PDA

Zobacz pełną wersję : Zarządzanie kantorem wymiany walut



Mavfly
01-05-2009, 09:52
Witam!
Jestem początkujacy i przepraszam z góry jeżeli umieściłem pytanie w złym miejscu ;P

Potrzebuję jakiejś wtyczki do joomla która zarzadzałaby kantorem walut. Tzn, sam edytowałbym jakie są kursy walut.

Nie chodzi mi o wtyczkę która pokazuje kursy NBP tylko które sam mogę edytować.
Czy ktoś słyszal o czymś takim?

stasio
01-05-2009, 09:55
np wraper + własny kod HTML...

Mavfly
01-05-2009, 09:58
Tzn. Na mojej stronie głównej chciałbym umieszczać kursy walut. A w panelu administracyjnym mógłbym zarządzać i codziennie aktualizować kursy według cennika mojego kantoru

stasio
01-05-2009, 11:37
no to właśnie mówię

Mavfly
01-05-2009, 11:56
A co miałeś na myśli własny kod?

stasio
01-05-2009, 12:48
np.

<table width="200" border="0" cellspacing="5" cellpadding="0">
<tr>
<td>Waluta</td>
<td>Kurs</td>
</tr>
<tr>
<td>Dolar</td>
<td>3zł</td>
</tr>
<tr>
<td>Euro</td>
<td>12zł</td>
</tr>
<tr>
<td>Garść rumuńskich 30 </td>
<td>.030zł</td>
</tr>
</table>

Mavfly
01-05-2009, 13:03
No tak ale ja potrzebuję systemu który będzie zarzadzał tymi kursami walut. tak zebym w panelu administratorskim miał taki system połączony z baza danych "waluty" w której to będę przechowywał wartości. I zebym mógł dynamicznie je zmieniać. Potzrebuję jakiegoś skryptu w PHP który będzi emodułem do joomli...

stasio
01-05-2009, 13:27
aaa... no to chyba ze tak... ale to co ci pokazałem jest łatwiejsze tworzysz moduł kodu w PA wpisujesz co chcesz i to wszystko, nie trzeba bazy ani php a możesz sobie edytowac sam w PA

Mavfly
01-05-2009, 14:30
No tak ale jak zedytuje jakies wartosc w PA to musza one sie gdzies zapisac zeby pozniej mogly byc normalnie wyswietlane na glownej stronie... Chodzi o strone kantoru wymiany walut.

stasio
01-05-2009, 14:34
no zapiszą sie w module wrapera i wyświetlą się na stronie głównej w ustalonym miejscu

Mavfly
02-05-2009, 09:31
Tak to prawda. Ale potrzebuję zrobić taki system którym będzie można zarządzać bez znajomości HTMLa.

Tak żeby osobą która będzie tym zarządzać mogła sobie swobodnie zmieniać kursy walut.

Mogę napisać taki skrypt w którym to będzie się wypełniać pola formularza i będą one zapisane do bazy danych, ale nie wiem jak taki skrypt umieścić w joomla?

Albo czy może istnieje już gotowy moduł?

stasio
02-05-2009, 09:48
ale męczysz patka człowieku...
jaka znajomość htmla nadpisać 3zł na 2zł bez tego się umie... chyba ze szympans bedzie to obsługiwał i nie da rady mu tego objaśnić

Mavfly
02-05-2009, 10:05
OK. Poradzę sobie jakoś. Ja tylko przedstawiam problem. Konkretnie napisałem czego potrzebuję i nic innego nie wchodzi w grę bo tak się umówiłem z osobą dla której to ma być. Gdyby to miało polegać na zmianie wartości w kodzie html to bym tu nie pisał.....

Ja tylko zadałem pytanie jak mogę swój skrypt zamieścic w joomla (lub czy istnieje gotowy moduł), ale to chyba zbyt skomplikowane.


Pozdrawiam.

trzepiz
02-05-2009, 11:43
Gdyby to miało polegać na zmianie wartości w kodzie html to bym tu nie pisał..... ale w jakim kodzie ?>

przecież osoba wprowadzająca dane będzie widziała gotową tabelkę, musi tylko zmienić kwotę w tej tabelce i koniec pracy .. (wygląda to tak samo jak w exelu )

Nie musi znać html-a,

stasio
02-05-2009, 11:51
to samo usiłuję wytłumaczyć...

Mavfly
02-05-2009, 13:39
OK...

A czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?

Mam skrypt juz napisany w php i chciałbym go użyć w joomla oraz system zarządzania skryptem w PA. Jak to mogę zrobić?

I naprawdę nie interesuje mnie inne rozwiązanie. Bo miałem konkretnie opisane zadanie i muszę się go trzymać.

trzepiz
02-05-2009, 13:42
czyli przydałby ci się jakiś dodatek stąd .:

http://extensions.joomla.org/extensions/edition/custom-code-in-content

sprawdź kilka - może coś ci się przyda - za pomocą tych modułów czy pluginów możesz użyć swojego kodu php w joomla

zwiastun
02-05-2009, 13:50
OK...
Mam skrypt juz napisany w php i chciałbym go użyć w joomla oraz system zarządzania skryptem w PA. Jak to mogę zrobić?

I naprawdę nie interesuje mnie inne rozwiązanie. Bo miałem konkretnie opisane zadanie i muszę się go trzymać.

Możliwe, że podpowiedź @trzepiza coś da, chociaż wątpię.
To, że masz jakiś skrypt w php, na dodatek z jakimś panelem administrowania, to informacja typu: mam niewiadomoco do wyposażenia niewiadomoczego. Reszta jest tylko konsekwencją: jak to niewiadomoco do niewiadomoczego użyć w Joomla.

Najprostsza odpowiedź, brzmi, pewno niestety dla Ciebie, zlecić programiście PHP, żeby ten skrypt przerobił na dodatek (wtyczkę) do Joomla.