PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie Joomla na server2go



Anna1
29-04-2009, 14:55
Jestem początkująca. Strone w Joomla tworze na potrzeby pracy dyplomowej, dlatego też potrzebuje ją w wersji prznośnej. Po przeczytaniu informacji o możliwościach zaczęłam korzystać z Server2go z instalacją Joomla. Było dobrze jak pracowałam lokalnie i przenosiłam na docelowy serwer. Niestety posypało mi się wszystko jak z docelowego serwera chciałam aktualizować roboczą, lokalną wersje. Spakowałam strone komponentem do pakowania, wgrałam na Server2go no i nie moge połączyć się z bazą danych. Przeglądając fora doczytałam, że mogę to zmienić gdzieś w ustawieniach serwera lokalnego, no i próbowałam. Nic nie wyszło.
Nie rozumię, dlaczego nie czyta bazy danych. Eksportowałam baze danych z serwera lokalnego na serwer docelowy i wszystko chodzi, a odwrotnie nie.

ppilus
29-04-2009, 20:39
(...) Spakowałam strone komponentem do pakowania, wgrałam na Server2go no i nie moge połączyć się z bazą danych. (...)Jaki to był komponent do pakowania ?



Przeglądając fora doczytałam, że mogę to zmienić gdzieś w ustawieniach serwera lokalnego, no i próbowałam. Nic nie wyszło. Czy na pewno chodziło o ustawienia serwera ? Może o plik configuration.php gdzie są zapisane dane do połączenia z bazą danych.

Rozumiem, że wybrane fragmenty pracy będzie można potem poczytać na http://wiki.joomla.pl :)

big_krzysiek
29-04-2009, 20:47
dolaczam sie do tematu...:-)
zaczalem testowac ten serwer, ale z braku czasu poddalem sie...
post na forum (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=27691) tez niewiele pomogl...

ppilus
29-04-2009, 20:58
Przyznaję, że póki co nie korzystałem z Server2go.
Ale czego się nie robi dla mas :) tym bardziej, że ciekawość bierze górę. Właśnie pobieram i o sukcesach będę informował (jeżeli będą takowe :) ).

Anna1
30-04-2009, 08:24
Dzięki za zainteresowanie.
To czym pakowałam to nie jest najistotniejsze, ale był to JoomlaPack. To samo dzieje się jak normalnie (z panelu admina) eksportuje baze danych z serwera docelowego na lokalny i importuje ją lokalnie (nie ma tego problemu jeśli jest odwrotnie, przynajmniej nie było) też nie ma połączenia, pojawia sie coś takiego:
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Jedni każą zmieniać w plikach sewera inni w pliku configuration, tylko co. Nie znam się na tym, dopiero rozgryzam całość i informacja, żeby zmienić coś w jakiejś linijce nic mi nie mówi. Oczywiście chciałabym również dowiedzieć się dlaczego mam zmienić daną liniejkę a nie inną (lubie wiedzieć). Niestety informacje na forach są dla ludzi znających php (jeśli faktycznie dotyczy to php) w stopniu biegłym, ja na razie rozgryzam tylko to co dotyczy układu szablonu.
Jeśli istenieje możliwość w inny sposób zapisania strony na CD będe wdzieczna za info. Poprostu musze dołączyć CD ze stroną do pracy pisemnej. A rozgryzanie problemu zajme się po obranie. Oczywiście wolałabym wiedzieć już teraz. Pozdrawiam

ppilus
30-04-2009, 08:41
Tutaj masz ładnie opisany plik konfiguracyjny Joomla! dla ver. 1.0 http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/419/51/
Jednak nie będzie chyba problemem "przetłumaczenie" zawartości na 1.5

Anna1
30-04-2009, 11:50
Dzięki serdeczne.
Teraz sobie przeanalizuje kod i spróbuje cos z tym zrobić. Może się uda. O wynikach powiadomie.
Pozdrawiam

Anna1
14-08-2009, 13:45
Nie udało mi się rozwiązać problemu. Porzuciłam Server2go na rzecz mov'AMP. Co prawda znów traci połączenie z bazą danych jak uruchamiam go z Pendriva na innym kompie, ale przynajmniej łatwiej dostać się do phpmyadmin. Rozwiązanie pracuj na laptopie i noś go ze sobą. Unikniesz wstydu u klienta jak ci nie ruszy z pendriva.

trzepiz
14-08-2009, 14:04
Anna1 - nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem z pendrive ...

ważne żeby na "innym kompie" dodać do zapory systemowej wyjątki dotyczące mysqld i apache ..