpalało mi się cała procedura instalacji
Teraz pokazuje się komunikat:

[Error : Błąd]


[403] Forbidden : Dostęp zabroniony



Z koleji na innym serwerze przy tej samej procedurze:
wyświetla się komunikat:

» Witamy http://www.ehost.pl/serv.gif
Strona w budowie

Zapraszamy wkrótce.


To pewnie jakiś mój banalny błąd, ale zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić..
Bardzo proszę o pomoc

zwiastun
23-04-2009, 13:20
To nie jest wersja instalacyjna Joomla, a pakiet języka polskiego!

trzepiz
23-04-2009, 13:23
trzeba było mu nie mówić tylko odesłać do dokumentacji .. przynajmniej coś by przeczytał przed rozpoczęciem przygody z Joomla!..

:)

stasio
23-04-2009, 13:26
Zrobiłam już jakiś czas temu kilka serwisów opartych o joomla (1.0.11 stable) i mambo, więc totalnym laikiem nie jestem, ale ...
teraz zupełnie nie wiem o co chodzi..
Jeśli nie jesteś totalnym laikiem czemu nie przyuważyłeś ze nie ma folderu instalation ani żadnego pliku install itp? nawet laki wie ze aby cos zainstalować mus być taki folder... lub plik

wilczek
23-04-2009, 13:26
Dzięki Zwiastun. Juz teraz rozumiem:) Ale sciagałam to jako instalkę pełnej wersji.

trzepiz - jej, nie mu

wilczek
23-04-2009, 13:28
Jeśli nie jesteś totalnym laikiem czemu nie przyuważyłeś ze nie ma folderu instalation ani żadnego pliku install itp? nawet laki wie ze aby cos zainstalować mus być taki folder... lub plik

a przeczytałęś co napisałam?
był plik install.xml

jestem architektem, nie informatykiem, i na takich niuansach znać się nie muszę. A wy średnio mili jesteście..warto pamiętać że kiedyś samemu było się początkującym...

zwiastun
23-04-2009, 13:29
Darować już sobie! :)

stasio
23-04-2009, 13:31
był plik install.xml
no ale miałeś do czynienia z mambo i joomla 1.0.11 czy instalacja sie rozpoczyna z pliku xml?

wilczek
23-04-2009, 13:35
miałaś..nie miałeś

Pakiet instalacyjny wyglądał wtedy zupełnie inaczej, ale to było kilka wersji temu więc doszłam do wniosku że technika posunęła się mocno do przodu..
Tym bardziej, że jak wspomniałam ściągałam to jako pełną wersję instalacyjną

zwiastun
23-04-2009, 13:39
@wilczku! Nie tłumacz się! Było minęło. Dałaś plamę, pośmiej się i tyle, a nie wpuszczaj w dalsze dyskusyjne maliny! To na pewno nie był pakiet instalacyjny Joomla! tylko języka polskiego, tak jak pisze w odnośniku.
Z przyzwyczajenia ściągnęłaś w przekonaniu, że jak było tam 1.0 to jest i 1.5 :)

wilczek
23-04-2009, 13:43
Dałam, zgoda:)
nie pierwszą, i nie ostatnią zapewne:)
dzięki za uświadomienie, bo pewnie straciłabym dzień próbując zainstalować:)

stasio
23-04-2009, 13:47
O! dziewczyna... przypomnę o tradycji forum... za otrzymaną pomoc trzeba wkleić swoje zdjęcie lub koleżanki (tej najładniejszej)

wilczek
23-04-2009, 13:48
Dobra, dobra;)
Za pomoc to ja mogę Zwiastuna na piwo zaprosić:)

zwiastun
23-04-2009, 13:49
Stasio! Czy jakakolwiek dziewczyna zna ładniejszą od siebie samej? To tak, jak byś chciał znaleźć przystojniejszego Stasia, tylko trochę inaczej :)

trzepiz
23-04-2009, 13:52
@Stasio .. a dlaczego "lub" a nie "i" .. :D ..

(coś mi to przypomina ....)

stasio
23-04-2009, 13:54
no piękniejszego ode mnie to nie ma... ale zgodnie z teorią "drabiny piękna" prosząc dziewczynę A żeby poznała nas z najładniejszą ze swoich koleżanek trafimy na dziewczynę B. prosząc dziewczynę B żeby poznała nas z najładniejszą ze swoich koleżanek trafimy na dziewczynę C.tid itd wychodzi na to ze dziewczyna w okolicach T lub P będzie idealna...

co do piwa to juz w takim razie jest nas trzech... termin kolo 25 września br...

