PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie archiwum w jednej kolumnie



Lexx
19-06-2006, 15:51
Domyślnie po kliknięciu na link w module archiwum strona jest wyświetlana w dwóch kolumnach z jednym tekstem wprowadzającym. Potrzebuję, ze względu na układ strony, wyświetlać artykuły w archiwum z danego miesiąca w jednej kolumnie. Problem w tym że moduł archiwum nie ma żadnych opcji gdzie to można by ustawić. Grzebie w kodzie szukając skąd są pobierane ustawienia odnośnie wyswietlania ale sam nie moge ich znaleźć. Żebyy zobaczyć o co mi chodzi zapraszam np. na http://oficynamorska.home.pl/index.php?option=com_content&task=archivecategory&year=2006&month=05&module=1

Może ktoś już się z tym uporał lub chociaż wie gdzie szukać rozwiązania. Przekopałem nie tylko to forum i nic nie znalazłem.

Rybik
19-06-2006, 18:19
parametry wyswietlania znajdziesz w trybie edycji linka prowadzacego do elementu (archiwum, bloga, tabeli, strony glownej itp)

Lexx
19-06-2006, 19:00
tylko że w tym przypadku linki są generowane przez moduł mod_archives i nie mam tu żadnej edycji. Nie chodzi mi o utworzenie linka w menu do jakiegoś archiwum, to wiem że tam się wszystkie parametry ustawia. Mam moduł mod_archive.php i to on mi generuje odnosniki do poszczególnych miesięcy w archiwum. Zobacz na stronie ktora podalem wyżej.
Niepomogłeś ale dzięki za próbe.

Rybik
19-06-2006, 19:26
no tak , widze ... jako ze linki w module sa generowane dynamicznie, wiec nie maja numeru ID, wiec nie maja nigdzie swoich parametrow i ladowany jest zestaw pusty, wiec joomla bierze ustawienia typowe... tylko gdzie one sa ? :)
mam...
w domyslnych parametrach funkcji BlogOutput, plik /components/com_content/content.php


function BlogOutput ( &$rows, &$params, $gid, &$access, $pop, &$menu, $archive=NULL ) {
global $mainframe, $Itemid, $task, $id, $option, $database, $mosConfig_live_site;
// parameters
if ( $params->get( 'page_title', 1 ) && $menu) {
$header = $params->def( 'header', $menu->name );
} else {
$header = '';
}
$columns = $params->def( 'columns', 2 );
if ( $columns == 0 ) {
$columns = 1;
}
$intro = $params->def( 'intro', 4 );
$leading = $params->def( 'leading', 1 );
$links = $params->def( 'link', 4 );
$pagination = $params->def( 'pagination', 2 );
$pagination_results = $params->def( 'pagination_results', 1 );
$pagination_results = $params->def( 'pagination_results', 1 );
$descrip = $params->def( 'description', 1 );
$descrip_image = $params->def( 'description_image', '' );// changed zwiastun - MSIE Bug at images preview
// $descrip_image = $params->def( 'description_image', 1 );
// needed for back button for page
$back = $params->get( 'back_button', $mainframe->getCfg( 'back_button' ) );
// needed to disable back button for item
$params->set( 'back_button', 0 );
$params->def( 'pageclass_sfx', '' );
$params->set( 'intro_only', 1 );
$total = count( $rows );

Fachowo to trzebaby zdefiniowac tablice parametrów we wczesniejszej funkcji, ale nie mam teraz glowy i moglbym cos naknocic.

Jezeli zmienisz to w tym kodzie ktory podalem, zmiana bedzie dotyczyla wszystkich tresci, ktore nie maja zdefiniowanego wlasnego sposobu wyswietlania, pod linkiem menu.

Lexx
19-06-2006, 19:53
Dokładnie tego nie mogłem znaleźć! Wielgachne dzięki Rybik. Już wszystko dziala jak powinno.

hidden
22-07-2008, 13:31
Ja też się przyłączę do tych podziękowań. Pomogło :)

hidden
22-07-2008, 16:42
Witam.
Mam problem z jakim się jeszcze nie spotkałem. Skorzystałem z rady Rybika dotyczącej ustawienia jednej kolumny w archiwum. Niestety nie zrobiłem sobie kopii pliku content.php, a nowy zmodyfikowany wprawdzie pomógł w archiwum, ale załatwił mnie przy okazji na amen. Teraz po wywołaniu adresu otwiera się strona startowa, ale użycie jakiegokolwiek odnośnika czy to w menu, czy też jakiegoś zewnętrznego linka powoduje mniej więcej taki komunikat:
Not Found

The requested URL /component/option,com_frontpage/Itemid,1/ was not found on this server.



Miałem już prawie wszystko skończone i jeśli będę musiał to zaczynać od nowa, będziecie świadkami samobójstwa :)
POMOCY!

AA! Powinienem dodać, że w panelu admina widzę wszystkie artykuły, czyli nie zniknęły. Po prostu linki w menu ich nie znajdują. I jeszcze jedno: dodanie nowych artykułów, blogów, materiałów statycznych też nic nie daje. Te nowe zachowują się identycznie.

Rybik
22-07-2008, 16:56
w podanym przeze mnie kodzie istotna jest tylko linijka :


$columns = $params->def( 'columns', 2 );

pozostały kod mógł Ci coś napsuć, bo pewnie masz wersje nowszą, niż 2006 (nawet nie pamiętam dla jakiej wersji to robiłem). Zatem nos do góry, nadpisz oryginalny plik content.php z paczki instalacyjnej dla tej wersji Joomla, którą masz i poszukaj tam takiego wpisu lub podobnego (szukaj w funkcji blogoutput).

hidden
22-07-2008, 17:07
Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety już nadpisywałem i nic. Zresztą wcześniej moja modyfikacja dotyczyła tylko wskazanej przez Ciebie linijki. Z tym, że wziąłem plik z innego serwisu, na którym przetestowałem zmiany (i tam wszystko działa). Nadpisałem nim jednak ten w serwisie, który już nie działa. Obydwa pochodzą z tej samej instalki, ale leżą na zupełnie innych serwerach. Może tu należy szukać przyczyny?