PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zrobić?



piotreczek100
29-04-2009, 00:25
Witam wszystkich bardzo serdecznie
Mam pewien pomysł ale nie wiem jak go zrealizować:) Mianowicie chciałbym na swojej stronie zrobić konkurs na najciekawszy artykuł w ciagu miesiąca i z dość atrakcyjną nagrodą. Chciałbym aby użytkownicy oceniali dany artykuł, ale boję się że będą przekręty z czyszczeniem ciasteczek, (może nr IP jeden głos dziennie na jeden artykuł, ale jak to zrobić) poza tym jak zrobić żeby łatwo podejrzeć który artykuł jest najwyżej oceniany np w miesiącu lipcu? Trudno będzie sprawdzić jeśli będzie tych artykułów z kilku miesięcy więc przed wdrożeniem planu chciałbym prosić Was o radę.
Jakiś komponent, plugin czy jeszcze jakieś inne czary mary?
Pozdrawiam wszystkich bardzo grzecznie, serdecznie itd itp i proszę o porady

hesar
29-04-2009, 12:10
nikt nie wymyslil jeszcze dobrego zabezpieczenia przeciw nieuczciwym glosujacym co ostatnio odczul Times ktorego system glosowania zostal oszukany przez spolecznosc 4chan

konkludujac mozesz probowac sie zabezpieczyc ale nie masz zadnej gwarancji ze wygrywajacy nie zostal wsparty przez nieuczciwe praktyki

jesli idzie o jakis komponent to na pewno jakis na extensions.joomla.org znajdziesz

big_krzysiek
29-04-2009, 18:16
zrob glosowanie tylko dla zalogowanych...z dlugim czasem pomiedzy oddaniem glosow..
bedzie to jakis utrudnienie...

inaczej nie masz zadnej wiarygodnosci ankiet internetowych... jak zrobisz blokade na ip, to beda glosowac ci przez proxy..itd

Jola
29-04-2009, 19:58
Zalogowani plus zapisywanie kto na co głosował. I z głowy.

hesar
30-04-2009, 09:16
heh jolass ale co z glowy?
jesli bede chcial (czyt. bedzie mi zalezalo) to zaloze sobie ochnascie kont pocztowych i z tych ochnastu sie zarejestruje na stronie po czym ochniascie razy zaglosuje - oszustwo czy nie oszustwo?

Jola
30-04-2009, 20:05
"z głowy" - w znaczeniu jeden użytkownik (zalogowany) jeden głos. Oszust, nawet jeśli zażądamy odcisku palca albo próbki DNA, zawsze znajdzie sposób żeby każde zabezpieczenie obejść. Im większa nagroda - tym większa determinacja :).

piotreczek100
01-05-2009, 02:24
np w czasie trwania konkursu każdy użytkownik oddający głos ma szansę na nagrodę :) przemyślmy to jeszcze raz:) Gdyby np chcieć zrobić konkurs za najciekawszy artykuł w ciągu miesiąca i za niego główna nagroda byłaby wysokości 500zł a do tego nagroda dla użytkowników biorących udział w głosowaniu np 100zł to chyba więszkośc podałaby prawdziwe dane przy rejestracji:) bo gdy wygra jakiś fałszerzyk to nie dostanie złotówki:) Poleci ktoś jakiś komponent, plugin lub coś co można fajnie wykorzystać do tego pomysłu? Chodzi mi o oceny z możliwością sprawdzania który art był najwyżej oceniany w danym miesiącu

piotreczek100
16-05-2009, 03:22
zrob glosowanie tylko dla zalogowanych...z dlugim czasem pomiedzy oddaniem glosow..


Podpowiedz mi proszę koloego gdzie ustawia się te parametry bo za Chiny ludowe nie mogę tego znaleźć

piotreczek100
25-05-2009, 02:09
Serdecznie Was proszę o pomoc jak zrobić te ustawienia IP żeby z jednogo nr można było oddawać głos raz na 24 godziny. Sprawa bardzo pilna. Ja nie proszę ja błagam o pomoc

Jola
25-05-2009, 02:48
Standardowe ocenianie wbudowane w J 1.5 polega na pozwoleniu oddania jednego głosu na jeden artykuł z jednego nr IP - dopóki ktoś z innego IP nie zagłosuje na ten artykuł. Bo w bazie zapisywany jest ostatnie IP głosującego. To wynika z mojej analizy kodu.
Wg mnie trzeba zapisywać autorów wszystkich głosów - najlepiej id użytkownika. Nie znam gotowego rozwiązania. Dla chcącego - nic trudnego!
Pozdrawiam

piotreczek100
25-05-2009, 03:58
Wg mnie trzeba zapisywać autorów wszystkich głosów - najlepiej id użytkownika. Nie znam gotowego rozwiązania. Dla chcącego - nic trudnego!
Pozdrawiam
Czy znajdzie się ktoś kto zechce mi pomóc z tym tematem?

