PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja i zmiena czcionki



NoobKillerSM
27-04-2009, 21:35
Witam,
Chce zmienić rodzaj czcionki oraz jej rozmiar, problem leży w tym ze mam zamiar pobrać jakąś z dafont.com, i ja zainstalować by można było jej użyć jednego napisu. Nie wiem jak dostosować ja tylko do jednego napisu. Duzo szukałem i prawde mowiac dowiedziałem sie tyle ze nie edytuje sie tego w kodzie php tylko w css, znalazlem pradniki jak sformatować nią całą stronę. Jednak to nadal nie to co chciałem znaleźć, prosze o pomoc ponieważ widze znajduje sie tu sporo ludzi któży byli by w stanie mi to podpowiedzieć.
Dziekuje za pomoc

ffox
27-04-2009, 21:45
Podstawowa sprawa: To, że Ty widzisz stronę w określony sposób nie znaczy, że zobaczy ją tak potencjalny odbiorca. Żeby zobaczył konkretną czcionkę musi mieć ją zainstalowaną na swoim kompie, bo z tych czcionek korzysta każda przeglądarka. Radzę użyć czcionek podstawowych.

NoobKillerSM
27-04-2009, 21:52
Aha rozumiem już jak to działa. Czy da się w takim razie zamiast tego napisu co chce wy edytować wkleić obrazek na którym będzie ten napis tylko moja czcionka? pytam bo jest to top strony wiec prawdę mówiąc nie wiem czy będzie przy tym dużo zabawy żeby to skalibrować. Albo ewentualnie czy da się z kody usunąć wyświetlanie napisu i zastosować również obrazek ale z przezroczystym tłem co chyba by ułatwiło kalibracje.

PS. Ale jeśli tak jest to jakim cudem widzę przykłady na dafont czy innych stronach gdzie są zastosowane zupełnie inne czcionki.

stasio
27-04-2009, 22:20
weźcie mi go bo wkleję obrazek z Jezusem....

wigi
27-04-2009, 22:49
weźcie mi go bo wkleję obrazek z Jezusem....

... na krzyżu? ;)

NoobKillerSM
27-04-2009, 22:55
Czy moglibyście przestać offtopować? Dla was to pewnie nic ważnego a mi na tym zależy

ppilus
27-04-2009, 23:53
To zacznij szukać zamiast czekać na gotowe.
Poczytaj: http://www.kurshtml.boo.pl/css/rodzaj,czcionki.html