PDA

Zobacz pełną wersję : Remository - krok po kroku



bati78
27-04-2009, 21:21
Witam.
Już pół dnia siedzę na googlach, na tym forum przeszukałem mnóstwo postów, lecz albo już wzrok słaby, albo taki laik jestem.

Czy ktoś mógłby pomóc mi i wskazać gdzie mógłbym znaleźć krok po kroku zasady działania Remository lub Docman?

Znalazłem kilka postów, lecz w większości jest to ogólnikowo napisane, lub tekst w stylu "masz od tego szukajkę", nie wszyscy są tak mądrzy i inteligentni;)

Do rzeczy, chciałbym zrobić proste pobieranie plików coś w stylu http://www.jokris.info/component/option,com_remository/Itemid,28/func,select/id,6/orderby,2/page,1/

Mam zainstalowaną wersję 3.2.6 Remository

nemo
28-04-2009, 00:52
zasady działania Remository lub Docman?
Ale jakie zasady? Piszesz prace zaliczeniowa czy masz problem z uzytkowaniem?

bati78
28-04-2009, 19:25
Chodzi mi o użytkowanie. Zainstalowałem Remository, zrobiłem upload pliku, tylko teraz nie wiem jak to zrobić, aby było tak jak na stronce Jokrisa w pobieralni, jakiś screen lub coś podobnego, mały opis pliku i ikonka do pobierania.


No i jeszcze jedna rzecz, jak to zrobić aby zamiast pliku można byłoby umieścić jakiś katalog też, czy musi on być spakowany?

nemo
28-04-2009, 19:37
bati, mysle, ze nikt Ci tu manuala nie napisze, a tego wlasnie oczekujesz. Tym, bardziej, ze instrukcja do komponentu istnieje :P

Odpowiadajaca na Twoje ostatnie pytanie: musi byc spakowany.

bati78
28-04-2009, 19:54
O to mi chodzi, aby ktoś przynajmniej wskazał mi gdzie mogę znaleźć instrukcję do remository lub docmana, takowej nie mogę znaleźć:(

alex51
29-04-2009, 07:52
Nie uważasz, że najlepszą instrukcję możesz sam sobie skompletować, używając znajdującej się tutaj wyszukiwarki? Przy okazji możesz poznać wiele interesujących spraw związanych z praktyczną obsługą tych komponentów.

zwiastun
29-04-2009, 11:34
zapytanie do google:
video + joomla + tutorial+docman
daje:
http://www.google.pl/search?q=video+%2B+joomla+%2B+tutorial%2Bdocman&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

bati78
30-04-2009, 07:53
Nie uważasz, że najlepszą instrukcję możesz sam sobie skompletować, używając znajdującej się tutaj wyszukiwarki? Przy okazji możesz poznać wiele interesujących spraw związanych z praktyczną obsługą tych komponentów.


Otóż to że z szukajki na tym forum i różnych postów za wiele się nie dowiesz, odpowiedzi są zdawkowe, jakby każdy z góry musiał wszystko wiedzieć.


A dla Zwiastuna duże piwko:) tutorial bardzo dobry, wszystko śmiga jak ta lala, trochę trzeba w kodach źródłowych się jeszcze pobawić, dla lepszego widoku ogólnego (chodzi o Docmana), ale po za tym wszystko OK:)


Dziękuję ślicznie.

alex51
30-04-2009, 10:16
... z szukajki na tym forum i różnych postów za wiele się nie dowiesz, odpowiedzi są zdawkowe, jakby każdy z góry musiał wszystko wiedzieć.

Moje gratulacje z okazji tak znakomitego poznania tego tak obszernego Forum w tak krótkim czasie. :cool:
Skoro masz o nim tak "chwalebną" opinię, to po co tu zabierasz głos?
Myślę jednak, że z czasem znajdziesz coś dla siebie, bo praca na joomla ma to do siebie, że im dłużej w niej siedzisz, tym więcej znajdujesz w niej spraw do udoskonalenia lub indywidualnego dostosowania.
Pozdrawiam licząc na zmianę Twojego podejścia do naszej społeczności.