Może być lub oraz I a nawet Z :D

wilczek
23-04-2009, 13:58
Stasiu, ależ z Ciebie szowinista..Dla Ciebie ważne są tylko przymioty ciała..a co z przymiotami ducha?

Co do piwa - stanowczo się nie zgadzam. W rozwiązaniu problemu pomógł wyłącznie Zwiastun, więc spotkanie będzie tête a tête, raczej;P

zwiastun
23-04-2009, 14:03
i moja przełoŻONA! - pierwsze to już przeszłość dlatego małe litery :)

stasio
23-04-2009, 14:04
no ja nie mówię ze ci pomogłem tylko mowie ze przykładowy termin jest itd...

Szowinista? lepiej jak homoseksualista co nie? ważne są przedmioty ciała :) toć chyba po to macie to wszystko prawda? tyle sie mówi piersi to ciężar a inni ze ozdoba... ani to ani to... jak by były ciężarem to nosiłby by je kobiety na plecach, a jak ozdobą to na wierzchu...

A co do ducha? hmmm i taz większość z was zostanie teściowymi... wiec gdyby nie ciała wasze to my tylko joomle byśmy macali po templakach...

Poza tym szczerze czy facet szuka żony bo jest miła czy miła+ładna? ja szukałem takiej którą bede kochał i pożądał nawet po 10 latach po ślubie.. źle zrobiłem? choć się mów ze żona nie powinna być ładna bo koledzy sie interesują, ale z drugiej strony co lepiej, jeść tort z kolegami czy ******************** samemu?

wiec jak z tymi zdjęicami kązda wkleja!!!

trzepiz
23-04-2009, 14:10
Poza tym szczerze czy facet szuka żony bo jest miła czy miła+ładna? ja szukałem takiej którą bede kochał i pożądał nawet po 10 latach

Ja szukałem mądrej .. i znalazłem - do tego jeszcze miła i ładna :D ..

wilczek
23-04-2009, 14:10
co do piwa to juz w takim razie jest nas trzech... termin kolo 25 września br...
----------------

Poza tym szczerze czy facet szuka żony bo jest miła czy miła+ładna? ja szukałem takiej którą bede kochał i pożądał nawet po 10 latach po ślubie.. źle zrobiłem? choć się mów ze żona nie powinna być ładna bo koledzy sie interesują, ale z drugiej strony co lepiej, jeść tort z kolegami czy ******************** samemu?

eh, przy takich założeniach Stasiu to co będzie za 20 lat, jak już przestanie być ładna?? -wymienisz ją na nowszy modeł?
Powodzenia!:) Tylko pamiętaj że Tobie też czas się nie zatrzyma , i jak nie będziesz miał namacalnych zalet w postaci wypchanego konta, super chałupy i extra fury, to podejrzewam, że żadna młoda, hoża i piękna dzierlatka oka na Tobie nie zawiesi:)

wilczek
23-04-2009, 14:11
Ja szukałem mądrej .. i znalazłem - do tego jeszcze miła i ładna :D ..

O, i tak trzymać:)

stasio
23-04-2009, 14:15
hehe... szukasz żony spójrz na teściową! moja żona nigdy brzydka nie będzie (dla mnie)... wiec tak... konto? jeszcze nie wypchane, ale ale na waciki starczy... chałupa siem buduje wiec 50% sukcesu... extra fura? hmmm mercedes wystarczy? wszystkim sie podoba kobitkom wiec dla mnie moze byc... a wierz mi ze nawte jak mnie czas "posunie" to bede miał wypcheny nie tylko portfel ale nawet i namiot :)

to co z tym zdjeciem? nie obraź sie ale resztę juz widzieliśmy u ciebie :D bo jak to sie fachowo mówi z instalacją joomli dałaś ciała ;)

stasio
23-04-2009, 14:16
Ja szukałem mądrej ..
a ja jestem prostakiem ;) szowinistycznym prostakiem :D

wilczek
23-04-2009, 14:17
a ja jestem prostakiem ;) szowinistycznym prostakiem :D

