PDA

Zobacz pełną wersję : wyswig styl css tla



bruno
19-06-2006, 16:54
Witam
Chciałbym dodać do styl css templatki, aby moc wybierac z edytora wyswig kolor tla artykulu. probowlaem dodac styl


.background {

body-background: #F2D7BC;



}

ale zmienial sie tylko kolor tla wokol liter a chcialbym zeby zmienil sie caly body background. Probowalem rozna skladanie i nic.

moze powinieniem uzyc innego polecenia?

Rybik
19-06-2006, 19:16
po kolei...
chcesz zmienic tlo artykulu, czy z poziomu artykulu zmienic tlo calej strony ?
Tla calej strony raczej nie zmienisz tlo artykulu mozesz zmienic "ubierajac" caly artykul w "stylizowane divki" ;)


<div style="background-color: #343434;">
artykul
</div>

Niektore edytory moga Ci te znaczniki poobgryzac przy powtornej edycji - czyli piszesz artykul w edytorze, przelaczasz sie na tryb html, dodajesz tagi i zapisujesz. Jezeli edytor postanowi je usunac jako niezrozumiale to dopiero przy ponownym wejsciu w tryb edycji, ale nie kazdy ma takie fochy.

bruno
19-06-2006, 21:15
O to chodziło :))))

Chodziło mi dokładnie żeby wyskakujący popup z VM (regulamin) posiadał takie same tło jak cała strona. A jak wszedłem w edycje sklepu z menu VM, automatycznie popup nie miał skąd wziąć koloru i brał biały domyślny :)

Dzięki Rybik raz jeszcze :)))

Rybik
20-06-2006, 00:43
np. jak cos z pamieci wiem to pisze bo na szperanie malo czasu mam ostatnio, ogolnie w tekscie jak czegos edytor nie umie to divami go ! :)

bruno
20-06-2006, 00:53
EXTRA dzieki za info :)