PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wejściem do admina



marini1980
28-04-2009, 18:32
Witam serdecznie. Jestem nowy na forum choć joomlą zajmuję się kilka miesięcy i czytam nonstop wasze forum. Proszę o pomoc, ponieważ dopiero co odpaliliśmy portal a tu taka wpadka. Jest to portal na joomli 1.0 i w administratorze wcisnąłem w konfiguracji coś o kodowaniu (przez przypadek) i niestety wszystko się posypało przy każdej przeglądarce wyskakuje mi komunikat "Błąd kodowania zawartości. Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji. I od tamtego momentu nie mogę za żadne skarby dostać się na portal ani do admina. Proszę was o pomoc....!!!

trzepiz
28-04-2009, 18:53
a backupów plików nie ma ?. Sprawdź plik configuration.php ( czy może ostatnio coś w nim zmieniałeś - edytowałeś )

Być może włączyłeś cache dla witryny, sprawdź wpis w configuration.php :

$mosConfig_caching = '0'; -- masz zero czy "1" ?


Nie wiem czy ci pomogę - narazie strzelam w ciemno, ale im więcej się dowiemy, tym szybciej rozwiążesz swój problem ..

marini1980
28-04-2009, 18:57
Dzięki za szybką odpowiedź jest zawsze jakaś nadzieja.... Nie zmieniałem nic w php, tylko w panelu admina zaznaczyłem opcję coś tam z kodowaniem i wywaliło mi po zastosowaniu odrazu ten błąd
w configuration.php mam $mosConfig_caching = '0'

trzepiz
28-04-2009, 18:59
to na myśl przychodzi jeszcze kompresja .. może włączyłeś ..

$mosConfig_gzip = '0'; ??? czy "1" ..

i wyczyść cache przeglądarki - sprawdz też na innych ( FF, IE, Opera )

marini1980
28-04-2009, 19:04
Jednak co profesjonalista to.....działa kodowanie gzip było na 1. Działa Huraa dzięki serdecznie i zapraszam do lektury bardzo ciekawe artykuły.... www.pozytywnewibracje.com.pl
Pozdrawiam i życzę miłego dnia i jeszcze raz thanks a wiesz może jak zlikwidować te podkreślenia i kolory linków. Tylko w IE wyswietla mi poprawnie bez podkreśleń i czystym zielonym kolorem a w mozilli już podkreśla linki i koloruje przy kliknięciu

ppilus
28-04-2009, 22:26
Wystarczyło komunikat, który dostałeś wpisać w forumową wyszukiwarkę :)

marini1980
29-04-2009, 07:02
To wpisz w wyszukiwarke i wyskoczy tylko jeden post który nic nie wyjaśnia. Umie korzystać z forum i zawsze najpierw używam szukajki....!!!
Pzodrawiam

ppilus
29-04-2009, 12:29
Wpisałem w szukajce "błąd kodowania" i się nie zawiodłem :)
http://forum.joomla.pl/search.php?searchid=797295

ziamalek
05-05-2009, 12:13
Witam jestem nowy na forum, i mam taki problem po zainstalowaniu (poprawnym), nie moge wejsc do panelu administratora wpisuje login taki jak mi podano przy instalacii i haslo ktore sam se ustanowilem, po czym wyskakuje mi 3-linijki jakiegos kodu i wraca zpowrotem do panelu administratora i tak w kolko, a na strone wchodze bezproblemowo co to moze byc pomuzcie???

Maciek321
06-05-2009, 02:07
Ja u siebie w pliku php.ini (slackware 12.0) zmieniłem dwie linie: Było tak:
zlib.output_compression = Off
;zlib.output_compression_level = -1 A zmieniłem na:
zlib.output_compression = On
zlib.output_compression_level = -1 I też wszystko działa.

ppilus
06-05-2009, 08:47
Witam jestem nowy na forum, i mam taki problem po zainstalowaniu (poprawnym), nie moge wejsc do panelu administratora wpisuje login taki jak mi podano przy instalacii i haslo ktore sam se ustanowilem, po czym wyskakuje mi 3-linijki jakiegos kodu i wraca zpowrotem do panelu administratora i tak w kolko, a na strone wchodze bezproblemowo co to moze byc pomuzcie???Czyli jaki ? Jeżeli logujesz się po raz pierwszy i nie zmieniłeś nazwy administratora to loginem jest admin
http://www.demo.joomla.pl/content/view/46/2/
Nie napisałeś jaką ver. instalowałeś więc powtórzę po raz kolejny, że instalować należy najnowszą (na dziś 1.5.10 - chyba, że masz solidne uzasadnienie by korzystać z ver. 1.0.15)

ziamalek
06-05-2009, 08:55
Wlasnie ta instalowalem 1.0.15 i nie zmienialem nazwy admina poza hasle ktore zmienilem

trzepiz
06-05-2009, 09:54
wyskakuje mi 3-linijki jakiegos kodu i wraca zpowrotem do panelu administratora i tak w kolko,


to może podaj te 3 linijki "jakiegos kodu"


albo najlepiej jeśli to możliwe przejdź na wersję 1.5.10 .. - będzie lepiej dla ciebie