PDA

Zobacz pełną wersję : formaty daty dd/mm/yyyy a dd-mm-yyyy



yakoo
29-04-2009, 02:56
Czy można prosić o krótki kurs wyjaśniający, w jaki sposób w różnych komponentach joomli ustawiany jest format wyświetlania daty? Rzecz w tym, że w rozmaitych komponentach wpisuje się datę (nie wiem, np. urodzin) zwyczajnie, trochę bezmyślnie np. 01-01-2009, natomiast później na stronie zwracane jest to w formacie przestawionym (np. 2009-01-01) lub ze zmienionym separatorem (np. 01/01/2009). Pytanie czego ogólnie należy szukać w takich komponentach i co starać się zmienić?

Kwestia ta zainteresowała mnie już przy kliku komponentach, ostatnio przy joomleague. W jednym z plików jest następująca instrukcja wyświetlania daty urodzin:
<?php printf("%s", mbiFormatDate($row->birthday,_JL_PLAYERS_BIRTHDATE_DATE)); ?>...no i właśnie. W zapleczu wpisywałem daty jako yyyy-mm-dd, na stronie są wyświetlane jako dd/mm/yyyy, czyli dokładnie na odwrót i z innym separatorem. Można prosić o pomoc?

Rzecz ma miejsce oczywiście w j!1.5...

hesar
29-04-2009, 12:05
najczesciej jest to zelezne od parametru funkcji date()
http://pl.php.net/manual/pl/function.date.php

akurat w tym przypadku kawalka kodu pewnikiem formatowaniem zajmuje sie funkcja mbiFormatDate() ktora zwraca jak widac stringa wypluwanego funkcja printf
znajdz funkcje wymieniona powyzej i znajdz w niej funckje date a pozniej pobaw sie jej parametrami