To widać Stasienku:)

trzepiz
23-04-2009, 14:18
skończcie już - bo siedze w pracy i śmieję się do monitora - Inni na mnie jakoś dziwnie patrzą :/ .. :)

stasio
23-04-2009, 14:18
kurna staram się :)

objaw demencji starczej śmianie sie do monitora... zaczniesz karmić gołębie i gadać do drzew , nie wstydź sie idź na leczenie

wilczek
23-04-2009, 14:20
hehe... szukasz żony spójrz na teściową! moja żona nigdy brzydka nie będzie (dla mnie)... wiec tak... konto? jeszcze nie wypchane, ale ale na waciki starczy... chałupa siem buduje wiec 50% sukcesu... extra fura? hmmm mercedes wystarczy? wszystkim sie podoba kobitkom wiec dla mnie moze byc... a wierz mi ze nawte jak mnie czas "posunie" to bede miał wypcheny nie tylko portfel ale nawet i namiot

to co z tym zdjeciem? nie obraź sie ale resztę juz widzieliśmy u ciebie bo jak to sie fachowo mówi z instalacją joomli dałaś ciała

Powodzenia w takim razie:)

A na zdjęcie to musisz zapracować..
jak pomożesz mi z migracją joomli, to dostaniesz:)
Ale nie licz na łatwizne, jak widać jam mentalna blondynka:)

zwiastun
23-04-2009, 14:22
To widać Stasienku:)

Widzisz @Stasio! Nie to co ja! Ja tylko zgrabne dowcipy produkuję :): przełoŻONA: byłem nauczycielem w szkole, którą żona dyrektorowała :)

stasio
23-04-2009, 14:22
Spoko pomogę ci z migracją.... ale bez migracji komponentów :) zacznij od mojej stopki
youtube.com/watch?v=tBE5i7dYGuc#t=1m36s

i podaj stronę www...

stasio
23-04-2009, 14:24
tyyy...noooo zwiastun ty opowiedz nam historię swojej miłości... ja jestem ciekaw...!!

wilczek
23-04-2009, 14:32
Spoko pomogę ci z migracją.... ale bez migracji komponentów :) zacznij od mojej stopki
youtube.com/watch?v=tBE5i7dYGuc#t=1m36s

i podaj stronę www.. (http://www..).

Świetnie, w takim razie do jutra, bo dziś już wybywam:)
Stasienku, zbieraj siły;P

stasio
23-04-2009, 14:46
no ale pokaż stronę www!

alja9
09-06-2009, 23:28
dzień dobry! moje pytanie zadaję z duszą na ramieniu świadoma, ze zaraz ktoś odeśle mnie do dokładnego czytania tekstów o joomla itp, albo do innego wątku...
zapewniam, ze jako bardzo, bardzo początkująca, już dawno zaczęłam od czytania owych tekstów ZANIM wykupiłam moją domenę i miejsce na serwerze apache, który gwarantuje mi wiele (php, mysql, ftp) oprócz kreatora stron.
do kreowania tychże wybrałam joomla _1.5.10 i tu zaczyna się mój problem ponieważ zupełnie nie wiem jak zainstalować ten program i gdzie go zainstalować pomimo "jasnego" wywodu chociażby tutaj:

3. Pliki instalacyjne Joomla!
Zakładamy, że użytkownik znalazł już odpowiadającą mu wersję Joomla! - mamy tu na myśli wersję językową, lub tłumaczenie konkretnych zespołów. Jeśli nie - wymagane pliki są oczywiście do pobrania stąd (http://forum.joomla.pl/component/option,com_remository/Itemid,44/). Mając już wersję instalacyjną należy rozpakować pliki na serwer, do katalogu z którego ma być ładowany w przyszłości nasz serwis.

4. Czynności przedinstalacyjne
Kiedy mamy juz potrzebne pliki w wymaganym miejscu, uruchamiamy przeglądarkę WWW i wpisujemy w nią adres naszego serwisu. System automatycznie rozpozna, że serwis nie jest jeszcze poprawnie skonfigurowany i przekieruje na pierwszą stronę instalatora z testem przedinstalacyjnym. Sprawdzone tu zostaną wymagania odnośnie serwera oraz praw dostępu do plików i katalogów Joomla!. Mamy tu więc szansę, aby w razie niespełnienia któregoś z wymagań nanieść jeszcze odpowiednie poprawki.
" Mając już wersję instalacyjną należy rozpakować pliki na serwer" czy znaczy to, ze nalezy pobraną wersje joomla rozpakowac u siebie na komputerze aby wyslac juz rozpakowane na serwer?
gdyby bylo inaczej napisano by przeciez aby rozpakowac pliki na serwerze tak?

