PDA

Zobacz pełną wersję : Baza MySQL i tabele



shrek76
28-04-2009, 17:14
Witam serdecznie.
Moja kumpela zainstalowała sobie Joomle na serwerze i w bazie danych mam tabele z prefiksem jos_ . Utworzyły się również inne tabele, które maja przedrostek bak_.
Co to są za tabele i czy można je usunąć, ponieważ chcę przenieść tabele do innej bazy i nie wiem, czy trzeba z tymi tabelami, czy można bez nich.
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

zwiastun
28-04-2009, 17:35
bak? Na benzynę? Czy może skrót o backup? Jak sądzisz, pomijając, że rzecz jest objaśniona bodaj w instalatorze!

shrek76
28-04-2009, 17:52
Bym wiedział, od czego skrót, to bym się nie pytał. Napisałem, że mam tabele z prefiksem bak_ i nie mam pojęcia, czy to skrót od backup czy baku na paliwo czy od srocza. Napisałem również, że kumpela instalowała, więc instalatora nie widziałem na oczy. Pytałem się również, czy można to wywalić, bo chcę przenieść na inna bazę, ponieważ ona zainstalowała na mojej bazie, gdzie mam stronę. Więc jeżeli będziesz taki miły, to po prostu odpisz na moje pytania, bo filozofów mamy w Polsce od groma, jeżeli nie, to może zostaw i odpisze ktoś inny.
Pozdrawiam

zwiastun
28-04-2009, 18:10
No to nie filozofuj tylko wyciągnij proste wnioski z tego, co Ci napisałem. Bo pyskaczy Ci u nas pełno, tylko takich, którzy pomyśleć trochę zanim coś napiszą niedostatek.
Pomijam, że gdybyś wysilił co nieco swoje szare komórki, to w 2 minuty sprawdziłbyś, że są to kopie poprzednich tabel.

shrek76
28-04-2009, 18:19
Nie pyskuje bo jestem na to za stary;), tylko się grzecznie pytam. napisałeś, że poprzednich tabel, wcześniej nie miałem Joomli i praktycznie w ogóle nie mam z nią do czynienia. Więc ponawiam pytanie, bo jeszcze nie odpowiedziałeś, można to wywalić i przenieść do innej bazy tylko tabele jos_, czy muszę z tym?

kondorek
28-04-2009, 18:19
Pytałem się również, czy można to wywalić,

a broń Cie boże:D

slado
10-10-2009, 21:41
a broń Cie boże:D
Wątek nie tak stary, by go nie odświerzyć.
Możesz rozwinąć tę uwagę o broni? Tak się stało, że tabele bak_mnie również intrygują. Z góry dzięki za konstruktywne odpowiedzi.

zwiastun
11-10-2009, 01:20
@Slado, czy naprawdę tak trudno zrozumieć! Odświeżasz kolejny wątek, w którym nie ma nic do objaśniania. Czego nie rozumiesz?
jeśli w bazie masz tabele z jakims przedrostkiem i w nowej instalacji Joomla chcesz zastosować ten sam przedrostek do musisz zdecydować, czy stare tabele chcesz usunąc czy zarchiwizować. I to wszystko. Jeśli decydujesz, że zarchiwizować, to pewne po to, żeby je do czegoś wykorzystać (np. do odzyskania danych). Co tu jest niejasnego?