PDA

Zobacz pełną wersję : Pusta strona



kaktus12345
28-04-2009, 20:55
Prowadzę stronę opartą na joomla 1.5.7. Wczoraj wieczorem logowałem się do bazy danych ale ta wizyta skończyła się po tym jak zawiesił mi się komputer. Dziś rano okazało się że strona w ogóle nie działa - pusta, biała strona (zero nawet kodu html - nic) nie wiem co się mogło stać? Żadne podstrony nie działają oprócz panelu administratora w którym wszystko jest ok. Artykułe też są ok.
Co się mogło popsuć w bazie danych? Która tabela według Was nie działa?
Proszę o pomoc.

stasio
28-04-2009, 21:26
ale ja patrze i widzę ze działa strona bez problemu www.wp.pl sam zobacz

kaktus12345
28-04-2009, 21:30
Ale jakie wp.pl ? Ja nic nie pisałem o tej stronie - ja mówię o mojej własnej stronie. Na razie rozpatrujemy ogólny przypadek.
Ludzie pomocy!
Co odpowiada w joomla za wyświetlanie strony?
Burza mózgów :) wszystkie pomysły są dobre - piszcie.

stasio
28-04-2009, 21:38
no a moja stara nie jest wróżką żeby z fusów podać mi adres twojej strony... juz nawet zrobiłem jak James Bond i porysowałem ekran ołówkiem żeby zobaczyć czy przypadkiem się nie od kalkowało coś z poprzedniej kartki ale nie....
wiec jak potrzebujesz pomocy poda adres żeby chociaż wejść zobaczyć moze sprawdzić co sie dzieje...

Przytoczył bym rozmowe klienta z hydraulikiem w sprawie zapchania kibla ale ostatnio usuneli mi tą wypowiedź... nie wiem moze za słowo ******************** :\

kaktus12345
28-04-2009, 21:42
Nie wiedziałem że chcesz oglądać pustą stronę - ale jeżeli dzięki temu możesz mi pomóc to proszę oto był tu link,
ale po tym co przeczytałem w poniższym poście Stasia skasowałem go..
Ta strona jest zupełnie pusta, ale nie wiem dlaczego

stasio
28-04-2009, 22:11
podejrzewam ze masz coś ściupane w templaku spróbuj załączyć innego templaka i zobacz czy dział jak nie przeinstaluj joomle i zmień hasło do PA jest zbyt proste...

kaktus12345
28-04-2009, 22:15
skąd wiesz że mam proste hasło?
to nie jest wina szablonu

stasio
28-04-2009, 22:17
no bo wszedłem na PA bez problemu... poza tym masz włączony jakiś fajny tryb pokazujący jakie zapytania sa do bazy :)

papugam
28-04-2009, 22:22
I kłaniają się prawa Murphiego. Rób backup. Pewnie nic nie pomogę ale na przyszłość warto pamiętać. Sam to ostanio przechodziłem stronka ma już 200 MG i boom nie ma na szczęście chwilowy problem z serwerem nie po mojej stronie ale odrazu joompack-a wlączylem i zrobiłem kopię bo chwile nie było nic robione ;)

kaktus12345
28-04-2009, 22:28
niby znalazłem backup samej całej bazy danych robiony przez phpMyAdmin, ale robiony bardzo dawno. I teraz jak zaimportuję tą kopię to mi się wszystko to co było ostatnio dodane skasuje. Dobrze myślę ?
A może wystarczy tylko jedną tabelę podmienić? Tylko która tabela w bazie danych odpowiada za wyświetlanie strony (tak w ogóle)?

stasio
28-04-2009, 22:31
no i sprawdzają się prawa odnajdowania haseł w treści wypowiedzi :)
no i hasło do bazy danych tez nie masz za trudne do złamania 30sek z palcem w porcie USB

papugam
28-04-2009, 22:34
hmmm no właśnie nie wiem możesz zrobić próbę lokalnie. Zainstaluj joompacka (jeśli chodzi Ci PA) zrób backup zainstaluj lokalnie wgraj backup bazy ten co masz i popatrz co stracisz albo eksperymentuj. A może Usługodawca hostingu ma świężą kopię baz czasami robią. Napisz może dadzą odpowiedz.

kaktus12345
28-04-2009, 22:38
Stasio widzę, że się świetnie bawi - cieszę się, ale nie po to Ci zaufałem, żebyś wyśmiewał mnie, prawda ? Już nie wnikam w szczegóły czy Ci się udało złamać jakieś hasło czy nie - zachowaj to dla siebie o ile coś wiesz.
Ja tylko oczekiwałem jakiejś pomocy. Czy to źle ?

Dzięki papugam za zainteresowanie i pomoc. Masz rację zadzwonię do usługodawcy. I poeksperymentuję.

Ale jeżeli ktoś już się spotkał z taką albo podobną awarią bazy danych to proszę o pomoc i wszelkie rady.

stasio
28-04-2009, 22:41
ja miałem cos takiego okazało sie ze templak źle pracował... pzoa tym nie naśmiewam się tylko mówię ze hasła muszą być trudniejsze... a linka chciałem zeby zobaczyc czy jest co kolwiek czy raczej kompletny brak...

kaktus12345
28-04-2009, 22:43
tylko zauważ że ja nie grzebałem wczorajszego wieczora przy templakach i dlatego mnie to dziwi, ale zastosuję się do Twojej rady i sprawdzę jeszcze raz czy to nie jest ich wina.
ale jak widziałeś - kompletny brak. to znaczy nie ma nic, a kiedyś tyle było treści na tej stronie:)

seba.adm
28-04-2009, 22:59
Jak już uporasz się z problemem, poczytaj na temat >>Bezpieczeństwa<< (http://wiki.joomla.pl/Kategoria:Bezpiecze%C5%84stwo)
Prawidłowe zabezpieczenie oraz regularne kopie pozwalają oszczędzić wielu nerwowych i stresujących sytuacji, które mogą być skutkiem zapominania o pewnych czynnościach związanych z Administracją witryny.
Pozdrawiam :)

kaktus12345
28-04-2009, 23:02
Dziękuję za informacje. Na pewno poczytam.
oby tylko mi się udało ten problem rozwiązać.

admipolak
08-02-2013, 12:57
Czy ktoś mi pomoże i zajrzy? nie mam pojęcia jak mam to zrobić. mam pusty artykuł na zapleczu... a tos torna główna... ratunku