szczerze mowiac nie rozumiem totalnie w jaki sposob umiescic joomle na moim dzierzawionym serwerze i czy umiescic tam wszystkie pliki z wersji Joomla_1.5.10- czy tez tylko niektore skoro dostawca serwera gwarantuje już niektóre usługi..
jak znaleźć katalog w którym zainstalowana zostanie joomla?
może ominęłam jakiś poradnik w morzu dostępnych tutaj poradników?


2. Przygotowanie bazy danych:
Nie będziemy się w tym tutorialu rozwodzić nad instalacją i konfiguracją serwera MySQL, zakładając że wybrany przez użytkownika serwer posiada już potrzebne nam składniki. Wystarczy więc powiedzieć, że przed rozpoczęciem instalacji należy założyć nową bazę danych oraz nadać jej stosowne uprawnienia. Oto jakie dane te będą potrzebne w trakcie instalacji Joomla!:
- nazwa hosta z bazą,
- nazwa bazy,
- nazwa użytkownika bazy,
- hasło użytkownika bazy.
wszystko to już mam oprócz pojęcia co robić dalej.
Dodam, ze serwer jest wykupiony we Francji i moja strona (prezent dla męza) będzie w języku francuskim.
Czy ktoś z państwa może mi pomoc, proszę?

zwiastun
09-06-2009, 23:43
Do połączenia z serwerem używasz jakiegoś klienta FTP
Dane do połączenia otrzymałaś przy wykupieniu miejsca na serwerze
W głównym katalogu (zwykle public_html) umieszczasz rozpakowane pliki Joomla!
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/30/51/

alja9
10-06-2009, 17:01
:) Bardzo dziękuję za pomoc. Przeanalizuje - jak umiem najlepiej polecone teksty i dam znać co z tego wyszło. Miłego popołudnia wszystkim!

alja9
16-06-2009, 21:40
Witam!
W tej chwili "trenuje" na Mov'AMP 1.5.11 PL (klucz usb)i ciesze się jak dziecko, bo coraz więcej rozumiem.
Mam jednak pytanie dotyczące ww Mov'AMP:
- ćwicząc, mogę jedynie zmieniać już istniejącą stronę demo, prawda?
Czy może przegapiłam "czystą" stronę?
- czy faktycznie nie mogę zmienić na inny szablonu przypisanego do strony demo czy tez czegoś nie zauważyłam?
Dziękuję za podpowiedź.

zwiastun
16-06-2009, 21:55
Prosiłem, byś założyła nowy temat!

zwiastun
01-07-2009, 21:29
a po co zainstalowałeś xampp i mov'amp = w ten sposób masz dwa środowiska i możesz mieć pomieszanie z poplątaniem.

Bazyl
02-07-2009, 13:45
@Grzegorztn: jakiś przewrażliwiony jesteś.
Dostałeś konkretną odpowiedź, nie doszukuj się podtekstów.

Bazyl
02-07-2009, 14:42
1. Nie założyłeś nowego tematu.
2. Dostałeś odpowiedź - dwa grzyby w barszcz to za dużo.

Więc zacznij od początku, poprawnie, i dopiero pisz.

zwiastun
02-07-2009, 14:43
@Grzegorztn: Kolejnego ostrzeżenia już nie będzie! Obejrzysz swój nick w czerwonym kolorze!

trzepiz
02-07-2009, 14:55
Grzegorztn - tak się składa, że opis który cytowałeś pisałem ja (jak całość opisu o Mov'AMP na wiki)

" na komputerze domowym lub w sieci lokalnej wpisz w pasku adresu przeglądarki internetowej adres:http://localhost/twoj_katalog_Joomla "
Jeśli uważasz, że coś jest niejasne - bardzo proszę o informacje co i dlaczego. Zmienimy, poprawimy, dopiszemy, żeby wszyscy mogli to zrozumieć ...

Podczas pisania opisu do Mov'AMP wydawało mi się, że jest czytelnie i jasno, jednak chętnie poznam zdanie innych ..

Pozdrawiam ..