PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon instaluje się bez problemu ale go nie widać



teni
25-04-2009, 21:04
Witam,
po przeniesieniu serwisu na inny host nie widzę szablonów. Mogę instalować nowe wgrywa je do prawidłoweego katalogu mogę je różnież odinstalować ale w zakładce szablony są niewidoczne


Może ktoś ma jakiś pomysł

Pozdrawiam

Hiro PHP
25-04-2009, 21:11
teni, a jak i gdzie te szablony instalujesz? domyślnie powinny się znajdować w katalogu Joomla!\templates. Po prostu je tam rozpakuj, wystarczy.

I co masz na myśli mówiąc (pisząc...), że nie widać szablonu? jeśli nie widać grafik (u mnie właśnie tak było - zabawne, to przez aktualizację do o włos nowszej wersji ), lecz sam tekst, zapewne szablon został napisany do starszej wersji.

P.S. napisz coś więcej, bo z Twoich wyjaśnień dużo nie wiemy...

teni
25-04-2009, 21:28
Instaluję je z menu: rozszerzenia->instalator->wczytaj paczkę - wówczas wgrywa mi szablon do katalogu główny yoomla/templates ale jeśli wchodzę do: rozszerzenia->szablony to szablonów nie widać.
Natomiast w rozszerzenia->instalator->szablony są wszyskie jakie się znajdują fizycznie na dysku.
Bezpośrednie wgranie szablonu przez FTP daje taki sam skutek:
Rozszerzenia->szablony NIC
Rozszerzenia->instalator->szablony - szablon widocznySzablon, który jest ustawiony jako domyślny działa prawidłowo - ale nie mam do niego dostępu bo jest niewidoczny w memu: Rozszerzenia->szablony

O co chodzi???

teni
25-04-2009, 22:35
Zagadka rozwiązana
Podczas kopiowania danych zmienił mi wszystkie litery na małe między innymi także templateDetails.xml na templatedetails.xml we wszystkich szablonach. Zmiana na wielkie "D" pomogła


Pozdrawiam

zwiastun
25-04-2009, 22:46
@Hiro PHP - kolejna bezsensowna porada, wynikająca z nieznajomości rzeczy!
@teni zwa.ż, że możesz mieć takich błędów sporo. Instalator nie zamienia wielkości liter w nazwach plików - odkryj, skąd się to bierze!