PDA

Zobacz pełną wersję : SecurityImages 5.1.1 - problem



kizug
29-04-2009, 02:02
Joomla 1.5.10
Zainstalowane SecurityImages 5.1.1
Wgrane na serwer patche :
component włączony dla rejestracji:
w zakładce "SYSTEM" : Use SecurityImages against spammers - włączone na TAK


Otoz przy rejestracji, logowaniu, wogole nie pojawiaja mi sie obrazki do przepisania, prosze o podpowiedz, pomoc.

Jola
29-04-2009, 04:26
Witam,
jeśli dobrze pamiętam - instalacja, wgrane patche, zaglądamy do Konfiguracja globalna->system : Use SecurityImages against spammers - włączone na Tak - rewelacja, ustawione jak każą. Ale nie zadziała dopóki nie zapiszemy tej konfiguracji globalnej - taki myk.
Pozdrawiam

kizug
29-04-2009, 14:50
Witam , zrobilem tak jolaass wspomniala, niestety nie przynioslo to efektow, konfiguracja globalna, Use SecurityImages against spammers - włączone na Tak, zapisalem, ale niestety to samo, prosze o pomoc..

nikszal
29-04-2009, 15:34
Sprawdź, czy Switch component OFF globally masz ustawiony na NIE. Jeśli ustawiony jest na Tak, to masz wyłączone SI.

kizug
29-04-2009, 16:08
Switch component OFF globally , ustawione na "NIE" dla pewnosci, zapisalem jeszcze konfiguracje i niestety nic . ten sam problem,

kizug
29-04-2009, 16:09
dodam tylko ze modul z logowania, rejestracji mam z CB (Community Builder)

zwiastun
29-04-2009, 16:24
To co ma być chronione?
Żeby chronić te elementy, trzeba je okodować

nikszal
29-04-2009, 16:56
dodam tylko ze modul z logowania, rejestracji mam z CB (Community Builder)

Skoro tak, to szukaj dodatku antyspamowego współpracującego z CB.

kizug
29-04-2009, 18:07
szukam dodatku, gdyby jednak ktos znalazl przede mna, prosilbym o link, ja rowniez podam, gdy znajde, jednak ..
problem ze spamem mam z AdsManager, problem jest taki, ze masowo dostaje wiadomosci o nowym ogloszeniu, ktorego tak naprawde nie ma, takich wiadomosci mam lekko 50 dziennie. prosze o pomoc.

trzepiz
29-04-2009, 18:29
@kizug, do CB można użyć tego

może pomoże ..

http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/community-builder-extensions/community-builder-management/1802/details

nikszal
29-04-2009, 18:41
szukam dodatku, gdyby jednak ktos znalazl przede mna, prosilbym o link, ja rowniez podam, gdy znajde, jednak ..
problem ze spamem mam z AdsManager, problem jest taki, ze masowo dostaje wiadomosci o nowym ogloszeniu, ktorego tak naprawde nie ma, takich wiadomosci mam lekko 50 dziennie. prosze o pomoc.

Standardowy moduł logowania współpracuje z Sucurityimages i w pełni zabezpiecza przed spamem również AdsManager. Włącz opcję logowania przed dodaniem ogłoszenia, a sam moduł standardowego logowania włącz dla menu Ogłoszenia. W konfiguracji Joomla włącz również automatyczną aktywację kont dla nowych użytkowników. Nie jest to wygodny sposób zakładania konta, ale zabezpiecza przed spamującymi robotami.

kizug
29-04-2009, 19:36
swietnie, dziala, dziekuje, dziekuje!!! mecze sie z tym od kilku tygodniu!!!! mam jeszcze pytanko, mianowicie dotyczace "a sam moduł standardowego logowania włącz dla menu Ogłoszenia" jak wlaczyc modul standardowego logowania, bo narazie mi sie wlacza z CB:) pozdrawiam

nikszal
29-04-2009, 19:44
Masz teraz dwa moduły logowania: standardowy i dla CB. Wejdź w Moduły, wybierz logowanie standardowe (Joomla) i ustaw dla niego pozycję menu, dla której ma on być widoczny. Nie zapomnij go włączyć.

kizug
03-05-2009, 20:03
Witam ponownie, tak sie zastanawiam, zrobilem wszystko wedlug w/w wskazowek, a mimo to, przez jeden dzien mialem spokoj, i teraz znow spam mnie atakuje...

zwiastun
03-05-2009, 20:44
Wyczyść bazę danych ze spamerskich kont

kizug
08-05-2009, 19:51
witam tak sie zastanawiam, usunalem wszystkie konta spamerskie, i coz? niestety wciaz mnie atakuje... 69 meili dzis..:(

nikszal
08-05-2009, 22:38
Daj link do strony na PW.

kizug
15-05-2009, 22:22
Usunalem baze z kont spamerskich, przy pomocy kolegi "nikszal" probowalismy rozwiazac ten problem, ale niestety wciaz dostaje spamerskie meile. Postanowilem zainstalowac, CB Capatcha, wszystko fajnie, zarejestrowalem ten plugin, ale niestety przy rejestracji pojawia sie pole "przepisz tekst z obrazka" ale samego obrazka juz nie widac, prosze o pomoc.