PDA

Zobacz pełną wersję : multisite



Remeek
19-06-2006, 15:26
Witam

Staram się zrobić multisite na Joomli. Jest to zrobione w ten sposób: główna instalacja joomla w katalogu głownym oraz w podkatalogu druga joomla. Obydwie korzystają z tej samej bazy danych.

Pierwsza jest pod adresem www.domena.pl, druga pod adresem www.subdomena.domena.pl.
Problem polega na tym iż staram się 'podpiąć' inny template do subdoemny, jednak po wejsciu na adres www.subdomena.domena.pl pojawia się template domyślny (chyba że adres bedzie wygladał w taki sposób www.subdomena.domena.pl/index.php?ption=com_content&task=blogcategory&id=18&Itemid=28, podpiete do menu, ale coś takiego odpada).

Czy da się w jakiś sposób przydzielić różny template do różnych adresów.

Pytanie drugie, w której wersji joomla można spodziewać się multisite i kiedy takowa może się pojawić?

Każda rozsądna odpowiedz mile widziana.:)

nexus246
19-06-2006, 16:39
Pierwsze rozwiązanie to dodatek do joomli, wczoraj Zwiastun zapodał linka - dostępny na developers.joomla.org.
Drugie rozwiązanie jest we własnych rozwiązaniach tutaj na forum, wystarczy przejrzeć.

Remeek
20-06-2006, 00:19
Przetestowałem poniższe rozwiązania. Niestety w każdym z nich wystąpiły jakieś błędy. Być może wina leży po mojej stronie lub wersja Joomla nie ta. Instalowane na 1.0.9

http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=863

http://forge.joomla.org/sf/projects/joomlamultisites

Znalazłem też pewne rozwiązanie po francuskiemu, ale to również nie pomogło.

OpenSef jakoś nie zabardzo sobie z tym radzi.

Miałem nadzieję, że może jakiś projekt został już na tyle rozwinięty, że da się zaimplementować bez przeszkód.

nexus246
20-06-2006, 09:52
Moje rozwiązanie działa na 1.0.9 Jakie to błędy?

Remeek
20-06-2006, 12:09
Zainstalowana jest joolma w katalogu głównym oraz w podlatalogu (na jednej bazie). Nie wiem czy tak powinna wyglądać struktura i czy taki był początkowy zamiar ale www.domena.pl/joomla (w twoim przykładzie) to u mnie juz podkatalog.

Wszytko 'poprawki' zostały wprowadzone go głównego katalogu. Podkatalog utworzony już wcześniej ma identyczną nazwę jak przy utworzonych poprawkach. Może tu jest problem.

O ile podstrona (subdomena) działał to w głównej instalacji (w katalogu głównym) wyskaiwały błędy


Warning: main(domena.configuration.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/domena/ftp/configuration.php on line 79

Warning: main(): Failed opening 'domena.configuration.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/domena/ftp/configuration.php on line 79

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/domena/ftp/configuration.php:79) in /home/globalis/ftp/offline.php on line 25

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/domena/ftp/configuration.php:79) in /home/globalis/ftp/offline.php on line 25

i nie dało się zalogować do admina w głównym katalogu, w podkatalogu dało się.

nexus246
20-06-2006, 20:42
Subdomeny powinny wskazywać na katalog główny, wszystko chodzi na jednej instalacji.

Remeek
21-06-2006, 12:52
Niestety po kliku próbach nadal ten sam błąd wyskakuje. Zainstalowałem od nowa i tylko na jednej joomli i nic nie pomogło.

Może coś robie nie tak. Będę nadal próbował. Pewnie jakiś szczegół, tylko nie wiem gdzie.

Dzięki za pomoc.

nexus246
21-06-2006, 14:29
Tam gdzie jest include powinieneś podać poprawną ścieżkę do pliku.