PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zakladką UŻYTKOWNICY



norbiu5
03-05-2009, 16:25
Ostatnio aktualizowałem Joomle 1.5.9 do 1.5.10 przez serwer FTP. Niestety poprzez mój pośpiech i roztargnienie oraz bałagan na dysku twardym zamiast otworzyć folder z najnowszą wersję otworzyłem folder z wersją 1.0.15 i zamieniłem pliki na starszą wersję, gdy się zorientowałem natychmiast wgrałem wersję 1.5.10 i wszystko byłoby OK gdyby nie to, że gdy z panelu administracyjnego chcę otworzyć zakładkę UŻYTKOWNICY pojawia się następujący komunikat:
"DB function failed with error number 1054
Unknown column 'aro.aro_id' in 'on clause' SQL=SELECT a.*, g.name AS groupname FROM jos_users AS a INNER JOIN jos_core_acl_aro AS aro ON aro.value = a.id INNER JOIN jos_core_acl_groups_aro_map AS gm ON gm.aro_id = aro.aro_id INNER JOIN jos_core_acl_aro_groups AS g ON g.group_id = gm.group_id GROUP BY a.id LIMIT 0, 20"
Wiem że jest to odwołanie do nieistniejącej kolumny w mojej bazie mysql. Czy ma ktoś pomysł jak w najmniej kolizyjny sposób rozwiązać problem powstały przez moją własną glupotę?

zwiastun
03-05-2009, 16:51
Możliwe, że to efekt pozostałości po 1.0.15. Usuń raz jeszcze z serwera wszystko (z wyj. pliku konfiguracyjnego) i prześlij skrypty Joomla 1.5.10. Jedyne, co możesz zostawić, to skrypty dodatkowo instalowanych komponentów, modułów i dodatków.
Zrób to bez zbytniego pośpiechu.