Jola
25-05-2009, 16:04
"Dla chcącego - nic trudnego!"
Chcącym jesteś Ty - tak mi się wydaje.
Jeśli ma ktoś inny "zachcieć" powinieneś umieścić ten temat w dziale: Zlecę, wykonam, kupię , sprzedam...

piotreczek100
25-05-2009, 17:39
Nawaliło Ci funkcji bo co masz moderatora? Od czego jest forum? Czy przypadkiem nie od tego by oczekiwać czyjejś pomocy? Skąd masz miano moderatora skoro nawet nie wiesz po co jest to konkretne forum? Sama pewnie nie raz zadawałaś pytanie a dlaczego nei w dziale zlece?

Jola
25-05-2009, 18:24
Znam takich, którzy najpierw mówią, potem myślą. Ty należysz do tych co również piszą...Przeczytaj cały ten wątek i to, co napisałeś i pomyśl......

piotreczek100
25-05-2009, 19:15
Standardowe ocenianie wbudowane w J 1.5 polega na pozwoleniu oddania jednego głosu na jeden artykuł z jednego nr IP - dopóki ktoś z innego IP nie zagłosuje na ten artykuł. Bo w bazie zapisywany jest ostatnie IP głosującego. To wynika z mojej analizy kodu.
Wg mnie trzeba zapisywać autorów wszystkich głosów - najlepiej id użytkownika. Nie znam gotowego rozwiązania. Dla chcącego - nic trudnego!
Pozdrawiam
Czy nie uważasz że skoro zapisywany jest ostatni nr IP to tak samo będzie z nr ID ? i Jeśli na konkretny art odda ktoś głos z innego ID to ten poprzedni znowu będzie mógł głosować?
Ta funkcja moderatora nie obliguje Cię do kierowania kogoś na zlecę, wykonam kupię, a przeciwnie do pokazywania innym użytkownikom czego można oczekiwać w tym forum (POMOCY) NIe sztuką jest powiedzieć komuś idź sobie gdzieś indziej - sztuką jest pomóc komuś bezinteresownie. NIe pytam o proste rzeczy o których wystarczy poczytać na joomla.pl tylko o coś z czym nie jeden użytkownik pewnie by sobie nie poradził

zwiastun
25-05-2009, 20:01
Natomiast Ciebie rola użytkownika nie upoważnia do pyskowania na kogokolwiek. 3 dni na lekcje dobrego zachowania!

piotreczek100
20-07-2009, 13:19
Czy jest ktoś, kto pomoże mi z przebudową pluginu np ajax vote? Potrzebuję zmienić w dodatku opcję by w tabeli nie zapisywało ostatniego IP ale ID usera. Jak to wyciągnąć z bazy danych?
dodatek ajax vote korzysta z dwóch tabeli w jednej zapisywane są oceny i średnia w drugiej ID artykułu i IP z którego był oddawany głos. Tak jak wspomniałem powyżej potrzebuję pomocy by zmienić IP na ID usera.
Jest to jedyne w miare rozsądne zabezpieczenie przed nieuczciwymi głosującymi. Oczywiście dodatkowo musi być przeprowadzona weryfikacja uzytkowników oraz zakładanie nowych kont musi odbywać się po weryfikacji.
Pozdrawiam

zwiastun
20-07-2009, 13:35
A jakiej pomocy oczekujesz? @Jolaass pokazała Ci kierunek, za co nie dość że ją publicznie usiłowałeś obrazić, to nie raczyłeś - również publicznie - przeprosić. Nie wydaje Ci się, że nie tylko by wypadało, ale i należało?

Daj do działu zleceń - ktoś ostatnio pisał, że brutto za godzinę pracy programisty wykłada się u nas około 140 zł. Może trafisz na takiego, co zdoła wykonać tę modyfikację za 2-3 godziny i nie zechce więcej. I módl się, żeby nie doczytał, coś tu pisał, bo wtedy stawka może podskoczyć razy kilka!

piotreczek100
20-07-2009, 13:47
To czy usiłowałem obrazić Jolas to Twoja opinia, ja napisałem swoje odczucia Nie uważam że ją obraziłem i nie uważam bym miał ją za co przepraszać. Jeśli jednak Ty uważasz że Joolas zasługuje na przeprosiny to bardzo Ją przepraszam. Nie miałem zamiaru Jej urazić a jedynie pokazać co czują osoby które szukają pomocy na forum. Nie prosiłem o rzeczy banalne ale o pomoc kogoś kto orientuje się w temacie. Szczerze mi powiedz, gdybyś szukał informacji np z dziedziny chemii na jakimś forum, a ktoś by Ci powiedział idź i znajdź sobie korepetytora to jakbyś się poczuł? Bo ja poczułem się jak jakiś dureń który pewnie pomylił fora. Jesteś założycielem tego forum więc Ty najlepiej wiesz w jakim celu ono powstało. Po to by odsyłac ludzi do działu zlecę ? czy po to by każdy w miarę możliwości wzajemnie sobie pomagał? Bo po co w sumie są inne kategorie poza zlecę?
Pozdrawiam

zwiastun
20-07-2009, 14:02
Chyba niezbyt rozumiesz, co to jest pomoc i jakiej pomocy możesz się spodziewać na tego typu forum. Dostałeś konkretną rzeczową poradę.